Mobilizujeme.cz

Recenze Accent TB880: Ultralevný tablet s klávesnicí a Windows 10

  |  10 komentářů  |  autor:

Na světě jsou nová Windows 10 plná zásadních změn a vylepšení. Jejich nejlevnější verze přitom stojí kolem 3 tisíc korun, takže si můžeme jednoduše spočítat, že nový ultralevný tablet od Accentu s přídavnou klávesnicí vychází sám o sobě na neuvěřitelných 2 590 korun! A to je cena, za kterou dnes většinou neseženete ani levný smartphone. Více v naší dnešní recenzi.

Aktuální cena Accent TB880: (zdroj: Heureka.cz)

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, ovládání, baterie, zhodnocení

Pro začátek je nutné uvést, že tablet od Accentu existuje hned ve třech konfiguracích, které se liší rozlišením displeje, pamětí a pak také pochopitelně i cenou. Pro účely recenze jsme tak vyzkoušeli nejlevnější základní verzi, TB880, která disponuje HD displejem, 1 GB RAM se 16 GB úložištěm a stojí pouhých 5 590 korun. Vyplatí se zde šetřit nebo si raději připlatit za vyšší verzi nebo naopak úplně jiné zařízení?

Ultralevný Accent TB880 v každém případě patří mezi nejlevnější tablety s Windows 10 na trhu, navíc jako bonus přináší připojitelnou plnohodnotnou klávesnici. Jedná se tak vlastně o zařízení 2v1, tedy tablet a notebook. Konkurence v těchto cenových vodách nic podobného nenabízí. Novinka se tak jeví jako ideální společník pro ty, kteří chtějí vyzkoušet nový systém od Microsoftu na tabletu/notebooku a nechtějí za něj zbytečně utrácet.

Accent TB880: specifikace

Konstrukce plast a kov, 311 x 141 x 19 mm, 480 g (730 g s klávesnicí)
Displej 8,9″, IPS LCD, 1280 x 800 px, jemnost 170 ppi
Operační systém Windows 10 Home
Procesor 4 jádrový, 1,33-1,83 GHz, Intel Atom Z3735F
Paměť 1 GB RAM, úložiště 16 GB + microSD karty
Fotoaparát 5 Mpx hlavní + přední 2 Mpx
Technologie Bluetooth, Wi-Fi, miniHDMI, microUSB (adaptér na USB v balení)
Baterie 6 000 mAh
Cena a dostupnost , srpen 2015

Design a konstrukce: Transformer bez svalů

Připojte k tabletu klávesnici a v tu ránu z něj máte notebook. Co však s běžným notebookem nedokážete, ale s tzv. zařízením 2v1 či Transformerem ano, je i opačný postup. Klávesnici zase můžete kdykoliv podle libosti odpojit a plně tak využívat výhod lehkého dotykového tabletu. Tolik kratičký úvod do říše těchto zařízení.

Samotný tablet od Accentu je celkem kompaktní, váží jen 480 gramů a v ruce se drží dobře, ani ostřejší hrany nijak neřežou do dlaní. Na pohled z obyčejnéhé černého kvádříku vystupují jen kovové boky na levé a pravé straně. Kov navíc výrobce použil i na značné části zadní strany. Celá konstrukce však příliš pevná není a tělo se při pokusu o prohnutí snadno prohýbá a nepříjemně skřípe. Zde je tedy jasně znát, do jaké cenové kategorie přístroj patří.

Accent je celkem solidně vybaven, co se týče různých konektorů. Můžete využít microUSB pro nabíjení, miniHDM pro připojení tabletu k televizoru či monitoru, nebo také 3,5 mm Jack pro audio výstup. Problém nastává až v případě, že chcete připojit více zařízení naráz – vzhledem k jedinému microUSB portu. Navíc potřebujete speciální adaptér na klasické „velké“ USB pro připojení externí myši, klávesnice nebo flash disku. Ale jde to.

Tablet má dále ještě slot na microSD kartu, se kterou můžete velmi jednoduše a také levně rozšířit úložiště (u základní 16 GB verze je totiž k dispozici jen zhruba necelých 5 GB prostoru) klidně o 32 GB. Nejvyšší verze tabletu pak ještě disponuje slotem na SIM kartu, se kterou se můžete odkudkoliv jednoduše připojit k mobilnímu internetu. Z dalších prvků na tabletu ještě můžeme zmínit vypínací tlačítko a klávesy pro redukci hlasitosti na levém boku.

Do dodávané externí klávesnice se tablet jednoduše chytí pomocí magnetických pinů a také dvojice šikovných patentů. Jen se pak už nedá s tabletem v docku nijak polohovat. Smysl by jistě také měly klasické rozhraní USB zabudované do docku, jenže to už bychom asi chtěli na ultralevný tablet moc. Zařízení už jenom z principu, že přináší připojitelnou klávesnici, předhání veškerou konkurenci.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, ovládání, baterie, zhodnocení

ČLÁNKY:, , , , ,
Xiaomi už brzy odhalí nové prostředí MIUI 9, prozradil výrobce

Xiaomi už brzy odhalí nové prostředí MIUI 9, prozradil výrobce

VČERA  |    |  3 komentáře

Většina uživatelů Xiaomi zařízení už se zase může těšit na významnou aktualizaci systému. Výrobce totiž připravuje nové prostředí MIUI 9, které by…

Oukitel K6000 Plus: opravdu obří baterie a příznivá cena

Oukitel K6000 Plus: opravdu obří baterie a příznivá cena

VČERA  |    |  diskuze (0)

Energie není nikdy dost a v případě smartphonů to platí minimálně dvojnásob. S novým Oukitel K6000 Plus si však stěžovat nebudete –…

2x bezztrátový zoom u OnePlus 5 ve skutečnosti není bezztrátový

2x bezztrátový zoom u OnePlus 5 ve skutečnosti není bezztrátový

VČERA  |    |  4 komentáře

Zdá se, že čínský výrobce v letošním roce nedokázal svého zabijáka vlajkových modelů – OnePlus 5 – vylepšit natolik, aby byl marketingově…

Mobilní zobrazení