Mobilizujeme.cz

Samsung v problémech: Řešením mají být zakřivené displeje

  |  9 komentářů  |  autor:

Samsung je už několik let jasnou jedničkou na trhu mobilních telefonů. Jenže se mu v poslední době příliš nedaří a jeho pozice se začíná otřásat. Dopadne snad jako Nokia, předchozí jasná jednička na trhu, nebo najde lék a ze své horečky se nakonec vyléčí?

Jihokorejský Samsung musí v poslední době řešit nepříjemnou situaci. Jeho tržní podíl se propadá – z loňských 35 % se už propadl na nyní necelých 25 %, a také příchází o zisky. Důvod? Jednak dravá čínská konkurence, která je výrazně levnější a kvalitou se o moc neliší, a dále pak nový phablet iPhone 6 Plus – který zase bere zákazníky populárnímu phabletu Note. Samsung tak nemá prakticky nic na trhu funkčního, čím by se odlišil od konkurence a čím by zákazníky zase nalákal. Tedy kromě povedeného marketingu a zavedené prodejní síti. Jenže jak se ukazuje, to nestačí.

U Samsungu však zatím ještě nemusejí bít na poplach. Jihokorejský výrobce je jediným z výrobců s Androidem, který se už několik let drží v zisku. A to třeba u Sony, LG či HTC, rozhodně říct nemohou. Situace je to však pro Samsung rozhodně nemilá – vždyť jeho mobilní divize byla vůbec největší a nejvíce vydělávající v celé jeho firmě, a o tyto peníze rozhodně nechtějí u Samsungu přijít. Musejí tedy vymyslet dost dobrý plán. Bojuje se totiž hned na několika frontách.

Jak si tedy udržet pozici jedničky na trhu a opět navýšit své zisky? Samsung prý hodlá v příštím roce přijít se zakřivenými displeji – tak jako předvedl letos v září na veletrhu IFA 2014 u novinky Galaxy Note Edge. Ale ne u jednoho, ale u většího počtu modelů – dražších i levnějších. A touto vlastností se od konkurence odlišit. Alespoň do té doby, než to samé udělají i čínští výrobci (což už se jim mimochodem povedlo).

Jak vidíte situaci u Samsungu vy? Není spíš potřeba nasadit levnější cenovou politiku nebo snad přinést ještě něco jiného nového? Jakou cestou by se měl Samsung vydat?

zdroj: BGR

ČLÁNKY:,
HTC do konce roku 2017 představí ještě 3 nové telefony

HTC do konce roku 2017 představí ještě 3 nové telefony

DNES  |    |  diskuze (0)

HTC se už na začátku roku 2017 nechalo slyšet, že letos přijde jen se 6-7 telefony, což je výrazně méně, než tucet…

Huawei G10 se ukázal na prvních reálných snímcích

Huawei G10 se ukázal na prvních reálných snímcích

DNES  |    |  diskuze (0)

Huawei svůj model G10 s kódovým označením Maimang 6 uvede sice až 22. září, ovšem už teď se telefon začal objevovat na živých…

Dostanete nejnovější Android 8.0 Oreo? (velký přehled)

Dostanete nejnovější Android 8.0 Oreo? (velký přehled)

DNES  |    |  5 komentářů

Písnička kolem aktualizací Androidu je stále stejná. Google každoročně připraví novou verzi, která přináší zajímavé novinky a vylepšení, ovšem reálně se dočká…

Mobilní zobrazení