Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Začněte šetřit. Apple iPhone 8 bude revolučně drahý

  |  10 komentářů  |  autor: Marek Smékal

Apple zpravidla představuje své iPhony na tzv. keynote začátkem září a ani letošní rok by neměl být výjimkou. Mnoho úniků ale naznačuje, že další iPhone se nebude jmenovat 7S a 7S Plus – jak bychom čekali, ale prý rovnou iPhone 8.

Otázkou je, proč by Apple přeskočil tradiční mezigeneraci. Teorií je mnoho, ale za nejpravděpodobnější můžeme uznat to, že by tím Apple ještě více zdůraznil krok dopředu. Něco podobného udělal Microsoft se svými Windows. Po verzi 8.1 nenásledovala verze 9, ale rovnou Windows 10. Na druhou stranu, jedná se jen o spekulace a vůbec to takto nemusí být. Je také možné, že budou rovnu tři modely – 7S, 7S Plus a 8.

Ale ať už to dopadne jakkoliv, v každém případě má být očekávaný iPhone 8 hodně drahý – dokonce ještě dražší, než aktuální modely. Špičkový iPhone 8 se zakřiveným 5,8″ (dnešní velké iPhony mají 5,5″ displej) OLED displejem by měl atakovat hranici 1 000 $, u nás pak cca 32 500 Kč. To se v historii ještě nikdy nestalo.

Na druhou stranu aktuální nejvybavenější iPhone 7 Plus 256 GB ve verzi Jet Black má v USA cenovku 969 $ (u nás 31 390 Kč). Upřímně, pokud si kupujete takhle drahý telefon, 40 $ už vás asi nevyvede z míry. Co se týče menšího modelu, ten by měl mít úhlopříčku displeje rovných 5 palců. Aktuální modely (iPhone 7) mají 4,7 palcový displej. Z toho můžeme jen odhadovat, že při zachování stejné velikosti těla bude větší displej, to znamená menší rámečky kolem displeje.

Cena nejvyššího modelu iPhonu 8 má být takto vysoká zejména kvůli novým technologiím, zakřivenému a co se týče nákladů také dražšímu OLED displeji, podobnému jako má Samsung u svého modelu Galaxy S7 Edge. Očekává se, že Apple zabuduje čtečku otisku prstů Touch ID přímo do vrstvy displeje, dále by měl mít jablečný telefon opravdu bezdrátové nabíjení na vzdálenost několik metrů od nabíjecí stanice. Kromě těchto novinek by měl budoucí iPhone 8 nabídnout vyšší výkon v čele s procesorem A11. Prozatím toho o budoucích iPhonech mnoho neuniklo, takže můžeme jen čekat a spekulovat, jak že to vlastně bude.

Co se zcela bezdrátového nabíjení iPhonu týče, tak to nemusí být až takové sci-fi, jaké se může na první pohled zdát.

Pokud se podíváme do historie, tak vynálezce Nikola Tesla měl již před více než 100 lety vizi elektřiny zdarma pro všechny. V té době vynalezl, patentoval a následně postavil Wardenclyffskou věž. Pomocí této věže dokázal zcela bezdrátově rozsvítit městečko ve vzdálenosti několika kilometrů. Bohužel, jak byl Tesla skvělý vynálezce, tak byl mizerný obchodník. Patent koupil Teslův investor a miliardář J.P Morgan se strachem z toho, že by se nedalo na prodeji elektřiny nijak vydělávat. Vše tak zametl pod koberec a začal lidem elektřinu prodávat po kabelu, jak je tomu i dnes.

Z toho tedy plyne, že opravdový bezdrátový přenos elektřiny není ničím nereálným.

Zdroj: techradar.com

ČLÁNKY:, , , , , ,
Podle Applu jsme již blízko k tomu, aby počítačům odzvonilo

Podle Applu jsme již blízko k tomu, aby počítačům odzvonilo

VČERA  |  Tomáš Richter  |  5 komentářů

Společnost Apple odvysílala novou reklamu. Jde o příběh holčičky, která užívá iPad Pro v různých situacích. Pointu minutového videa naleznete v…

Honor Holly 4 míří do Evropy pod názvem Honor 6A Pro

Honor Holly 4 míří do Evropy pod názvem Honor 6A Pro

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Honor je jeden z mála výrobců, který pouští do různých částí částí světa ten samý smartphone pod různými jmény. To platí…

Operátoři útočí. Nové balíčky nejsou neomezené, spíše podvodné

Operátoři útočí. Nové balíčky nejsou neomezené, spíše podvodné

VČERA  |  Jakub Fišer  |  17 komentářů

Blíží se nový rok a trojice hlavních operátorů již představila plány na rok 2018. Ten se podle nich ponese v duchu…

Mobilní zobrazení