Mobilizujeme.cz

Recenze Huawei Ascend P7: iPhone po čínsku kvalitně a levně

  |  82 komentářů  |  autor:

Pokud vám nevadí čínské telefony a hledáte špičkové zpracování za relativně dobrou cenu, neváhejte. Huawei Ascend P7 vstupuje do vyšší střední třídy s dostačujícím funkčním vybavením a velkými ambicemi. Škoda jen slabší baterie.

Kapitoly článku:

» Úvod, parametry, vzhled
» Výdrž, displej a ovládání
» Telefon v praxi, fotoaparát a multimédia
» Zhodnocení, konkurence

Aktuální cena Huawei Ascend P7: (zdroj: Heureka.cz)

Před dávnými lety jsem měl jeden mobilní sen: toužil jsem po telefonu s Androidem, který nebude vrzat a jeho systém bude fungovat bez záseků a zpomalování. Zkrátka tak, jako telefony s jablkem ve znaku. Tehdy na mé přání neexistovala adekvátní odpověd. Tehdejší verze „dvojkového“ Androidu nedokázaly pro běh prostředí využít hardwarovou akceleraci a i kvalitní dílenské zpracování jako by pro výrobce telefonů se systémem od Google byla země nepoznaná.

Když se mi do ruky poprvé dostal Huawei Ascend P7, vzpomněl jsem si na své tehdejší zklamání. Tohle je onen telefon, po kterém jsem tehdy toužil. Čínští inženýři vytvořili iPhone s Androidem, který má jen málo nedostatků. Ty mu navíc po shlédnutí cenovky snadno odpustíte.

Základní parametry: Huawei Ascend P7

Rozměry 140 x 69 x 6,5 mm
Hmotnost 124 g
Displej IPS LCD, úhlopříčka 5“, Full HD rozlišení 1920 x 1080 px (441 ppi)
Procesor 4-jádrový 1,8 GHz HiSilicon Kirin 910T, grafika Mali-450MP4
Paměť 2 GB RAM, paměť 16 GB + microSD až 64 GB
Operační systém Android 4.4.2 KitKat + nadstavba od výrobce
Fotoaparát 13 Mpx, blesk, nahrávání Full HD videa, přední 8 Mpx kamerka
Baterie 2 500 mAh
Obsah balení USB adaptér + kabel, sluchátka
Cena a dostupnost , jaro 2014

Design a zpracování: Etalon třídy

I kdyby Huawei Ascend P7 neuměl už nic jiného, za design a zpracování musí dostat jedničku s hvězdičkou. Každý, kdo si pamatuje telefony z rané produkce čínské firmy, zůstane stát s otevřenou pusou nad tím, jak dlouhou cestu Číňané za pár let urazili. Tělo tenké jen 6,5 mm lemují hliníkové lišty. Zadní a přední stranu tvoří sklo, u displeje „nepoškrabatelné“ Gorilla Glass ve své třetí inkarnaci. Podobně jako u předcházejícího modelu tvoří nejvýraznější prvek plastová kulatá plastová „brada“ ve spodní části přístroje, která jako jediná narušuje kovový rámeček.

Právě v něm nalezneme na pravém boku sloty na microSIM kartu a microSD kartu o kapacitě až 64 GB. Hned nad nimi, přesně v dosahu palce, se nachází vypínací tlačítko, které svým kulatým tvarem upomíná na telefony Sony. Poslední v řadě stojí tlačítka ovládání hlasitosti v podobě podlouhlého rockeru. Ten díky odlišnému tvaru ihned odlišíte od zamykacího tlačítka, a telefon tak můžete ovládat klidně i poslepu.

Po úvodních pochvalných slovech na adresu dílenského zpracování možná ani nikdo nečeká, že by tlačítka měla jakoukoli vůli. Skutečně – od Huawei by se v tomto ohledu mohl učit nejeden slovutný výrobce. Žádné pazvuky, žádné rachtání, jen pocit pevného monolitu. Někomu by mohly možná vadit ostré hrany hliníkové lišty, jež občas tlačí při telefonování do ucha, nicméně i ty uživatel telefonu odpustí. Rozumná šířka telefonu totiž naznačuje, že se dá všude pohodlně dosáhnout, a není třeba přístroj v marné snaze stisknout kýžený ovládací prvek příliš mačkat.

Škarohlídi možná namítnou, že v Huawei se designem telefonů značky Apple inspirovali až příliš. A skutečně. Položíte-li vedle sebe Ascend P7 a „pětkový“ iPhone, vypadají s trochou fantazie jako dvě varianty téhož modelu, které se liší jen operačním systémem. Ale proč ne. Protože čínští konstruktéři okopírovali i pověstnou kvalitu jablečných výrobků, není co kritizovat.

Kapitoly článku:

» Úvod, parametry, vzhled
» Výdrž, displej a ovládání
» Telefon v praxi, fotoaparát a multimédia
» Zhodnocení, konkurence

..

Testovaný produkt: Huawei Ascend P7, autor recenze: Tomáš Drahoňovský, hodnocení: 5/5
ČLÁNKY:, , ,
Sluchátka jako od Applu. Elegantní, bezdrátová, ale za lepší cenu

Sluchátka jako od Applu. Elegantní, bezdrátová, ale za lepší cenu

VČERA  |    |  diskuze (0)

Proč mít ještě v dnešní „době bezdrátové“ tak trochu zastaralá sluchátka s kabelem, který se neustále zamotává a překáží? Někteří by…

Samsung Galaxy J3 (2017): už i základní smartphone je kovový

Samsung Galaxy J3 (2017): už i základní smartphone je kovový

VČERA  |    |  diskuze (1)

Samsung Galaxy J3 (2017) sice ještě není úplně oficiální, což nám však vůbec nevadí – vzhledem k tomu, jaké informace a…

Výrobci pouzder prý mají jasno. Takhle bude vypadat iPhone 8

Výrobci pouzder prý mají jasno. Takhle bude vypadat iPhone 8

VČERA  |    |  diskuze (0)

Na údajně oficiálním renderu od jednoho z výrobců pouzder jsou zachycena nejen dvě různá pouzdra pro iPhone 8, ale také samotný…

Mobilní zobrazení