Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Samsung Galaxy S II možná nedostane Android 4.2 Jelly Bean

  |  6 komentářů  |  autor: Tomáš Bárta

Samsung Galaxy S II zaznamenal obrovský úspěch a stal se téměř legendou mezi smartphony. Podíl na tom má samozřejmě také na poměry ostatních výrobců výborná softwarová podpora, která však nejspíše brzo skončí.

Druhá generace řady Galaxy S vstoupila na trh v roce 2011 s operačním systémem Android 2.3 Gingerbread. Později se majitelé dočkali aktualizace na Android 4.0 Ice Cream Sandwich a dokonce také na Android 4.1 Jelly Bean, který přinesl zásadnější změny a celkové zrychlení díky tzv. Project Butter. Pro porovnání například HTC Sensation, které bylo hlavním konkurentem právě Galaxy S II, obdrželo pouze aktualizaci na Android 4.0.

Podle nových informací však bude podpora brzo ukončena. Důvodem jsou prý problémy s optimalizací uživatelské nadstavby TouchWiz, která dává zabrat například i mnohem výkonnějšímu Samsungu Galaxy S4. Vypadá to tedy, že Galaxy S II si bude muset vystačit se současným Androidem 4.1 Jelly Bean. Opět však musím podotknout, že na poměry ostatních výrobců využívajících operační systém Android se stále jedná o malý zázrak. Jak hodnotíte podporu od Samsungu vy? Jste spokojeni?

Zdroj: SamMobile

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
s.s.rock
s.s.rock

Mě to bylo jasné hned jak dostal aktualizaci na 4.1 že je to poslední a samsung ho odstrihne, přece jen je to už 2 roky starý telefón a nemůžou ho podporovat do nekonečna. Jinak samsung obecně má kromě naxusu asi nejlepší podporu.

kazan
kazan

Přesně…ostatní jen velkohubě prohlašují co všechno nebudou aktualizovat a kulovy.

Jura
Jura

„Jinak samsung obecně má kromě naxusu asi nejlepší podporu.“ – z Androidu. Nekteří výrobci jsou na tom ještě lépe.

s.s.rock
s.s.rock

Kteří výrobci, to by ke tedy zajímalo, nějaký čangajský ne? Z těch co figurují na našem trůnu nevím který výrobce má lespi podporu v aktualizacich jak nexus a samsung. Sony dává jednu, max 2 aktualizace jenom vlajkam a to ještě jak kdy, HTC o tom taky ani nemluvím, max jednu velkou aktualizaci na novější verzi, LG taky na o ničem tak kdo aktualizuje líp jak samsung?

Michal
Michal

To už mi připadá jako věčnost, co jsem tento telefon měl. Mám nexus a změny adroidu 4.2 a 4.3 jsou malé, tak že o nic nepřichází a většinu změn už má stejně touchwiz v sobě.

miva
miva

Ovšem kromě Galaxy Advance od T mobilu ten už téměř rok čeká na 4.1 ale problém bude podle mě spíš na straně operátora….

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Chystá Samsung nové modely Galaxy A6 a A6+?

Chystá Samsung nové modely Galaxy A6 a A6+?

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Řada A pro rok 2018 přinesla mnoho změn. Předně se dostalo na moderní Infinity displej, který má však poměrně…

Android je prý srovnatelně bezpečný jako konkurenční iOS

Android je prý srovnatelně bezpečný jako konkurenční iOS

DNES  |  Jakub Foltýn  |  2 komentáře

David Kleidermacher, šéf oddělení bezpečnosti Androidu, Chrome OS, a Google Play, v nejnovější výroční bezpečnostní zprávě uvádí, že Android…

Sony Xperia XA1, XA1 Plus i XA1 Ultra dostávají Android 8 Oreo

Sony Xperia XA1, XA1 Plus i XA1 Ultra dostávají Android 8 Oreo

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Japonské Sony je opravdu ukázkovým výrobcem, alespoň co se týče rychlosti aktualizace na aktuální verzi operačního systému. Což dokazuje…

Mobilní zobrazení