Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Q-Mobile má 5 nových Windows Phonů, jeden se 6″ displejem

  |  komentovat  |  autor: Lukáš Grygarčík

Je to již pár měsíců, co Microsoft zrušil licenční poplatky a snížil minimální hardwarové podmínky na použití Windows Phone a od té doby přibývá levných smartphonů s tímto systémem od často neznámých lokálních výrobců jako hub po dešti. Posledním takovým se stal vietnamský Q-Mobile.

Q-Mobile

Q-Mobile u nás není zrovna nejznámějším výrobcem telefonů, na dalekém východě je ale především ve Vietnamu, odkud pochází, a v okolních zemích velice populární. Daří se mu totiž dodávat skvěle vybavené smartphony za extrémně nízkou cenu, a to dokonce i na vietnamské poměry. Nyní se tento výrobce poprvé pokusil zaexperimentovat s operačním systémem od Microsoftu, a to v jeho nejnovější verzi Windows Phone 8.1 a představil hned pět modelů. Pojďme se na ně tedy pro zajímavost v krátkosti podívat, jelikož je předem jasné, že k nám se nikdy oficiální a nejspíš ani neoficiální cestou nedostanou.

Prvním na řadě je model Q-Mobile Dream W473, který se chlubí 4,7″ displejem s HD rozlišením, 4 GB vnitřní paměti s podporou micro SD karet, 1 GB operační paměti RAM, 8 Mpx zadním fotoaparátem, 2 Mpx přední kamerkou a baterií s kapacitou 1 750 mAh. Barevné varianty jsou bílá a tmavě modrá a největším tahákem je bezpochyby, jako u všech ostatních modelů této značky, cena. Neuvěřitelných 188 dolarů, tedy v přepočtu zhruba 3 700 Kč, je na smartphone s těmito parametry opravdu dechberoucí částka.

Q-Mobile

Dalším neméně zajímavým zařízením je phablet Q-Mobile Storm W610 s obřím 6″ displejem, ale s už poněkud nedostačujícím HD rozlišením. Dále je tento obr vybaven 1 GB operační paměti RAM, 8 GB vnitřní paměti s podporou microSD karet a se stejnými parametry obou fotoaparátů, jako předešlý model, oproti kterému ale výrazně narostla kapacita baterie, a to na 2 600 mAh. Cena? Stejná jako u předchozího přístroje, tedy 188 dolarů nebo chcete-li 3 700 Kč.

Q-Mobile

Další na řadě je model Q-Mobile Storm W510 s parametry shodnými, jako první uvedený přístroj, oproti kterému ale narostl displej na 5″, naopak se ale nelogicky snížilo rozlišení, které je zde pouze FWVGA, tedy 854 x 480 pixelů. Zvětšila se alespoň kapacita baterie, a to na 2 300 mAh a kromě bílé a modré je k dispozici také zelená barevná varianta. Příjemným bonusem je také ještě nižší cena, která zde činí pouhých 164 dolarů, tedy v přepočtu zhruba 3 300 Kč.

Q-Mobile

Ještě o kus levnějším smartphonem v nabídce Q-Mobile s Windows Phone 8.1 je model Storm W410, který je vybaven 4″ displejem s WVGA rozlišením (800 x 480 pixelů). Hlavní fotoaparát má rozlišení 5 Mpx, ve předu se nachází VGA kamerka pro videohovory a baterie má kapacitu 1 800 mAh. Dostupné barevné varianty jsou bílá, žlutá či zelená a cena činí bezkonkurenčních 117 dolarů, tedy zhruba 2 400 Kč.

Q-Mobile

Úplně nejlevnějším modelem je pak přístroj s názvem Storm W408, který disponuje opět 4″ displejem s WVGA rozlišením a většinu dalších parametrů má shodných s předchozím modelem. Vnitřní paměť RAM má velikost 512 MB a baterie má kapacitu 1 420 mAh. Cena je pouhopouhých 103 dolarů, což je zhruba 2 100 Kč.

Q-Mobile

Všechny představené modely jsou vybaveny 4-jádrovým procesorem s taktem 1,2 GHz, což je u smartphonu za v přepočtu 2 000 Kč neuvěřitelná hodnota. Všechny přístroje mají také slot na dvě SIM karty. Detailnější specifikace si můžete prohlédnout v přiložených fotografiích.

Zdroj: Techrum via: GSMArena

ČLÁNKY:, , ,
Recenze Xiaomi Mi Mix 2: méně výjimečný, zato více praktický

Recenze Xiaomi Mi Mix 2: méně výjimečný, zato více praktický

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Před rokem odstartovalo čínské Xiaomi největší trend roku 2017, tzv. bezrámečkový design. Nicméně první model Mi Mix nelze označit jinak, než jako…

Apple míří k soudu. Jeho "převratné" Animoji jsou prý kradené

Apple míří k soudu. Jeho „převratné“ Animoji jsou prý kradené

VČERA  |  Lucie Poláčková  |  3 komentáře

Zdá se, že Apple se potýká s další nemilou situací. Tentokrát jde o o animované emotikony s názvem Animoji, které se také…

5 populárních čínských smartphonů s větší kapacitou baterie

5 populárních čínských smartphonů s větší kapacitou baterie

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Nechcete telefon nabíjet každý den? Pak byste si měli vybrat takový smartphone, který se může pochlubit větší kapacitou baterie, nebo také nižší…

Mobilní zobrazení