Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Q-Mobile má 5 nových Windows Phonů, jeden se 6″ displejem

  |  komentovat  |  autor: Lukáš Grygarčík

Je to již pár měsíců, co Microsoft zrušil licenční poplatky a snížil minimální hardwarové podmínky na použití Windows Phone a od té doby přibývá levných smartphonů s tímto systémem od často neznámých lokálních výrobců jako hub po dešti. Posledním takovým se stal vietnamský Q-Mobile.

Q-Mobile

Q-Mobile u nás není zrovna nejznámějším výrobcem telefonů, na dalekém východě je ale především ve Vietnamu, odkud pochází, a v okolních zemích velice populární. Daří se mu totiž dodávat skvěle vybavené smartphony za extrémně nízkou cenu, a to dokonce i na vietnamské poměry. Nyní se tento výrobce poprvé pokusil zaexperimentovat s operačním systémem od Microsoftu, a to v jeho nejnovější verzi Windows Phone 8.1 a představil hned pět modelů. Pojďme se na ně tedy pro zajímavost v krátkosti podívat, jelikož je předem jasné, že k nám se nikdy oficiální a nejspíš ani neoficiální cestou nedostanou.

Prvním na řadě je model Q-Mobile Dream W473, který se chlubí 4,7″ displejem s HD rozlišením, 4 GB vnitřní paměti s podporou micro SD karet, 1 GB operační paměti RAM, 8 Mpx zadním fotoaparátem, 2 Mpx přední kamerkou a baterií s kapacitou 1 750 mAh. Barevné varianty jsou bílá a tmavě modrá a největším tahákem je bezpochyby, jako u všech ostatních modelů této značky, cena. Neuvěřitelných 188 dolarů, tedy v přepočtu zhruba 3 700 Kč, je na smartphone s těmito parametry opravdu dechberoucí částka.

Q-Mobile

Dalším neméně zajímavým zařízením je phablet Q-Mobile Storm W610 s obřím 6″ displejem, ale s už poněkud nedostačujícím HD rozlišením. Dále je tento obr vybaven 1 GB operační paměti RAM, 8 GB vnitřní paměti s podporou microSD karet a se stejnými parametry obou fotoaparátů, jako předešlý model, oproti kterému ale výrazně narostla kapacita baterie, a to na 2 600 mAh. Cena? Stejná jako u předchozího přístroje, tedy 188 dolarů nebo chcete-li 3 700 Kč.

Q-Mobile

Další na řadě je model Q-Mobile Storm W510 s parametry shodnými, jako první uvedený přístroj, oproti kterému ale narostl displej na 5″, naopak se ale nelogicky snížilo rozlišení, které je zde pouze FWVGA, tedy 854 x 480 pixelů. Zvětšila se alespoň kapacita baterie, a to na 2 300 mAh a kromě bílé a modré je k dispozici také zelená barevná varianta. Příjemným bonusem je také ještě nižší cena, která zde činí pouhých 164 dolarů, tedy v přepočtu zhruba 3 300 Kč.

Q-Mobile

Ještě o kus levnějším smartphonem v nabídce Q-Mobile s Windows Phone 8.1 je model Storm W410, který je vybaven 4″ displejem s WVGA rozlišením (800 x 480 pixelů). Hlavní fotoaparát má rozlišení 5 Mpx, ve předu se nachází VGA kamerka pro videohovory a baterie má kapacitu 1 800 mAh. Dostupné barevné varianty jsou bílá, žlutá či zelená a cena činí bezkonkurenčních 117 dolarů, tedy zhruba 2 400 Kč.

Q-Mobile

Úplně nejlevnějším modelem je pak přístroj s názvem Storm W408, který disponuje opět 4″ displejem s WVGA rozlišením a většinu dalších parametrů má shodných s předchozím modelem. Vnitřní paměť RAM má velikost 512 MB a baterie má kapacitu 1 420 mAh. Cena je pouhopouhých 103 dolarů, což je zhruba 2 100 Kč.

Q-Mobile

Všechny představené modely jsou vybaveny 4-jádrovým procesorem s taktem 1,2 GHz, což je u smartphonu za v přepočtu 2 000 Kč neuvěřitelná hodnota. Všechny přístroje mají také slot na dvě SIM karty. Detailnější specifikace si můžete prohlédnout v přiložených fotografiích.

Zdroj: Techrum via: GSMArena

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Face ID opět chybuje. Tentokrát však lidé nejsou příbuzní

Face ID opět chybuje. Tentokrát však lidé nejsou příbuzní

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Světem mobilních technologií vládne tzv. biometrie, tedy autorizace uzamčených dat na základě biologických originalit uživatele (oční duhovka, obličejové…

Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Před třemi lety představil Google světu projekt Tango. Jedná se AR, jenž je určená pro smartphony. V reálném…

Vernee X: Infinity displej, čtečka tváře, či gigantických 6 200 mAh

Vernee X: Infinity displej, čtečka tváře, či gigantických 6 200 mAh

VČERA  |  Martin Skořepa  |  3 komentáře

Nový smartphone od Vernee se drží posledních trendů a nezapomíná při tom na nízkou cenovku. Vernee X se…

Mobilní zobrazení