Mobilizujeme.cz

Za rychlonabíjení si u nových iPhonů budete muset připlatit

  |  3 komentáře  |  autor:

V úterý jsme se konečně dočkali nových iPhonů. A jsou hned tři, iPhone 8 a 8 Plus, a výroční iPhone X. Všechny tři modely nabízejí nekompromisní výbavu. Nové smartphony také podporují rychlonabíjení. A právě v tom je ale háček. Jaký?

Pro připomenutí, společnost Apple představila hned trojici smartphonů. Dva klasické, které se liší pouze úhlopříčkou, a jeden bezrámečkový. Všechny tři smartphony v sobě ukrývají nekompromisní výbavu v čele s procesorem A11 Bionic. Na zádech klasického iPhonu 8 nalezneme jeden snímač, zatímco u iPhonu 8 Plus a iPhonu X jsme se dočkali duálního fotoaparátu.

Vítaným plusem u celé trojice je také podpora rychlonabíjení. Díky němuž je možno baterii na 50 % za pouhých 30 minut. Tuto funkci určitě s potěšením uvítali všichni fanoušci Applu. Bohužel to není tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo. A nebyl by to Apple, kdyby si za rychlonabíjení nenechal připlatit. Nutno je také připomenout, že tato funkce je podporováná pouze, pokud nabíjíte skrze kabel, s bezdrátovou nabíječkou pak potrvá nabíjení déle.

A jaký že je ten háček? Kalifornská značka totiž v balení nabíječku, která ono rychlonabíjení podporuje, nenabízí. Takovou nabíječku si tak budete muset přikoupit. Kabel, který jej podporuje, USB-C stojí 25 liber, což je zhruba 720 korun. Síťový adaptér si budete moci zakoupit v jedné ze tří variant, těmi jsou 29W, 61W a 87W. Přičemž za adaptér se 29W si Apple nechá zaplatit 49 liber, to je cca 1 500 korun. Na rychlonabíječku si tak musíte připravit dalších zhruba 2 200 korun.

Pokud si tedy zakoupíte například iPhone X ve své 256 GB variantě, zaplatíte 34 490 korun. Nabíječku, která podporuje rychlonabíjení, v balení tedy nenajdete, budete tak muset si připlatit dalších zhruba 2 200 korun. Celkově tak zaplatíte cca 36 690 Kč. Za takovu cenu smartphonu by každý čekal, že v balení bude vše, co uživatel potřebuje. Že si Apple nechá připlatit i za nabíječku, je opravdu trestuhodné.

zdroj: techradar

ČLÁNKY:, , , , , ,
Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

DNES  |    |  diskuze (0)

Špičkové parametry zabalené do levné škatulky – kdo by odolal? Že ani čínský původ už není na závadu? Elephone P8 vypadá tak zázračně,…

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

VČERA  |    |  2 komentáře

Dávat telefon už malému dítěti odborníci nedoporučují. Co je ovšem jednoznačně vhodné, jsou různé hračky. A pokud nechcete zůstat jen u těch…

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

VČERA  |    |  7 komentářů

Při pohledu na zadní kryt nového iPhonu 8 a 8 Plus musí každého bezpodmínečně zaujmout jeho lesk. Už jen při pomyšlení, že…

Mobilní zobrazení