Mobilizujeme.cz

Samsung Galaxy Note 8 se stane nejdražším telefonem společnosti

  |  9 komentářů  |  autor:

Zatímco se Samsung Galaxy Note 7 stal velmi slavný kritickou konstrukční chybou, jeho nástupce zvolí úplně jinou cestu na vrchol. Očekávaný Note 8 přijde samozřejmě se špičkovou výbavou, ovšem od ostatních telefonů se odliší jinak. Má se totiž stát nejdražším produktem Samsungu, na kolik že vyjde?

Zahájení velmi očekávaného osmého pokračování řady Note plánuje společnost Samsung na září. Prázdniny tak budou obdobím ostřelovaným úniky a zajímavými informacemi, jako je třeba ta dnešní. Web VentureBoat totiž zveřejnil očekávanou cenu Samsungu Galaxy Note 8 a že je to celkem pálka. Má se totiž vyšplhat až na 999 eur (asi 26 300 korun) a přiřadit tak novému Notu titul nejdražšího telefonu jihokorejského giganta.

Hluboko do kapsy ale bezdůvodně sahat nebudete, cenu totiž slušně vyvažují specifikace. Velký 6,3palcový Infinity displej nabídne poměr stran 18.5/9, rozlišení zatím není známé. Srdcem zařízení se stane buďto Exynos 8895 nebo Snapdragon 835, v obou případech bude sekundovat 6GB operační paměti RAM. Energii dodá nevyměnitelná 3300 mAh baterie. Po softwarové stránce zařízení poběží na Androidu 7.1.1 s nejnovější verzí uživatelského rozhraní Samsung Experience.

Možná vás napadla otázka, jak se bude osmý Note odlišovat od osmého zařízení řady S. Oproti Samsungu Galaxy S8 a Galaxy S8 Plus nabídne nadcházející top-model samozřejmě magický S Pen, který se pro rodinku Note stal již takřka neodmyslitelným. Další rozdíl kromě velikosti pak najdeme také na zádech. Duální fotoaparát nabídne dvojici 12 Mpx senzorů a nezávislé OIS.

Nyní však ale zase zmíníme něco z kotlíku nevýhod. Vše totiž zatím směřuje k tomu, že by měl mít Galaxy Note 8 čtečku otisků prstů na zádech, umístěnou napravo od LED blesku a senzoru srdečního tepu. Údajně má však mezi nimi být dosti prostoru, tak uvidíme jak se bude hmatem hledat.

Nedávné úniky naznačují, že se Galaxy Note 8 při zahájení předvede ve třech barvách – černé, modré a zlaté. Důležité je ale připomenout, že více barevných kabátků uvolní Samsung krátce poté.

Samsung Galaxy Note 8 bude dále podporovat dok DeX a aby toho nebylo málo, přinese také mnoho nových a vylepšených funkcí pera S Pen. Zkráceně to bude jistě velmi zajímavé zařízení, které svému uživateli bude dělat samou radost. Tak snad se nebude opakovat to, co stalo minulý rok…

Zdroj: SamMobile

ČLÁNKY:, , , ,
HTC do konce roku 2017 představí ještě 3 nové telefony

HTC do konce roku 2017 představí ještě 3 nové telefony

DNES  |    |  diskuze (0)

HTC se už na začátku roku 2017 nechalo slyšet, že letos přijde jen se 6-7 telefony, což je výrazně méně, než tucet…

Huawei G10 se ukázal na prvních reálných snímcích

Huawei G10 se ukázal na prvních reálných snímcích

DNES  |    |  diskuze (0)

Huawei svůj model G10 s kódovým označením Maimang 6 uvede sice až 22. září, ovšem už teď se telefon začal objevovat na živých…

Dostanete nejnovější Android 8.0 Oreo? (velký přehled)

Dostanete nejnovější Android 8.0 Oreo? (velký přehled)

DNES  |    |  5 komentářů

Písnička kolem aktualizací Androidu je stále stejná. Google každoročně připraví novou verzi, která přináší zajímavé novinky a vylepšení, ovšem reálně se dočká…

Mobilní zobrazení