Mobilizujeme.cz

Samsung prý jako první ukázal 5,68″ skládací displej (CES 2014)

  |  6 komentářů  |  autor:

Podle interních a průmyslových zdrojů Samsung na nedávno skončeném veletrhu CES ukázal jako první na světě „životaschopný“ použitelný skládací displej.

Stalo se tak údajně v hotelu Encore v Las Vegas a čest vidět historicky první ohebný displej mělo jen pár VIP hostů, analytiků a významných potencionálních zákazníků. Takový displej se samozřejmě naprosto liší od již představených displejů použitých v Samsungu Round nebo LG G Flex.

Displej je sice vyroben na základě plastového substrátu, ale využívá se zde fólie podobná polyimidu (PI), která má za následek mnohem jednodušší ohýbání. Kromě toho zde Samsung integroval novou dotykovou vrstvu z kovového pletiva, která se nanáší přímo na displej samotný a nikoliv obyčejně využívanou folii vyrobenou z oxidu india a cínu (ITO), která špatně snáší ohnutí a je nepoužitelná na tak zakřiveném displeji. Těmito a dalšími technologiemi se Samsungu podařilo dosáhnout významného milníku, tedy výroby prototypu skládacího displeje, který nijak nesníží kvalitu obrazu při ohnutí displeje ani v místě ohybu a vydrží mnohonásobné složení.

samsung-flexible-display-patents-2

Podle dostupných informací byli všichni účastníci prezentace skládacího displeje doslova zaskočeni tím, jak moderní a použitelný skládací displej dokázal Samsung vyrobit. Zástupce Samsungu již v listopadu prohlásil, že první skládací zařízení budou na trhu v roce 2015 a dodal: „K masové výrobě displeje potřebujeme zajistit dostatek obnovovací (vratné) síly, aby se zabránilo jakýmkoliv výkonnostním a funkčním problémům souvisejících s tím, že displej musí bez úhony vydržet tisíce otevření a znovusložení.“ Představený produkt je pouze prototyp, nicméně je velký úspěch už jen to, že byl tento projekt skládacího displeje realizován.

samsung-seamless-folding-amoled-design

Vědci Samsungu ukázali, že se jim podařilo rozluštit tajemství skládání displeje a dokázali vyřešit všechny problémy s tím spojené, tedy zachování původní kvality jak fyzické struktury displeje, tak také obrazu i po tisících otevření a opětovném složení. Máme se tedy v příštím roce rozhodně na co těšit, jelikož například představa 7″ tabletu přeloženého napůl do rozměrů většího telefonu vypadá velice zajímavě a hlavně mobilně a také velké a často i nesnadno mobilní phablety by po přeložení napůl získaly velice příjemné rozměry.

Zdroj: ET News via: PhoneArena

ČLÁNKY:, , , ,
LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

DNES  |    |  3 komentáře

Na český trh oficiálně míří očekávaný a poměrně dost zajímavý smartphone jihokorejského výrobce. Nové LG Q6 přináší zejména prémiový bezrámečkový design –…

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

DNES  |    |  diskuze (0)

Svůj modulární telefon má již několik společností. Patří mezi ně například Motorola nebo LG. Oba výrobci přišli s odlišným řešením modularity. Některé…

Microsoft se opět snaží "modernizovat" Skype pro iPhone

Microsoft se opět snaží „modernizovat“ Skype pro iPhone

DNES  |    |  diskuze (0)

Nedávno jsem zkritizoval Microsoft za jeho přístup ke Skypu. Jak je pro redmondského giganta typické, dokud se tento jednoduchý a populární komunikační…

Mobilní zobrazení