Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Za rychlonabíjení si u nových iPhonů budete muset připlatit

  |  3 komentáře  |  autor: Tomáš Rajnoch

V úterý jsme se konečně dočkali nových iPhonů. A jsou hned tři, iPhone 8 a 8 Plus, a výroční iPhone X. Všechny tři modely nabízejí nekompromisní výbavu. Nové smartphony také podporují rychlonabíjení. A právě v tom je ale háček. Jaký?

Pro připomenutí, společnost Apple představila hned trojici smartphonů. Dva klasické, které se liší pouze úhlopříčkou, a jeden bezrámečkový. Všechny tři smartphony v sobě ukrývají nekompromisní výbavu v čele s procesorem A11 Bionic. Na zádech klasického iPhonu 8 nalezneme jeden snímač, zatímco u iPhonu 8 Plus a iPhonu X jsme se dočkali duálního fotoaparátu.

Vítaným plusem u celé trojice je také podpora rychlonabíjení. Díky němuž je možno baterii na 50 % za pouhých 30 minut. Tuto funkci určitě s potěšením uvítali všichni fanoušci Applu. Bohužel to není tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo. A nebyl by to Apple, kdyby si za rychlonabíjení nenechal připlatit. Nutno je také připomenout, že tato funkce je podporováná pouze, pokud nabíjíte skrze kabel, s bezdrátovou nabíječkou pak potrvá nabíjení déle.

A jaký že je ten háček? Kalifornská značka totiž v balení nabíječku, která ono rychlonabíjení podporuje, nenabízí. Takovou nabíječku si tak budete muset přikoupit. Kabel, který jej podporuje, USB-C stojí 25 liber, což je zhruba 720 korun. Síťový adaptér si budete moci zakoupit v jedné ze tří variant, těmi jsou 29W, 61W a 87W. Přičemž za adaptér se 29W si Apple nechá zaplatit 49 liber, to je cca 1 500 korun. Na rychlonabíječku si tak musíte připravit dalších zhruba 2 200 korun.

Pokud si tedy zakoupíte například iPhone X ve své 256 GB variantě, zaplatíte 34 490 korun. Nabíječku, která podporuje rychlonabíjení, v balení tedy nenajdete, budete tak muset si připlatit dalších zhruba 2 200 korun. Celkově tak zaplatíte cca 36 690 Kč. Za takovu cenu smartphonu by každý čekal, že v balení bude vše, co uživatel potřebuje. Že si Apple nechá připlatit i za nabíječku, je opravdu trestuhodné.

zdroj: techradar

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Jarda
Jarda

To bych tu nabíječku vzal a strčil bych jí všem z Applu hluboko do pr….!!! To si dělají srandu, ne?

Carach
Carach

Přemýšlel jsem nad osmičkou, ale tohle moje rozhodování“pro“ úspěšně obrátilo v „proti“. Tohle už je to skutečná drzost. Telefony za takový prachy a nejsou schopni dát do krabičky debilní nabíječku. Chce se mi z tý společnosti zvracet.

Bobeš
Bobeš

Všeho do času pánové a dámy .

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Z těchto cen Samsungu Galaxy S9 a S9+ vám spadne brada

Z těchto cen Samsungu Galaxy S9 a S9+ vám spadne brada

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  3 komentáře

Když se podíváme po světě, kolik kde stojí iPhony, bývají zpravidla těmi nejdražšími zeměmi Itálie, Norsko a možná Brazílie, kde tento…

Problémy pro Samsung? Apple citelně snižuje výrobu iPhonu X

Problémy pro Samsung? Apple citelně snižuje výrobu iPhonu X

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Apple podle posledních zpráv omezuje výrobu svého výročního telefonu iPhone X a Samsungu se kupí zásoby OLED displejů na skladě. Hlavní…

Sony láká na nový design u chystané vlajkové lodě

Sony láká na nový design u chystané vlajkové lodě

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Japonské Sony pro letošní rok připravuje nejednu zajímavou novinku. Nejočekávanějším smartphonem je však chystaná vlajková loď Xperia XZ2 Pro. Tento kousek…

Mobilní zobrazení