Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Samsung Galaxy Note 3 Neo: kompletní specifikace lehčího zápisníku

  |  komentovat  |  autor: Jiří Smutný

O levnější verzi Samsungu Galaxy Note 3 jsme vás informovali již několikrát. Ohledně jeho výbavy kolovala celá řada zvěstí, avšak žádná z nich nebyla dostatečně konkrétní. Zařízení by mělo nést název Samsung Galaxy Note 3 Neo, nikoli Samsung Galaxy Note 3 Lite, jak jsme vás informovali v jedné z posledních spekulací.

Ano, je to tak, došlo k úniku kompletní výbavy přerostlého zápisníku, konkrétně jeho levnější verze. Původně se spekulovalo nad názvem Samsung Galaxy Note 3 Lite, avšak nyní se dozvídáme, že přístroj ponese název Samsung Galaxy Note 3 Neo. Specifikace zařízení přichází od serveru GSMArena, který obdržel dokumenty o product positioningu, jež si můžete prohlédnout níže.

Samsung Galaxy Note 3 Neo vypadá spíše jako oživený Galaxy Note 2. Poskytne stejný displej o úhlopříčce 5,55 palce s rozlišením 720p (1280 x 720 px). Dočká se technologie Super AMOLED. Fotoaparát bude disponovat 8 megapixely a baterie poskytne 3100 mAh.

Uvnitř najdeme také 2 GB RAM a 16 GB vnitřní paměti rozšiřitelnou microSD kartami až o 64 GB. Zajímavě se v uniklém dokumentu jeví především chipset. Má se jednat o šesti-jádro (hexa-core), které nabídne 2-jádro s frekvencemi 1,7 GHz a 4-jádro o frekvencích 1,3 GHz na každém jádře. Nebude se ale zřejmě jednat o čistý hexa-core procesor. Toto řešení je velmi nevšední. Zřejmě to bude jakýsi mezistupeň mezi procesorem Exynos Samsungu Galaxy Note 2 (quad-core s frekvencemi 1,6 GHz) a Snapdragonem 600 či 800. Otázka zní, jak si bude v porovnání s výše zmíněnými procesory vést. O procesoru moc bližších informací bohužel neuniklo.

Ohledně procesoru ve vzduchu tkví tedy několik otázek. Mimo výkon je jednou z nich též, zdali Note 3 Neo nabídne technologii HMP (Heterogeneous Multi-Processing), jež umožňuje fungovat všem šesti jádrům společně. Poprvé jsme se s ní mohli setkat u osmi-jádrového procesoru, který pohání část přístrojů Galaxy S4, je jím Exynos 5 Octa big.LITTLE. Umožňuje zařízení používat libovolnou kombinaci jader, ne pouze Cortex-A7 pro méně náročné nebo jen Cortex-A15 pro náročnější operace. Ani kombinaci funkce jader u Neo nevíme, vše je zatím ve hvězdách.

U Galaxy Note 3 Neo se setkáme na zadní straně s imitací kůže, jak tomu je i u Galaxy Note 3, navíc bude mít i tenčí tělo než Galaxy Note 2, proto asi přichází s takovýmto názvem. Uživateli mimo jiné nabídne stejné vymoženosti a funkce, s nimiž se můžeme setkat u plnohodnotného Note 3 či Galaxy S4. Nezapomělo se tedy na tzv. Smart Features, neochudí vás o vylepšenou funkci Multi Window, či bezdotykové ovládání.

Bližší informace o představení, případně dostupnosti na trhu neznáme. Je dost možné, že se Samsungu Galaxy Note 3 Neo dočkáme na barcelonském veletrhu MWC 2014 konajícím se 24.-27. února 2014. Barcelona se jeví jako to správné místo. O dalším dění ohledně Galaxy Note 3 Neo vás budeme informovat. Naše redakce se účastní  barcelonského veletrhu MWC 2014, budeme u toho, pokud dojde k představení odlehčeného zápisníku.

Zdroj: GSMArena

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Recenze Asus Zenfone 5: mate nejen svým tělem

Recenze Asus Zenfone 5: mate nejen svým tělem

DNES  |  Tomáš Drahoňovský  |  3 komentáře

Prémiová kvalita zpracování ve spojení s příjemnou cenovkou a výkonem střední třídy. V podání tchajwanského Asusu překvapivě funguje. Ve střední třídě najdete jen…

Nový Snapdragon 855 přijde na přelomu tohoto roku

Nový Snapdragon 855 přijde na přelomu tohoto roku

DNES  |  Filip Matějka  |  diskuze (0)

Příchod další generace procesorů od amerického Qualcommu už je delší dobu potvrzen. Stávajícího vládce na poli mobilních procesorů Snapdragon 845, který…

Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Vlnu dobra, ve které se velké korporace snaží dávat najevo, jak jim záleží na tom, aby jejich přístroje, případně aplikace, uživatelé…

Mobilní zobrazení