Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Samsung prý jako první ukázal 5,68″ skládací displej (CES 2014)

  |  6 komentářů  |  autor: Lukáš Grygarčík

Podle interních a průmyslových zdrojů Samsung na nedávno skončeném veletrhu CES ukázal jako první na světě „životaschopný“ použitelný skládací displej.

Stalo se tak údajně v hotelu Encore v Las Vegas a čest vidět historicky první ohebný displej mělo jen pár VIP hostů, analytiků a významných potencionálních zákazníků. Takový displej se samozřejmě naprosto liší od již představených displejů použitých v Samsungu Round nebo LG G Flex.

Displej je sice vyroben na základě plastového substrátu, ale využívá se zde fólie podobná polyimidu (PI), která má za následek mnohem jednodušší ohýbání. Kromě toho zde Samsung integroval novou dotykovou vrstvu z kovového pletiva, která se nanáší přímo na displej samotný a nikoliv obyčejně využívanou folii vyrobenou z oxidu india a cínu (ITO), která špatně snáší ohnutí a je nepoužitelná na tak zakřiveném displeji. Těmito a dalšími technologiemi se Samsungu podařilo dosáhnout významného milníku, tedy výroby prototypu skládacího displeje, který nijak nesníží kvalitu obrazu při ohnutí displeje ani v místě ohybu a vydrží mnohonásobné složení.

samsung-flexible-display-patents-2

Podle dostupných informací byli všichni účastníci prezentace skládacího displeje doslova zaskočeni tím, jak moderní a použitelný skládací displej dokázal Samsung vyrobit. Zástupce Samsungu již v listopadu prohlásil, že první skládací zařízení budou na trhu v roce 2015 a dodal: „K masové výrobě displeje potřebujeme zajistit dostatek obnovovací (vratné) síly, aby se zabránilo jakýmkoliv výkonnostním a funkčním problémům souvisejících s tím, že displej musí bez úhony vydržet tisíce otevření a znovusložení.“ Představený produkt je pouze prototyp, nicméně je velký úspěch už jen to, že byl tento projekt skládacího displeje realizován.

samsung-seamless-folding-amoled-design

Vědci Samsungu ukázali, že se jim podařilo rozluštit tajemství skládání displeje a dokázali vyřešit všechny problémy s tím spojené, tedy zachování původní kvality jak fyzické struktury displeje, tak také obrazu i po tisících otevření a opětovném složení. Máme se tedy v příštím roce rozhodně na co těšit, jelikož například představa 7″ tabletu přeloženého napůl do rozměrů většího telefonu vypadá velice zajímavě a hlavně mobilně a také velké a často i nesnadno mobilní phablety by po přeložení napůl získaly velice příjemné rozměry.

Zdroj: ET News via: PhoneArena

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
TerezačRyo2KloudakazanJura Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Jura
Jura

Otázkou zůstává, jestli to je opravdu pravda.

kazan
kazan

Tak tohle si dokažu představit jako použitelnou věc.Ještě porádne vychytat a bude to revoluce.

Klouda
Klouda

No nevím… Měl bych celkem obavy z únavy materiálu po nějakém delším používání. Když bych vzal v úvahu, že za den bych to otevřel průměrně 10x, tak za rok už by to bylo 3650 ohnutí, a to by už nemuselo být málo na to, aby se to podepsalo i na kvalitě displaye.
Nadruhou stranu pokud by mohli zaručit, že zařízení vydrží i 20 000 ohybů bez jakýkoliv újmy na kvalitě displaye nebo funkčnosti, tak bych se toho nebál. ;-)

Terezač
Terezač

No tak si koupite za rok novej o to prodejcum taky nemálo jde ;)

Klouda
Klouda

To bych moh, ale přijde mi zbytečný kupovat novej mobil za dobu menší než tři roky. :-)

Ryo2
Ryo2

Ted jeste pouzit nejakou jinou mensi technologii baterie… dovedete si predstavit skladaci a presto relativne tenky mobil,ktery by mel jeste jeden display na vrchni strane? To by byl opravdu luxus,klasicky mobil i tablet v jednom. Ja si myslim,ze se jednou dockam,tedy doufam.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nubia Z18S nabídne druhý displej na zádech pro selfie

Nubia Z18S nabídne druhý displej na zádech pro selfie

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Doba zužování rámečků kolem displeje pomalu finišuje a výrobci se snaží docílit 100% podílu displeje vůči přední straně. Většinu…

Nejapný vtip? Huawei dává k nákupu nových iPhonů powerbanku

Nejapný vtip? Huawei dává k nákupu nových iPhonů powerbanku

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  4 komentáře

Konkurenční boj mezi výrobci je neúprosný. Každá možnost, jak se zviditelnit na úkor konkurence, společnosti vítají s otevřenou náruční.…

V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

VČERA  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Instagram neusíná na vavřínech a se svými direct messages se chce s novými updaty stále přibližovat ke klasickým chatovacím…

Mobilní zobrazení