Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Trh s tablety se dál propadá, nepomáhají ani stálice

  |  4 komentáře  |  autor: Jakub Fišer

Analytická společnost IDC, která nám pravidelně přináší informace o dění na trhu s mobilními technologiemi, tentokrát přináší novinky, týkající se globálního trhu s tablety. Ten již několik let slábne, což vyústilo například v absenci 7″ tabletů, které nahradily 6″ smartphony. Jak to s tablety vypadá nyní?

Pokud jste čekali nějakou revoluční změnu, že tablety třeba vstanou z popela jako bájný opeřenec fénix, tak vás musím zklamat. Bohužel, žádná výrazná změna se nekoná a trh s tablety se nadále potácí v hluboké krizi. Když zapojíme statistiku, zjistíme, že za druhý kvartál letošního roku se prodalo 37,9 milionů tabletů. Naprostou stálicí je pochopitelně cupertinská společnost Apple, která prodala 11,4 miliony kusů svých iPadů.

Další společnosti, které se na globálním trhu s tablety pohybují, zůstávají naprosto beznadějně daleko za Applem. Za zmínku by maximálně mohl stát Samsung, který za zmiňovaný kvartál prodal 6 milionů svých tabletů. Zbytek firem, jakými jsou například čínský Huawei nebo Lenovo, je na tom ještě hůře a prodeje se vejdou do 3 milionů kusů za kvartál.

Tato čísla rozhodně nikoho nepřesvědčují o tom, že by to s tablety do budoucna vypadalo kdovíjak zářně. Pro zajímavost, za druhý kvartál roku 2016 se prodalo 39,3 milionů chytrých placek, což jen dokazuje, že trh s tablety je na tom rok od roku hůře. Jistou možnost na udržení mají iPady (navíc přičteme-li skutečnost, že nové iOS 11 na ně dost cílí), ale bude záležet, jak moc je budou chtít v Apple inovovat a jestli to vůbec bude mít smysl.

Jak dlouho ještě myslíte, že se trh s tablety udrží?

zdroj: Phone Arena, IDC

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

4
Komentujte

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
DouglassM.K.Radekjerry Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
jerry
jerry

Co to znamená „udrží“? Jak dlouho se budou tyto produkty vyrábět a prodávat, než úplně zmizí ze světa v prachu dějin? Ještě HODNĚ dlouho. Apple to jen tak nevzdá, nemá důvod. Nová řada iPad Pro 12.9″ a 10.5″ je vynikající a každý, kdo má s jednim z těchto tabletů reálnou zkušenost, vám to potvrdí. Mnohem reálnější je, že tento trh časem Apple úplně opanuje, protože konkurence přestane existovat – Google nemá zájem tunit Android pro tablety a MS doteď nepochopil, že 10″ tablet nesmí vážit víc jak 500g, jinak to není použitelné jako tablet a stává se z toho laptop… Číst vice »

M.K.
M.K.

Když se člověk poďívá na tu výstavku v obchodech, tak skutečně nic jiného, než iPad nepřiPadá v úvahu.

Radek
Radek

Dnes už je tablet zbytečný, číst na 5,5″ telefonu se dá dobře, takže až mi můj starší tablet doslouží, nahrazovat ho nebudu.

Douglass
Douglass

Taky si myslím, že displej 5,5 až 6 palců bohatě stačí na čtení a jednodušší práci. A kdo potřebuje víc, sáhne rovnou po notebooku

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Vlnu dobra, ve které se velké korporace snaží dávat najevo, jak jim záleží na tom, aby jejich přístroje, případně aplikace, uživatelé…

Google vydal aplikaci na měření v rozšířené realitě

Google vydal aplikaci na měření v rozšířené realitě

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Rozšířená realita umí být nejen zábavná, ale občas i užitečná. Pokud máte telefon, který podporuje ARCore, můžete ho využít k orientačnímu…

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Aktuální vlajkový model XZ2 od Sony je tu s námi zatím poměrně krátkou dobu. Již nyní se ale začíná spekulovat o…

Mobilní zobrazení