Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Velkolepého představení Lumia 950 a 950 XL se dočkáme v říjnu

  |  3 komentáře  |  autor: Daniel Fibikar

Po měsících čekání se konečně dostáváme k informaci, že Microsoft v říjnu letošního roku představí nejnovější smartphone z nejvyšší třídy. Na řadu by měla přijít i nová generace tabletů Surface, fitness náramek Band 2 a možná menší varianta herní konzole Xbox. Bude se jednat o sólo akci Microsoftu a představení má být opravdu grandiózní.

Microsoft představil Lumii 930, svou poslední vlajkovou loď, v dubnu 2014 na konferenci Build. V podstatě se jednalo o starší model Lumia Icon, která byla určena pro operátora Verizon v USA. Od té doby jsme se dočkali pouze řady cenově dostupných modelů. Namátkou můžeme zmínit Lumii 435, 532, 540, 640, 640 XL. Po novém vlajkovém modelu tedy prahnou příznivci operačního systému Windows Phone velmi dlouho. O nové dvojici Lumia 940 a 940 XL slýcháme už delší dobu, podle posledních zvěstí se nakonec bude jednat o modely Lumia 950 a 950 XL, novinky bude pohánět výhradně Windows 10 Mobile. Pojďme se na ně podívat detailněji.

Low endové Microsoft smartphone jako Lumia 435, jsme mohli v posledních měsících vidět častěji než luxusní smartphone.

Tyto telefony jsme mohli poslední měsíce od Microsoftu vidět. Nicméně blýská se na lepší časy.

Lumia 950 má být kompaktnějším modelem z výše uvedené dvojice, jestli se tomu dá takto říct, protože její pýchou má být 5,2″ displej s QHD rozlišením. Chipset pohánějící celý smartphone bude Qualcomm Snapdragon 808. Šestijádrovému procesoru budou sekundovat 3 GB operační paměti. Vnitřní paměť bude dosahovat na kapacitu 32 GB, což je běžná hodnota dnešní doby, narozdíl od Lumia 930, bude ale možné paměť rozšířit o paměťové karty microSD. Poslední parametry, které známe, jsou baterie a fotoaparát. Baterie dosáhne na 3000 mAh kapacitu a fotoaparát bude mít blíže nespecifikovaný 20 Mpx PureView čip.

Detailní snímek zachytil Lumia 950 v celé své kráse.

Phablet Lumia 1520 má nahradit Lumia 950 XL. Ta se bude pyšnit 5,7″ displejem s QHD rozlišením. Hnacím ústrojím bude Qualcomm Snapdragon 810 a doufáme, že si Microsoft s problémy tohoto chipsetu poradil lépe než třeba Sony. Ostatní parametry zařízení jsou stejné jako u menšího modelu.

Zadní strana Lumia 950 byla pečlivě zamaskována.

Oba zmíněné telefony by měly disponovat bezdrátovým nabíjením Qi standardu. O zabezpečení se u obou novinek bude starat tzv. Iris scanner, jedná se o speciální infračervenou kameru. Měla by spolupracovat s technologií Windows Hello, která ale nebude na Windows 10 Mobile funkční při uvedení telefonů. Microsoft se poslední měsíce velmi chlubí režimem Continuum a tak se není čemu divit, že bude dostupný taktéž u obou novinek.

O tabletu Surface 4 se toho bohužel prozatím mnoho neví. Očekává se, že disponovat bude speciálním HW, který bude sloužit zabezpečení Windows Hello.

O fitness náramku Band 2 prozatím také není co říci.

První generace nositelné elektroniky od Microsoftu. Microsoft Band první generace.

A to je opravdu vše co víme. Vývoj okolo Microsoftu bedlivě sledujeme a další informace vám budeme přinášet. Jak se vám líbí nástupci současných modelů Lumia 930 a 1520?

Zdroj: Phonearena

ČLÁNKY:, , , , , ,
OnePlus 3 a 3T nyní dostávají aktualizaci Android 8.0 Oreo

OnePlus 3 a 3T nyní dostávají aktualizaci Android 8.0 Oreo

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Společnost OnePlus slibovala, že aktualizace na Android 8.0 bude pro obě zařízení dostupná do konce tohoto roku. A slib dodržela. Od…

Alcatel Idol 5: i brácha modelu 5s má co nabídnout

Alcatel Idol 5: i brácha modelu 5s má co nabídnout

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Alcatel představil kromě modelu 5s také telefon Idol 5. Již z názvu je jasné, že se bude jednat o něco méně…

Alcatel Idol 5s: zajímavý nejen stereoreproduktory

Alcatel Idol 5s: zajímavý nejen stereoreproduktory

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

TCL, jenž má na starosti výrobů smartphonů značky Alcatel, si pro nás připravil další model. Nedávno představený Idol 5s se pokusí…

Mobilní zobrazení