Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Samsung Gear Fit naživo: Prohnutý Super AMOLED na ruce (video)

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Nový kousek „oblékatelné“ elektroniky od Samsungu, Gear Fit, vypadá na první pohled s prohnutým Super AMOLED displejem senzačně. Doplácí však na svou plastovost a příliš málo inovací.

Nové chytré hodinky od Samsungu jsou součástí celého ekosystému, od kterého si Samsung slibuje větší zálibu uživatelů ve sledování svých tělesných funkcí a dohled nad udržováním skvělé formy.

Gear Fit zkonstruovali inženýři tak, abyste je mohli nosit na ruce po celý den a sledovat, kolik toho ujdete, nebo ujedete. Základní předpoklady pro takový gadget jsou dva: nízká hmotnost a příjemný tvar pro pohodlné nošení. To první se Samsungu bezesporu povedlo: hodinky váží jen 27 gramů. Druhý bod by měl pomoci splnit asi nejrevolučnější prvek na celých hodinkách: ohnutý Super AMOLED displej.

 

Řada novinářů se pozastavuje nad tím, že Samsung zůstal opět na půl cesty: displej je sice ohnutý, ale není ohýbatelný. Opravdový přelom ve vnímání chytrých hodinek tedy nebude znamenat uvedení Gear Fit, ale některého z jejich nástupců, který budete moci ohnout podle svých potřeb.

To zatím Gear fit neumožňují, a bohužel to není jediný limit. Poměrně zásadní zádrhel způsobuje už jejich orientace na šířku. Abyste správně viděli, co momentálně 1,84palcový displej zobrazuje, je potřeba ruku nepřirozeně pootočit, což není dvakrát pohodlé. Zobrazení na výšku bohužel Gear Fit nepodporuje.

Jinak si ale displej příliš kritiky nezaslouží. Údaje na něm jsou skvěle viditelné za každého světla, a to z Gear Fit spolu s odolností proti prachu a vodě podle normy IP67 dělá opravdu skvělého společníka nejen pro monitoring chůze během pracovního dne, ale také pro sportovní aktivity.

Celé hodinky jsou vyrobeny z plastu a kromě displeje najdete na jejich těle ještě jedno ovládací tlačítko, které slouží jen k zapnutí a vypnutí displeje. Vespod přístroje naleznete senzor pro snímání tepové frekvence, který funguje nad očekávání rychle a přesně. Umístění hardwarového tlačítka však musí schytat kritiku. Pokaždé, když na boku umístěný knoflík stisknete, zataháte se i za chlupy na ruce.

Podle vyjádření Samsungu bude Gear Fit umět spolupracovat s většinou smartphonů Samsung – dokážou zobrazit e-mailové notifikace, SMS zprávy, pomocí textovky také budete moci odpovídat na zamítnuté hovory, což je během sportovních aktivit obzvláště užitečná funkce. Otazníky se však vznášejí nad výdrží baterie. Akumulátor o kapacite 210 mAh prý dokáže při nízkém zatížení udržet hodinky „naživu“ až pět dní. Zda je to pravda, ukáže až praxe. Nejvíce to však nejspíš bude záviset na samotném uživateli a zejména frekvenci zapínání displeje.

Galaxy Gear Fit umí v oblasti fitness vlastně to samé, jako samotný Galaxy S5, jen jsou příjemnější na nošení – nemusíte s sebou při jakékoli aktivitě tahat těžký telefon. A to může být pro sportovní nadšence rozhodující faktor.

Dění přímo v Barceloně můžete navíc sledovat také v našem speciálním článku s online zpravodajstvím nebo rovnou na našem speciálním Twitter kanálu @mobilizujemeMWC, kde se vše dozvíte z první ruky.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Huawei P20 Plus nabídne velkou baterii či Always on displej

Huawei P20 Plus nabídne velkou baterii či Always on displej

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Huawei si pro letošní rok chystá několik zajímavých kousků. Jedním z nich bude model P20 Plus, o kterém již například víme,…

Vlaštovka ovládaná telefonem PowerUp Dart jde do prodeje

Vlaštovka ovládaná telefonem PowerUp Dart jde do prodeje

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Roku 2014 představila firma PowerUp papírovou vlaštovku s vrtulkou, kterou lze ovládat mobilem. Dnes, když už projekt na Indiegogo překonal o…

Xiaomi Mi Mix 2S představuje na uniklém videu ovládací prvky

Xiaomi Mi Mix 2S představuje na uniklém videu ovládací prvky

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Není to tak dávno, co jsme informovali o tom, že se čínská společnost Xiaomi pokouší okoukat od kalifornského Applu jeho povedená…

Mobilní zobrazení