Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Windows 10 oficiálně: Microsoft ukázal svá nová Windows!

  |  5 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Microsoft na dnešní keynote ukázal nová Windows 10. Nová verze nejpoužívanějšího operačního systému spojuje celou rodinku zařízení, od mobilů, tabletů až po notebooky, PC či Xbox!

Nově představená Windows 10 bude možné ve zkušební verzi stáhnout již od zítřejšího dne a jak samotný Microsoft prohlásil, společnými silami je chce vyladit k takovému obrazu, ve kterém pak s nimi Microsoft půjde do prodeje. Jenže to bude až na konci příštího roku 2015! Systém je tedy prozatím ve velmi rané fázi.

Koneckonců toho, co na keynote redmondský gigant ukázal, není mnoho. Hlavní je sjednocení verzí operačních systémů od Microsoftu pro různá zařízení do jednoho. Windows 10 tak budou mít nejen notebooky a počítače, ale také mobilní telefony (nahrazují tedy označení Windows Phone), tablety či herní konzole. Jeden bude také obchod s aplikacemi.

Velká část prezentace se týkala zobrazení Windows 10 na počítačích, noteboocích a tabletech. Microsoft ukázal, že bude stále k dispozici klasické desktopové prostředí známé po řadu let, v nabídce Start se však nově objevují aplikace ve dlaždicové podobě známé z Windows 8 a Windows Phone. Nepřekvapí, že si je zde každý uživatel bude moci různě přesouvat a zvětšovat či zmenšovat.

Velkou změnou prošel multitasking. Ten se inspiroval od konkurenčního Mac OS X od společnosti Apple. Přes novou zkratku ve spodní liště přehled spuštěných aplikací zobrazíte a zobrazí se vám také všechny plochy, na kterých pracujete – můžete tedy mít na každé ploše třeba jednu aplikaci ve fullscreen režimu, stejně jako u Applu. Microsoft si od tohoto slibuje zvýšení produktivity svých uživatelů.

A ještě jednou multitasking. Na dotykových zařízeních půjdou aplikace či plochy s menšími náhlady ve spodní části obrazovky jednoduše ukončovat přes křížek.

Windows 10 na tabletu pak budou vypadat takto. Microsoft tedy spojil podobu Metro rozhraní složenou z dlaždic aplikací s klasickou desktopovou podobou známou z Windows už řadu let.

Co na nová Windows 10 říkáte? Líbí se vám změny, kterých sice zatím není moc, ale Microsoft je alespoň ukázal a další budou pokračovat i díky uživatelům, kteří se na nové podobě Windows budou chtít podílet?

ČLÁNKY:, ,
Čekali na iPhone X zbytečně. Policie jim poradila koupit Android

Čekali na iPhone X zbytečně. Policie jim poradila koupit Android

DNES  |  Tomáš Richter  |  2 komentáře

K docela bizární situaci došlo v americkém Lynnwoodu. Místní Apple Store se potýkal s nulovou zásobou naskladněných iPhonů X. Rozhořčení zákazníci…

Natáčejte profesionální video. Stačí telefon a správné příslušenství

Natáčejte profesionální video. Stačí telefon a správné příslušenství

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Některé společnosti už dávno vyměnily kameru obřích rozměrů za kompaktnější avšak dostatečně šikovný smartphone, třeba už i Česká televize natáčí některé…

Plánuje Doogee telefon se zahnutým displejem po vzoru LG?

Plánuje Doogee telefon se zahnutým displejem po vzoru LG?

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Dostala se k nám zajímavá zpráva. Čínský výrobce telefonů Doogee má údajně pracovat na telefonu se zahnutým displejem. Mělo by jít…

Mobilní zobrazení