Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Samsung je jednoznačně nejkopírovanější značkou smartphonů

  |  komentovat  |  autor: Tomáš Richter

Trh se smartphony je rychlý a neúprosný. Pokud chcete hrát první ligu, musíte nabízet téměř ultimátní zařízení za smysluplnou cenu. Anebo se spokojíte s kouskem koláče. V Číně se s tím některé malé firmy nepářou, a to doslova. Vezmou osvědčenou značku, design a telefon je na světě.

Podle zprávy, kterou vydalo Antutu, představují kopie telefonů společnosti Samsung asi 36,23 %. Dokonce jsou na tamních trzích i klony ještě nepředstavených Galaxy S9 a Galaxy S9+. To je neuvěřitelné. Nicméně své zákazníky si najdou. Proč? Protože jsou k dostání za nízkou cenu. A o tu jde kolikrát až na prvním místě. Tyto malé čínské firmy mnohdy věnují nulové investice do vývoje. Design je okopírovaný. Pak se vyberou cenově dostupné komponenty, tzn. horší displej, slabší procesor, méně pamětí RAM, pomalejší úložistě a skvělá cena je na světě.

Na dalším místě se umístil Apple se svými iPhony, který zaznamenal asi 7,72 % kopií a dále čínské Xiaomi, kde Antutu zaznamenalo asi 4,75 %. Je dobré zde zmínit, že se testoval původ 17 424 726 smartphonů, z toho pak napodobeniny tvořily 2,64 %.

Když zaměříte svůj zrak na další obrázek níže, tak již přímo vidíte nejkopírovanější modely. Galaxy S7 Edge jasně vede. Pak tam najdeme iPhone 7 Plus nebo takový OnePlus 3T či Xiaomi Mi 5. Když si projdete všechny telefony, tak zjistíte, že Samsung opravdu suveréně vede. Když jsme zmínili, že si tyto kopie své zákazníky najdou, je důležité si uvědomit, že mnohdy takové bezejmenné značky mohou představovat značná bezpečnostní rizika. Například monitorovat a shromažďovat vaše citlivá data a odesílat je do Číny. Dalších příkladů je plný internet a i my jsme vás nesčetněkrát informovali.

Co se samotných výrobců týče, tak tam je to otázka porušení etiky, patentů, designu apod. Proč se s tím v Číně lépe nepopasují, vědí jen oni sami. Možná by impuls musel přijít od Samsungu nebo Applu. A dost možná se tím i zabývají, ale pokud tito malí hráči nevstoupí na globální trh, tak se kopírování nechává u ledu. Proto, pokud si kupujete telefony přímo na čínských stránkách, dejte si pozor. Ono se totiž stává, že z telefonu za parádní cenu se může vyklubat kopie, která je dobrá tak na textovky a volání a na hony vzdálená realitě.

zdroj: SamMobile

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Fixed pen se tváří jako stylus, ale zvládne toho více

Fixed pen se tváří jako stylus, ale zvládne toho více

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Pero pro ovládání dotykových obrazovek nemusí být vždy pouze obyčejná tyčinka, která je na konci přizpůsobena právě k ovládání…

Apple prý dodatečně chystá zlatou variantu iPhonu X

Apple prý dodatečně chystá zlatou variantu iPhonu X

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Když vloni v září Apple představil svůj jubilejní iPhone X, všichni jsme měli čelist tak nízko, že jsme docela…

Sony nyní přidává hodnotné dárky i k loňským Xperiím

Sony nyní přidává hodnotné dárky i k loňským Xperiím

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Nejen zájemci o nejnovější vlajkové modely Xperia XZ2 a Xperia XZ2 Compact, ale i zákazníci pořízující si loňské nejvybavenější…

Mobilní zobrazení