Mobilizujeme.cz

Trendy: Soutěž o telefon Sony | jak vybrat telefon | Huawei Mate 20 Pro | Android 9 Pie aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Samsung je jednoznačně nejkopírovanější značkou smartphonů

  |  komentovat  |  autor: Tomáš Richter

Trh se smartphony je rychlý a neúprosný. Pokud chcete hrát první ligu, musíte nabízet téměř ultimátní zařízení za smysluplnou cenu. Anebo se spokojíte s kouskem koláče. V Číně se s tím některé malé firmy nepářou, a to doslova. Vezmou osvědčenou značku, design a telefon je na světě.

Podle zprávy, kterou vydalo Antutu, představují kopie telefonů společnosti Samsung asi 36,23 %. Dokonce jsou na tamních trzích i klony ještě nepředstavených Galaxy S9 a Galaxy S9+. To je neuvěřitelné. Nicméně své zákazníky si najdou. Proč? Protože jsou k dostání za nízkou cenu. A o tu jde kolikrát až na prvním místě. Tyto malé čínské firmy mnohdy věnují nulové investice do vývoje. Design je okopírovaný. Pak se vyberou cenově dostupné komponenty, tzn. horší displej, slabší procesor, méně pamětí RAM, pomalejší úložistě a skvělá cena je na světě.

Na dalším místě se umístil Apple se svými iPhony, který zaznamenal asi 7,72 % kopií a dále čínské Xiaomi, kde Antutu zaznamenalo asi 4,75 %. Je dobré zde zmínit, že se testoval původ 17 424 726 smartphonů, z toho pak napodobeniny tvořily 2,64 %.

Když zaměříte svůj zrak na další obrázek níže, tak již přímo vidíte nejkopírovanější modely. Galaxy S7 Edge jasně vede. Pak tam najdeme iPhone 7 Plus nebo takový OnePlus 3T či Xiaomi Mi 5. Když si projdete všechny telefony, tak zjistíte, že Samsung opravdu suveréně vede. Když jsme zmínili, že si tyto kopie své zákazníky najdou, je důležité si uvědomit, že mnohdy takové bezejmenné značky mohou představovat značná bezpečnostní rizika. Například monitorovat a shromažďovat vaše citlivá data a odesílat je do Číny. Dalších příkladů je plný internet a i my jsme vás nesčetněkrát informovali.

Co se samotných výrobců týče, tak tam je to otázka porušení etiky, patentů, designu apod. Proč se s tím v Číně lépe nepopasují, vědí jen oni sami. Možná by impuls musel přijít od Samsungu nebo Applu. A dost možná se tím i zabývají, ale pokud tito malí hráči nevstoupí na globální trh, tak se kopírování nechává u ledu. Proto, pokud si kupujete telefony přímo na čínských stránkách, dejte si pozor. Ono se totiž stává, že z telefonu za parádní cenu se může vyklubat kopie, která je dobrá tak na textovky a volání a na hony vzdálená realitě.

zdroj: SamMobile

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Podívejte se na první uniklé fotky herního Mate 20X

Podívejte se na první uniklé fotky herního Mate 20X

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Před nedávnem jsme se dozvěděli, že Huawei chystá herní model Mate 20X, jenž si svou premiéru odbyde společně s…

Facebook má další problém, unikly údaje 30 milionů lidí

Facebook má další problém, unikly údaje 30 milionů lidí

DNES  |  Daniel Fousek  |  diskuze (1)

Ve Facebooku zabezpečení údajů uživatelů delší dobu skřípe. Nyní společnost přiznala, že v průběhu září uniklo obrovské množství údajů kvůli…

Nový Xiaomi Black Shark 2 uniká na videu

Nový Xiaomi Black Shark 2 uniká na videu

DNES  |  Jakub Foltýn  |  diskuze (0)

Původní herní telefon Xiaomi Black Shark byl představen na jaře tohoto roku jako dostupnější alternativa k Razer Phone. Zatímco…

Mobilní zobrazení