Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Samsung Galaxy Note 3 Neo: kompletní specifikace lehčího zápisníku

  |  komentovat  |  autor: Jiří Smutný

O levnější verzi Samsungu Galaxy Note 3 jsme vás informovali již několikrát. Ohledně jeho výbavy kolovala celá řada zvěstí, avšak žádná z nich nebyla dostatečně konkrétní. Zařízení by mělo nést název Samsung Galaxy Note 3 Neo, nikoli Samsung Galaxy Note 3 Lite, jak jsme vás informovali v jedné z posledních spekulací.

Ano, je to tak, došlo k úniku kompletní výbavy přerostlého zápisníku, konkrétně jeho levnější verze. Původně se spekulovalo nad názvem Samsung Galaxy Note 3 Lite, avšak nyní se dozvídáme, že přístroj ponese název Samsung Galaxy Note 3 Neo. Specifikace zařízení přichází od serveru GSMArena, který obdržel dokumenty o product positioningu, jež si můžete prohlédnout níže.

Samsung Galaxy Note 3 Neo vypadá spíše jako oživený Galaxy Note 2. Poskytne stejný displej o úhlopříčce 5,55 palce s rozlišením 720p (1280 x 720 px). Dočká se technologie Super AMOLED. Fotoaparát bude disponovat 8 megapixely a baterie poskytne 3100 mAh.

Uvnitř najdeme také 2 GB RAM a 16 GB vnitřní paměti rozšiřitelnou microSD kartami až o 64 GB. Zajímavě se v uniklém dokumentu jeví především chipset. Má se jednat o šesti-jádro (hexa-core), které nabídne 2-jádro s frekvencemi 1,7 GHz a 4-jádro o frekvencích 1,3 GHz na každém jádře. Nebude se ale zřejmě jednat o čistý hexa-core procesor. Toto řešení je velmi nevšední. Zřejmě to bude jakýsi mezistupeň mezi procesorem Exynos Samsungu Galaxy Note 2 (quad-core s frekvencemi 1,6 GHz) a Snapdragonem 600 či 800. Otázka zní, jak si bude v porovnání s výše zmíněnými procesory vést. O procesoru moc bližších informací bohužel neuniklo.

Ohledně procesoru ve vzduchu tkví tedy několik otázek. Mimo výkon je jednou z nich též, zdali Note 3 Neo nabídne technologii HMP (Heterogeneous Multi-Processing), jež umožňuje fungovat všem šesti jádrům společně. Poprvé jsme se s ní mohli setkat u osmi-jádrového procesoru, který pohání část přístrojů Galaxy S4, je jím Exynos 5 Octa big.LITTLE. Umožňuje zařízení používat libovolnou kombinaci jader, ne pouze Cortex-A7 pro méně náročné nebo jen Cortex-A15 pro náročnější operace. Ani kombinaci funkce jader u Neo nevíme, vše je zatím ve hvězdách.

U Galaxy Note 3 Neo se setkáme na zadní straně s imitací kůže, jak tomu je i u Galaxy Note 3, navíc bude mít i tenčí tělo než Galaxy Note 2, proto asi přichází s takovýmto názvem. Uživateli mimo jiné nabídne stejné vymoženosti a funkce, s nimiž se můžeme setkat u plnohodnotného Note 3 či Galaxy S4. Nezapomělo se tedy na tzv. Smart Features, neochudí vás o vylepšenou funkci Multi Window, či bezdotykové ovládání.

Bližší informace o představení, případně dostupnosti na trhu neznáme. Je dost možné, že se Samsungu Galaxy Note 3 Neo dočkáme na barcelonském veletrhu MWC 2014 konajícím se 24.-27. února 2014. Barcelona se jeví jako to správné místo. O dalším dění ohledně Galaxy Note 3 Neo vás budeme informovat. Naše redakce se účastní  barcelonského veletrhu MWC 2014, budeme u toho, pokud dojde k představení odlehčeného zápisníku.

Zdroj: GSMArena

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
LG V30S ThinQ a V30S+ ThinkQ oficiálně představeny

LG V30S ThinQ a V30S+ ThinkQ oficiálně představeny

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Společnost LG patřila v minulosti na MWC v Barceloně k těm větším tahákům. Jen si vzpomeňte na představení třeba takového LG…

Huawei P20 a P20 Plus znovu odhalují své vykrojené displeje

Huawei P20 a P20 Plus znovu odhalují své vykrojené displeje

DNES  |  Tomáš Richter  |  2 komentáře

Na konci března nám společnost Huawei představí své nové vlajkové modely P20 a P20 Plus. A s největší pravděpodobností se setkáme…

iPhony v servisním centru samovolně volají na policii

iPhony v servisním centru samovolně volají na policii

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Apple nyní řeší zvláštní problém. V distribučním a servisním centru společnosti v Elk Grove v Kalifornii dochází k pravidelnému vytáčení policení…

Mobilní zobrazení