Mobilizujeme.cz

Recenze Asus Zenfone Selfie: autoportréty rychle a kvalitně?

  |  1 komentář  |  autor:

Asus se rozhodl podniknout odvážný pokus o průnik mezi mládež. Vstupenku mezi teenagery vidí v kvalitním předním foťáku pro pořizování autoportrétů. Návdavkem k tomu přidává štědré hardwarové parametry. Jak ale ukáže dnešní recenze, ani kvalitní optika jistou trefu do černého nezaručuje.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a multimédia, zhodnocení

Aktuální cena Asus ZenFone Selfie: (zdroj: Heureka.cz)

Asus sice nepatří ve světě smartphonů mezi giganty, o to více však dokáže překvapit zajímavými přístroji. Jeho poslední model Zenfone 2 jsme v nedávné recenzi vyhodnotili jako jeden z nejlepších poměrů cena/výkon. Například 4 GB operační paměti v tu dobu nikdo jiný nenabízel a ani dnes, o pár měsíců později, nepatří tato hodnota mezi běžnou výbavu.

Eufemisticky řečeno, Zenfone Selfie pokračuje v designovém směru, který Zenfone 2 nastavil. Výstižnější by ale asi bylo říci, že Asus v podstatě jen vzal původní model a vyvrtal mu do čela větší díru. Selfie také přišel o 1 GB operační paměti a pohání ho o něco méně výkonné železo v podobě procesoru Qualcomm Snapdragon 615. Bude to stačit na úspěch?

Asus ZenFone Selfie: specifikace

Konstrukce plast, 157 x 77 x 10,8 mm, 170 g
Displej 5,5″, IPS LCD, 1920 x 1080 px, jemnost 401 ppi
Operační systém Android 5.0 Lollipop + nadstavba
Procesor 8 jádrový, 1,0/1,7 GHz, Snapdragon 615
Paměť 3 GB RAM, úložiště 16/32 GB + microSD karty
Fotoaparát 13 Mpx, blesk, laserový autofocus + přední 13 Mpx s bleskem
Technologie LTE, Bluetooth 4.0, NFC, Wi-Fi, GPS
Baterie 3 000 mAh
Cena a dostupnost , Q3 2015

Design a zpracování: plast kam se podíváš

Pokud Asus zamýšlel vytvořit sexy telefon pro sexy mladé lidi, šlápl se Zenfonem Selfie bohužel vedle. Jak se říká: proti gustu žádný disputát. Podle mého názoru je však současný designový směr společnosti opravdu ošklivý. Zepředu černočernou plochu přístroje osvěžuje jen zvrásněná „brada“, která pod různými úhly pohledu hází odlesky v disko stylu. Zadní kryt pak imituje kartáčovaný kov a můžete jej mít hned v několika barvách. Každému však dojde, že skutečně kovový kryt by pravděpodobně nevrzal. Ten na Zenfone Selfie to ke své smůle zvládá obstojně a drobné pazvuky se ozývají při každém silnějším stisku.

Taková je však daň za nepopiratelnou výhodu nového Asusu. Zadní kryt se dá sejmout a pod ním se nacházejí nejen dva sloty na SIM karty a jeden na kartu paměťovou, ale hlavně vyjímatelná baterie. Tou původní Zenfone 2 nedisponoval a snímání zadního krytu tak částečně postrádalo smysl.

Tady však dobré zprávy na chvíli končí. Tělo Asusu je protkáno celou řadou drobných nelogičností, které dohromady skládají ne zcela dobrý dojem. Tak například: umístit ovladač hlasitosti na zadní stranu přístroje, tak aby se nacházel pod ukazováčkem, je bezesporu skvělý nápad. Nesmělo by jej ovšem vyvažovat zamykací tlačítko na horní hraně, kde se na něj u tak rozměrného telefonu naopak dosáhnout téměř nedá. Anebo: Asus zaslouží pochvalu za to, že nepodlehl módnímu trendu virtuálních ovládacích prvků na displeji, kde jen zbytečně zabírají místo. Home button, tlačítko Zpět a spouštěč přehledu posledních aktivních aplikací se vešly ve fyzické podobě pod displej. Bohužel se pod ně už nevešla světelná dioda, a tak musíte ve tmě ovladače lovit poslepu.

K tomu všemu se přidávají ještě poměrně silné okraje kolem displeje a lesklá plastová lišta, která tvoří obvod celého telefonu a velmi ráda zachytává ťukance a záseky. Podtrženo, sečteno – Zenfone Selfie by mohl na pohled působit lépe. Z rukou něžného pohlaví ho kromě vzhledu navíc diskvalifikují také relativně vysoká hmotnost 170g a rozměry. Zejména pak velká hloubka, kterou na první pohled poměrně dobře maskují zeslabené okraje. Víc než centimetr v nejsilnějším místě zaoblených zad je však na dnešní poměry opravdu příliš.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a multimédia, zhodnocení

ČLÁNKY:, , , , ,
Na poli wearables jasně dominuje Apple, druhý je Samsung

Na poli wearables jasně dominuje Apple, druhý je Samsung

DNES  |    |  diskuze (0)

Některé trhy, jako například globální prodej tabletů, upadají, některé jiné trhy ale touto dobou nabírají na síle. Takovým…

Díky novému objevu budeme telefony nabíjet jen 4x ročně

Díky novému objevu budeme telefony nabíjet jen 4x ročně

DNES  |    |  17 komentářů

Zní to jako sci-fi z daleké budoucnosti, ale vědci prý dosáhli technologického průlomu, díky kterému bude možné mobilní…

Meizu zveřejnilo seznam zařízení, která dostanou Android Nougat

Meizu zveřejnilo seznam zařízení, která dostanou Android Nougat

DNES  |    |  diskuze (0)

Pozdě, ale přece. Čínské Meizu až nyní oficiálně slíbilo aktualizaci na nejnovější Android Nougat (který ale za 2…

Mobilní zobrazení