Mobilizujeme.cz

Windows 10 oficiálně: Microsoft ukázal svá nová Windows!

  |  5 komentářů  |  autor:

Microsoft na dnešní keynote ukázal nová Windows 10. Nová verze nejpoužívanějšího operačního systému spojuje celou rodinku zařízení, od mobilů, tabletů až po notebooky, PC či Xbox!

Nově představená Windows 10 bude možné ve zkušební verzi stáhnout již od zítřejšího dne a jak samotný Microsoft prohlásil, společnými silami je chce vyladit k takovému obrazu, ve kterém pak s nimi Microsoft půjde do prodeje. Jenže to bude až na konci příštího roku 2015! Systém je tedy prozatím ve velmi rané fázi.

Koneckonců toho, co na keynote redmondský gigant ukázal, není mnoho. Hlavní je sjednocení verzí operačních systémů od Microsoftu pro různá zařízení do jednoho. Windows 10 tak budou mít nejen notebooky a počítače, ale také mobilní telefony (nahrazují tedy označení Windows Phone), tablety či herní konzole. Jeden bude také obchod s aplikacemi.

Velká část prezentace se týkala zobrazení Windows 10 na počítačích, noteboocích a tabletech. Microsoft ukázal, že bude stále k dispozici klasické desktopové prostředí známé po řadu let, v nabídce Start se však nově objevují aplikace ve dlaždicové podobě známé z Windows 8 a Windows Phone. Nepřekvapí, že si je zde každý uživatel bude moci různě přesouvat a zvětšovat či zmenšovat.

Velkou změnou prošel multitasking. Ten se inspiroval od konkurenčního Mac OS X od společnosti Apple. Přes novou zkratku ve spodní liště přehled spuštěných aplikací zobrazíte a zobrazí se vám také všechny plochy, na kterých pracujete – můžete tedy mít na každé ploše třeba jednu aplikaci ve fullscreen režimu, stejně jako u Applu. Microsoft si od tohoto slibuje zvýšení produktivity svých uživatelů.

A ještě jednou multitasking. Na dotykových zařízeních půjdou aplikace či plochy s menšími náhlady ve spodní části obrazovky jednoduše ukončovat přes křížek.

Windows 10 na tabletu pak budou vypadat takto. Microsoft tedy spojil podobu Metro rozhraní složenou z dlaždic aplikací s klasickou desktopovou podobou známou z Windows už řadu let.

Co na nová Windows 10 říkáte? Líbí se vám změny, kterých sice zatím není moc, ale Microsoft je alespoň ukázal a další budou pokračovat i díky uživatelům, kteří se na nové podobě Windows budou chtít podílet?

ČLÁNKY:, ,
Meizu M6: výbava střední třídy za přijatelnou cenu

Meizu M6: výbava střední třídy za přijatelnou cenu

DNES  |    |  diskuze (0)

Čínské výrobce u nás možná nepatří k největším hráčům, přesto dokáže vyprodukovat kvalitní smartphony za rozumnou cenu. Jedním takovým je i nové…

Budou mít v roce 2018 všechny iPhony čtečku tváře i otisků?

Budou mít v roce 2018 všechny iPhony čtečku tváře i otisků?

DNES  |    |  diskuze (0)

Přední Apple analytik Ming-Chi Kuo se opět vyjádřil na adresu budoucích iPhonů, tentokrát o zatím ještě velmi tajemné generaci pro příští rok. A…

Předobjednejte si Xiaomi Mi A1 za lepší cenu a ve všech barvách

Předobjednejte si Xiaomi Mi A1 za lepší cenu a ve všech barvách

DNES  |    |  diskuze (0)

Jeden z překvapivě nejzajímavějších smartphonů Xiaomi posledních let se blíží. Od začátku tohoto týdne si nové Xiaomi Mi A1 můžete předobjednat třeba…

Mobilní zobrazení