Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Samsung poprvé v historii překonal čtvrtletní obrat Applu

  |  8 komentářů  |  autor: Jakub Fišer

Apple a Samsung jsou v globálním měřítku obrovské firmy. Jejich vliv i produkty jsou srovnatelné, i přesto, ač třeba nechceme, Apple je na tom v prodejích na celosvětovém trhu lépe. Respektive byl, nedávno se totiž korejský Samsung v prodejích přesunul na první místo, které do té doby zahříval Apple. A nyní se Samsungu podařilo Apple porazit v další disciplíně.

Rok, vlastně taková prodejní sezóna, je rozdělen do čtyř čtvrtletí (tzv. kvartálů) a po konci každého čtvrtletí velké společnosti spočítají, kolik toho za tyto tři měsíce prodaly, kolik činí zisk a jak se jim vůbec dařilo. Není vlastně vůbec podstatné, kdo je v tomto odvětví nejlepší, většinou jde o to, jestli rozličné firmy prodaly více produktů a vydělaly větší obnos než rival na trhu. A v našem oboru je málo takových rivalů, jakými jsou právě Apple a Samsung.

Samsung si ale za druhý kvartál tohoto roku může gratulovat, podařilo se jim totiž zaznamenat větší čtvrtletní příjem, než Applu; a to téměř o 1,5 miliard dolarů. Tak tedy, trochu té statistiky: obrat Samsungu za celé tříměsíční období činí 12 miliard dolarů, zatímco Apple vydělal „pouhých“ 10,7 miliard amerických dolarů. Důvod, proč je tato událost tolik citovaná, je ten, že je to dost možná poprvé v historii těchto firem, kdy za jedno období vydělal Samsung více peněz než Apple.

Důvod pravděpodobně nebude tak obtížně k nalezení. Samsung naplno rozjel svou prodejní kampaň vlajkového modelu Galaxy S8, který se skutečně dobře prodává, zatímco Apple na uvedení své vlajkové lodi stále čeká. Ať už to je či není dost silný důvod nebo spíše výmluva pro Apple, dá se počítat s tím, že kalifornská společnost s jablkem ve znaku si to nenechá líbit a druhé pololetí bude opět patřit jim – tedy zřejmě jen za předpokladu, že iPhone 8 splní očekávání.

zdroj: Phone Arena

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Bosto2
Bosto2

Že by rozhodlo to že jsem si koupil Samsung S8+, sranda je že jsem si koupil v prvním čtvrtletí taky iPhone 7 plus. Když je oba pořád porovnávám tak Samsung jednoznačně vede. IPhone si už ani neberu a leží vypnutý v šuplíku, rozbruškou jsem mu musel ubrousit ten debilní přepínač na tichý režim a tlačítka hlasitosti. Na Samsungu mě zas s… to tlačítko Bixby

Jerry
Jerry

Mohl bys sem dát odkaz na fotku, kde je vidět to zbroušení? Díky!

Henry
Henry

Docela by mě zajímalo, kdo si ty předražené sra*ky pořád kupuje…

Bosto2
Bosto2

Třeba já, nebudu s sebou nosit nějakou neschopnou kaši a navíc smartphone musí být vodotěsný obzvlášť teď v létě.

Radek
Radek

Vzhledem k tomu jak jsou jableční vývojáři bezradní u iPhonu 8, může Samsung Appláky dorazit až vytáhne svou letošní nejlepší zbraň v podobě Note 8.

M.K.
M.K.

Je to opravdu po dlouhé době něco designově nového, ES osmičky mají obrovský displej, přitom to nejsou nijak velké telefony a hlavně jejich cena strmě padá, z EU distribuce už stojí pod 16 tisíc a plusko přes 18 tisíc, tak rychle po uvedení snad ještě cena nepadala.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Na Huawei a Honor telefonech nefungují Google Play služby

Na Huawei a Honor telefonech nefungují Google Play služby

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (1)

Divíte se, proč se na vašem telefonu či tabletu přestaly zobrazovat mapové podklady v některých aplikací? Problém je u…

Ultrasonická čtečka u Honor 10: nevadí ji ani opalovací krém

Ultrasonická čtečka u Honor 10: nevadí ji ani opalovací krém

VČERA  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

Nový smartphone Honor 10 se chlubí nejen jedinečným designem a skvělým poměrem cena/výkon, ale také některými pokročilými technologiemi. Tip: Xiaomi…

Miliony rodičů sledovaly děti přes aplikaci. Jenže té unikla data

Miliony rodičů sledovaly děti přes aplikaci. Jenže té unikla data

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Dohled rodičů nad svými dětmi je samozřejmě do určitého věku správný, nicméně miliony rodičů si chtěli zjednodušit život a…

Mobilní zobrazení