Mobilizujeme.cz

Recenze Lenovo Vibe P1m: skvělá cena a nekompromisní výdrž

  |  30 komentářů  |  autor:

Lenovo vyřešilo asi nejpalčivější problém dnešních chytrých telefonů. Jeho novinka Vibe P1m vydrží na jedno nabití hned několik dnů, přitom telefon není nijak zvlášť přerostlý ani ohyzdný. A co teprve, když k tomu přidáme skvělý poměr cena/výkon, úspěch pak doslova čeká za dveřmi. Stačí je jen otevřít.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a snímky, zhodnocení

Lenovo pokračuje v evropské expanzi a s trochou nadsázky se dá říci, že pro každého má přivené něco. Kdo chce stylovku, pořídí si Vibe S1, život bez kompromisů obstará nejvyšší model Vibe P1, přes focení má být expertem Vibe Shot a na dlouhou výdrž za málo peněz je tu právě Vibe P1m. Telefon, který možná podle parametrů nadchne primárně jen kapacitní 4 000 mAh baterií a cenou zhruba 5 500 korun, toho ale ve skutečnosti skrývá mnohem více. Pojďme tak v následujících odstavcích a kapitolách recenze odhalit veškerá jeho tajemství.

Lenovo Vibe P1m: specifikace

Konstrukce plast, 141 x 72 x 9,3 mm, 148 g
Displej 5″, IPS LCD, 1280 x 720 px, jemnost 294 ppi
Operační systém Android 5.1 Lollipop + nadstavba
Procesor 4 jádrový, 1 GHz, MediaTek 6735P
Paměť 2 GB RAM, úložiště 16 GB + microSD karty
Fotoaparát 8 Mpx, blesk, Full HD video + přední 5 Mpx
Technologie LTE, dual SIM, Bluetooth 4.1, Wi-Fi, GPS, rychlonabíjení
Baterie 4 000 mAh
Cena a dostupnost , listopad 2015

smarty-logo Chytrý telefon Lenovo Vibe P1m si můžete zakoupit na eshopu smarty.cz.


Design a zpracování: optický klam

Není zrovna dvakrát jednoduché navrhnout telefon s větší baterií, aby stále dobře vypadal, nebyl moc tlustý a příjemně se držel v ruce. Lenovu se to ale skvěle povedlo. Navíc Vibe P1m míří do střední třídy, kde většinou o kompromisy není nouze – tahle novinka je ovšem po celkové stránce designu a provedení nekompromisní. Vypadá tenčí, než jaká ve skutečnosti je (9,3 mm není málo), drží se lépe než byste si mysleli (díky zakulaceným hranám) a stejně tak je i lehčí, než byste čekali (poděkovat můžete lehkému plastu).

Lenovo Vibe P1m příjemně překvapí i dalšími vlastnostmi – tak třeba ochranou proti stříkající vodě díky ochranné nanovrstvě, speciálním tlačítkem na levém boku pro přepnutí telefonu do ultra úsporného režimu, notifikační LED diodou nad displejem nebo například podsvícenými tlačítky včetně vibrace. Tohle vše u střední třídy stále nebývá zvykem a některé z vlastností dokonce nepřináší ani telefony mnohem dražší. To je rozhodně další plus pro Lenovo.

I když telefon působí velmi dobře, nemůžeme jen chválit. Výrobce například podcenil výběr ochranného krycího skla displeje, které se tak až nezvykle moc upatlává a zhoršuje to čitelnost obrazovky. Nebo proč najdeme konektor pro nabíjení na horní straně, nikoliv na spodní? A proč notifikační dioda pulzuje, i když nemáme žádnou novou notifikaci? Maličkostí je více, škoda jich. Na druhou stranu, u telefonu za zhruba 5 a půl tisíce se to dá ještě odpustit.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a snímky, zhodnocení

ČLÁNKY:, , , , ,
Samsung si odnesl prestižní ocenění za reklamu se pštrosem

Samsung si odnesl prestižní ocenění za reklamu se pštrosem

DNES  |    |  4 komentáře

Při prodeji smartphonů platí jasné pravidlo, reklama je základ. Její kvalita a zpracování by tak mělo být na…

Na poli wearables jasně dominuje Apple, druhý je Samsung

Na poli wearables jasně dominuje Apple, druhý je Samsung

VČERA  |    |  5 komentářů

Některé trhy, jako například globální prodej tabletů, upadají, některé jiné trhy ale touto dobou nabírají na síle. Takovým…

Díky novému objevu budeme telefony nabíjet jen 4x ročně

Díky novému objevu budeme telefony nabíjet jen 4x ročně

VČERA  |    |  43 komentářů

Zní to jako sci-fi z daleké budoucnosti, ale vědci prý dosáhli technologického průlomu, díky kterému bude možné mobilní…

Mobilní zobrazení