Mobilizujeme.cz

Samsung Galaxy Note 3 Neo: kompletní specifikace lehčího zápisníku

  |  komentovat  |  autor:

O levnější verzi Samsungu Galaxy Note 3 jsme vás informovali již několikrát. Ohledně jeho výbavy kolovala celá řada zvěstí, avšak žádná z nich nebyla dostatečně konkrétní. Zařízení by mělo nést název Samsung Galaxy Note 3 Neo, nikoli Samsung Galaxy Note 3 Lite, jak jsme vás informovali v jedné z posledních spekulací.

Ano, je to tak, došlo k úniku kompletní výbavy přerostlého zápisníku, konkrétně jeho levnější verze. Původně se spekulovalo nad názvem Samsung Galaxy Note 3 Lite, avšak nyní se dozvídáme, že přístroj ponese název Samsung Galaxy Note 3 Neo. Specifikace zařízení přichází od serveru GSMArena, který obdržel dokumenty o product positioningu, jež si můžete prohlédnout níže.

Samsung Galaxy Note 3 Neo vypadá spíše jako oživený Galaxy Note 2. Poskytne stejný displej o úhlopříčce 5,55 palce s rozlišením 720p (1280 x 720 px). Dočká se technologie Super AMOLED. Fotoaparát bude disponovat 8 megapixely a baterie poskytne 3100 mAh.

Uvnitř najdeme také 2 GB RAM a 16 GB vnitřní paměti rozšiřitelnou microSD kartami až o 64 GB. Zajímavě se v uniklém dokumentu jeví především chipset. Má se jednat o šesti-jádro (hexa-core), které nabídne 2-jádro s frekvencemi 1,7 GHz a 4-jádro o frekvencích 1,3 GHz na každém jádře. Nebude se ale zřejmě jednat o čistý hexa-core procesor. Toto řešení je velmi nevšední. Zřejmě to bude jakýsi mezistupeň mezi procesorem Exynos Samsungu Galaxy Note 2 (quad-core s frekvencemi 1,6 GHz) a Snapdragonem 600 či 800. Otázka zní, jak si bude v porovnání s výše zmíněnými procesory vést. O procesoru moc bližších informací bohužel neuniklo.

Ohledně procesoru ve vzduchu tkví tedy několik otázek. Mimo výkon je jednou z nich též, zdali Note 3 Neo nabídne technologii HMP (Heterogeneous Multi-Processing), jež umožňuje fungovat všem šesti jádrům společně. Poprvé jsme se s ní mohli setkat u osmi-jádrového procesoru, který pohání část přístrojů Galaxy S4, je jím Exynos 5 Octa big.LITTLE. Umožňuje zařízení používat libovolnou kombinaci jader, ne pouze Cortex-A7 pro méně náročné nebo jen Cortex-A15 pro náročnější operace. Ani kombinaci funkce jader u Neo nevíme, vše je zatím ve hvězdách.

U Galaxy Note 3 Neo se setkáme na zadní straně s imitací kůže, jak tomu je i u Galaxy Note 3, navíc bude mít i tenčí tělo než Galaxy Note 2, proto asi přichází s takovýmto názvem. Uživateli mimo jiné nabídne stejné vymoženosti a funkce, s nimiž se můžeme setkat u plnohodnotného Note 3 či Galaxy S4. Nezapomělo se tedy na tzv. Smart Features, neochudí vás o vylepšenou funkci Multi Window, či bezdotykové ovládání.

Bližší informace o představení, případně dostupnosti na trhu neznáme. Je dost možné, že se Samsungu Galaxy Note 3 Neo dočkáme na barcelonském veletrhu MWC 2014 konajícím se 24.-27. února 2014. Barcelona se jeví jako to správné místo. O dalším dění ohledně Galaxy Note 3 Neo vás budeme informovat. Naše redakce se účastní  barcelonského veletrhu MWC 2014, budeme u toho, pokud dojde k představení odlehčeného zápisníku.

Zdroj: GSMArena

ČLÁNKY:, , , ,
LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

VČERA  |    |  4 komentáře

Na český trh oficiálně míří očekávaný a poměrně dost zajímavý smartphone jihokorejského výrobce. Nové LG Q6 přináší zejména prémiový bezrámečkový design –…

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

VČERA  |    |  diskuze (0)

Svůj modulární telefon má již několik společností. Patří mezi ně například Motorola nebo LG. Oba výrobci přišli s odlišným řešením modularity. Některé…

Microsoft se opět snaží "modernizovat" Skype pro iPhone

Microsoft se opět snaží „modernizovat“ Skype pro iPhone

VČERA  |    |  diskuze (0)

Nedávno jsem zkritizoval Microsoft za jeho přístup ke Skypu. Jak je pro redmondského giganta typické, dokud se tento jednoduchý a populární komunikační…

Mobilní zobrazení