Mobilizujeme.cz

Wozniak: iPhone je sice drahý, ale každý ví, že je to dobrá investice

  |  38 komentářů  |  autor:

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč se iPhony (a ne jen ty) tak dobře prodávají, i když jejich cena rozhodně není pro každého? Všestranný génius mobilního světa Steve Wozniak se rozhodl nad tím popřemýšlet a přišel na, pro něj typický, závěr.

Velký Woz tvrdí, že výborná prodejnost iPhonů (a dalších zařízení Apple) má jednoduché vysvětlení. Podle něj všichni víme, že produkty značky Apple jsou drahé, i přesto je ale kupujeme, protože jsme si jisti, že za tu cenu stojí. Zkrátka je to tzv. sázka na jistotu. Podle Wozniaka je logičtější pořídit si na tři (nebo i více) let jeden iPhone, místo nákupu třeba smartphonu asijské produkce s cenou pod 5 tisíc každý rok.

Samozřejmě také nezapomněl zmínit aspekt fanoušků Applu, tedy lásku ke značce jako takové a jakési oddání. Fanoušci Applu, hanlivě označováni jako iOvce, většinou mají potřebu starat se o svůj ekosystém jménem Apple a přidávat do něj další a další zařízení. Mac, iPad, iPhone, hodinky a tím to rozhodně nekončí.

Steve Wozniak mimo jiné mluví o návštěvě několika čínských továren,  kde přišel na chuť tamější produkci. Podle vlastních slov obdivuje asijské prodejce za to, že i když prodávají méně kvalitní (respektive méně výkonné) smartphony, stejně zvládají zaplnit trh právě těmito produkty a zákazníci je kupují. Je na tom navíc velmi dobře vidět, že filosofie trhu, kterou vede Apple, nemusí být nutně tou nejlepší, nebo alespoň ne tou jedinou.

Co myslíte, má Steve Wozniak alespoň v něčem pravdu?

zdroj: Phone Arena

ČLÁNKY:, ,
Netflix přidal podporu HDR obrazu v aplikaci pro iPhone a iPad

Netflix přidal podporu HDR obrazu v aplikaci pro iPhone a iPad

VČERA  |    |  diskuze (0)

Apple v letošním roce přechází na pokročilejší HDR obraz, ať už jde o novou 4K Apple TV, nové iPhony 8 & 8…

Víte, co je antigravitační pouzdro? Jde o šikovnou vychytávku

Víte, co je antigravitační pouzdro? Jde o šikovnou vychytávku

VČERA  |    |  diskuze (0)

Antigravitační pouzdro je nová vychytávka, která sice váš telefon nezbaví gravitace jako takové, ale dokáže překvapivým způsobem přichytit smartphone na sklo či…

Apple v nové reklamě vysvětluje, proč máme iPhone 8 milovat

Apple v nové reklamě vysvětluje, proč máme iPhone 8 milovat

VČERA  |    |  5 komentářů

Zhruba před dvěma týdny představila kalifornská společnost nové iPhony. Konkrétně se jedná o iPhone 8, 8 Plus a výroční iPhone X. První…

Mobilní zobrazení