Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Samsung Galaxy S II možná nedostane Android 4.2 Jelly Bean

  |  6 komentářů  |  autor: Tomáš Bárta

Samsung Galaxy S II zaznamenal obrovský úspěch a stal se téměř legendou mezi smartphony. Podíl na tom má samozřejmě také na poměry ostatních výrobců výborná softwarová podpora, která však nejspíše brzo skončí.

Druhá generace řady Galaxy S vstoupila na trh v roce 2011 s operačním systémem Android 2.3 Gingerbread. Později se majitelé dočkali aktualizace na Android 4.0 Ice Cream Sandwich a dokonce také na Android 4.1 Jelly Bean, který přinesl zásadnější změny a celkové zrychlení díky tzv. Project Butter. Pro porovnání například HTC Sensation, které bylo hlavním konkurentem právě Galaxy S II, obdrželo pouze aktualizaci na Android 4.0.

Podle nových informací však bude podpora brzo ukončena. Důvodem jsou prý problémy s optimalizací uživatelské nadstavby TouchWiz, která dává zabrat například i mnohem výkonnějšímu Samsungu Galaxy S4. Vypadá to tedy, že Galaxy S II si bude muset vystačit se současným Androidem 4.1 Jelly Bean. Opět však musím podotknout, že na poměry ostatních výrobců využívajících operační systém Android se stále jedná o malý zázrak. Jak hodnotíte podporu od Samsungu vy? Jste spokojeni?

Zdroj: SamMobile

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
s.s.rock
s.s.rock

Mě to bylo jasné hned jak dostal aktualizaci na 4.1 že je to poslední a samsung ho odstrihne, přece jen je to už 2 roky starý telefón a nemůžou ho podporovat do nekonečna. Jinak samsung obecně má kromě naxusu asi nejlepší podporu.

kazan
kazan

Přesně…ostatní jen velkohubě prohlašují co všechno nebudou aktualizovat a kulovy.

Jura
Jura

„Jinak samsung obecně má kromě naxusu asi nejlepší podporu.“ – z Androidu. Nekteří výrobci jsou na tom ještě lépe.

s.s.rock
s.s.rock

Kteří výrobci, to by ke tedy zajímalo, nějaký čangajský ne? Z těch co figurují na našem trůnu nevím který výrobce má lespi podporu v aktualizacich jak nexus a samsung. Sony dává jednu, max 2 aktualizace jenom vlajkam a to ještě jak kdy, HTC o tom taky ani nemluvím, max jednu velkou aktualizaci na novější verzi, LG taky na o ničem tak kdo aktualizuje líp jak samsung?

Michal
Michal

To už mi připadá jako věčnost, co jsem tento telefon měl. Mám nexus a změny adroidu 4.2 a 4.3 jsou malé, tak že o nic nepřichází a většinu změn už má stejně touchwiz v sobě.

miva
miva

Ovšem kromě Galaxy Advance od T mobilu ten už téměř rok čeká na 4.1 ale problém bude podle mě spíš na straně operátora….

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Miliony rodičů sledovaly děti přes aplikaci. Jenže té unikla data

Miliony rodičů sledovaly děti přes aplikaci. Jenže té unikla data

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Dohled rodičů nad svými dětmi je samozřejmě do určitého věku správný, nicméně miliony rodičů si chtěli zjednodušit život a…

11 smartphonů, u kterých již Netflix podporuje HDR obraz

11 smartphonů, u kterých již Netflix podporuje HDR obraz

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Ať už si o HDR myslíte cokoliv, je to jeden z posledních trendů v oblasti televizí, počítačů i telefonů.…

Samsung Galaxy S Light Luxury aneb odlehčenina pro Číňany

Samsung Galaxy S Light Luxury aneb odlehčenina pro Číňany

DNES  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

Čínští výrobci jsou známí tím, že nabízejí spoustu variací na jeden a ten samý smartphone, samozřejmě i včetně různě…

Mobilní zobrazení