Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Puzzlephone aneb složte si svůj smartphone

  |  3 komentáře  |  autor: Ladislav Kučera

Finská firma Circular Devices se rozhodla konkurovat projektu Ara od společnosti Google a pracuje na modulárním smartphonu, který si budete moci sami přizpůsobit – poskládat, jak budete sami chtít.

puzzlephone

Puzzlephone. Přesně tak by se měl jmenovat nový modulární smartphone od výrobce Circular Devices. Smartphone by měl být rozdělen na tři základní prvky. „Páteř“ bude tvořit LCD displej, reproduktory a základní strukturu. „Srdce“ bude obsahovat baterii a sekundární elektronické prvky a „mozek“ Puzzlephonu bude zajišťovat procesor a fotoaparát.

V loňském roce získal veliký zájem a podporu projekt Phonebloks, s kterým přišel Dave Hakkens a který dal základy právě již zmíněnému projektu Ara. Smartphony budou velice užitečné, neboť integrují spoustu funkcí a hardwaru do jednoho kompaktního obalu. V případě zařízení, jako je Puzzlephone nebo Ara, by uživatelé mohli vyměňovat stárnoucí procesor, nebo baterii, aniž by museli obětovat displej nebo reproduktory, které by byly naprosto v pořádku a dostačující.

Společnost, která stojí za Puzzlephony, byla oficiálně založena v září tohoto roku se sídlem ve městě Espoo, které je také sídlem společnosti Nokia. Na tomto projektu se ovšem již pracuje od roku 2013 a nyní se blíží do stádia, kdy bude možné vyrobit funkční prototypy. Circular Devices plánují vydat první modely v druhé polovině roku 2015 a mělo by se jednat o modely střední třídy. Záleží ovšem, jestli společnost dokáže zajistit dostatečné financování a podporu. Společnost by do svých Puzzlephonů zpočátku nahrávala operační systém Android a postupem času by chtěla získat také jiné alternativy a zároveň vymezit jednotnou hardwarovou specifikaci pro výrobu od ostatních telefonních výrobců.

Puzzlephone je velice ambiciózní projekt, ale úspěch záleží jen a pouze na nás – spotřebitelých, jestli budeme mít chuť upgradovat své modulární smartphony a případně, do jak „úzkých“ těl je vůbec možné tyto smartphony zasadit.

Zdroj: theverge.com

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
svecy
svecy

Fakt spotřebitelých?

Romana
Romana

svecy… no, ten češtin je někdy záludný:-)
Každopádně projekt Ara už nějakou dobu sleduji a rozhodně tuto ideu podporuji. Myslím, že je to dost praktické, ekonomické a snad trochu i ekologické/čtější, než jak to chodí s dnešními telefony.

Standa
Standa

Vynikající nápad. Konečně zákazník bude moci dostat to co si bude přát. Mobil v rozumné velikosti, se slotem na paměťové karty, čidlem jasu, dobrým fotoaparátem a uživatelsky vyměnitelnou baterií. Prostě něco, co nyní na trhu citelně chybí.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Samsung Galaxy S9+ s duální kamerou a 6,1palcovým displejem

Samsung Galaxy S9+ s duální kamerou a 6,1palcovým displejem

DNES  |  Tomáš Richter  |  2 komentáře

Více než týden poté, co jsme vám ukázali nejnovější rendery dostupných barev telefonů Galaxy S9 a S9+, se…

Předobjednejte si smartphone Vernee Active a získáte slevu

Předobjednejte si smartphone Vernee Active a získáte slevu

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Nový smartphone od Vernee je extra odolný, přitom přináší velmi bohatou výbavu a hlavně chce být i elegantní,…

Díky Alze nyní na vlastní kůži zažijete, co je chytrá domácnost

Díky Alze nyní na vlastní kůži zažijete, co je chytrá domácnost

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

O chytré domácnosti už se toho hodně napsalo a namluvilo, jenže praktických ukázek s konkrétními způsoby využití je…

Mobilní zobrazení