Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

S novým iOS 11.3 přestávají u iPhonů fungovat displeje

  |  8 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Poslední velká aktualizace na iOS 11.3 je možná ze všech jedenáctkových verzí nejpovedenější, nicméně není zcela bezchybná. Některé iPhony totiž začala proměňovat v těžítka.

Konkrétně je problém u telefonů iPhone 8 (recenze), jejíž majitelé mají vyměněný dotykový displej využívající součástky třetí strany, nikoliv originální komponentu od Applu, a aktualizovaly na nejnovější iOS 11.3. V takovém případě přestane fungovat dotykový displej a telefon se prakticky proměňuje v těžítko.

Podobná situace již u Applu nastala, a teď nejde jen o to, že po aktualizaci byla některá zařízení – iPhony, iPady, ale i Apple Watch – proměňována v těžítka. Dokonce to v některých případech způsobovala taktéž výměna součástek. Jenže tehdy to bylo opodstatněné.

V případě iPhonů šlo o biometrické senzory, které zkrátka z bezpečnostních důvodů bylo lepší nenechávat vyměnit u neautorizovaných servisů, či někde v garáži. A tak Apple chtěl, aby docházelo k výměně pouze u něj a jeho certifikovaných partnerů. Ale v případě dotykového displeje nejde o žádnou bezpečnost, jde pouze o peníze.

Bude tedy zajímavé sledovat, jestli Apple v některé z příštích aktualizací opět povolí výměnu displejů v případě součástek třetí strany. Bylo by to logické, už i proto, že se „chyba“ týká zřejmě jen iPhonu 8, nikoliv jiných modelů.

zdroj: phonearena

ČLÁNKY:, , , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Bjørn
Bjørn
A proto říkám, že vybírat si nový (dražší mobil) podle operačního systému už vůbec nemá cenu. iOS už dávno není etalonem stability a spolehlivosti a Android se naopak každou verzí zlepšuje ve všech směrech (ač stále dokonálý není). Normálnímu technicky nezdatnému uživateli by pak už v podstatě mělo být jedno, co za systém tam běží a měli by se spíše koukat, na HW specifikace, které opravdu využijí (kvalita foťáku, výdrž, odolnost, velikost paměti, kvalita zvukového výstupu atd). Nějaký bazírování že jednou Apple, pořád Apple protože systém, už je směšný. Žádný systém není dokonalý. Zrovna včera mi známý pouštěl youtube video… Číst vice »
Martin
Martin

Te odpad ten iOS :D

Dasd
Dasd

to je ale zavadejici titulek, boze vy novinari jste fakt ubozaci : D

Mir
Mir

Tenhle problém byl u všech modelů a není to chyba Applu ale výrobců displejů třetích stran , hold když chce člověk šetřit tak ať se potom nedivi že má problém . Někdo tu psal jak se android zlepšuje , ne nezlepšuje funguje lépe jen díky hardware který je čím dál výkonnější .

radek
radek

Když si to přečtete tak zjistíte, že tohle způsobovaly mobily, které byly opravovány ze součástek, které nebyly original :D a hlavně displeje vyrábí SAMSUNG takže nevím co máte za blbý kecy na IOS :D :D Já mám iphone 6S už tři roky a totálně bez problému a do teď je rychlejší než Samsung S9+ a říkejte si co chcete :D kolega v práci ho má a sám se divil co dokáže tři roky starý Iphone :D

Jarda
Jarda

Radku, ty jsi zešílel, to by ten S9 musel být pokažený, nedělej že sebe chytráka. Moje žena má S6 Plus a je to opačně, úplně logicky.

Lukáš
Lukáš

Samsung vyrábí oled displeje pro iphone x ty znalče..Ale co čekat od Iovce

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Detektivové na Floridě zkoušeli otevírat iPhone pomocí mrtvého

Detektivové na Floridě zkoušeli otevírat iPhone pomocí mrtvého

DNES  |  Jakub Foltýn  |  diskuze (0)

Dvojice floridských detektivů se pokoušela otevřít telefon mrtvého podezřelého kuriozním způsobem. Policisté chtěli využít k otevření jeho otisku prstu po tom,…

iOS 11.3.1 řeší nereagující displej u iPhone 8 a bezpečnost

iOS 11.3.1 řeší nereagující displej u iPhone 8 a bezpečnost

DNES  |  Radek Chlup  |  diskuze (0)

Apple vydal nový iOS 11.3.1, což je již třináctá aktualizace operačního systému iOS 11. Vyšla téměř měsíc po posledním iOS 11.3.…

Proč jsou virtuální operátoři oblíbení a kolik jich v Česku působí?

Proč jsou virtuální operátoři oblíbení a kolik jich v Česku působí?

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Po mobilní revoluci v roce 2013 mobilní trh výrazně ožil. Na trh vstoupila nová konkurence v podobě virtuálních operátorů, a tak doposud striktně…

Mobilní zobrazení