Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Puzzlephone aneb složte si svůj smartphone

  |  3 komentáře  |  autor: Ladislav Kučera

Finská firma Circular Devices se rozhodla konkurovat projektu Ara od společnosti Google a pracuje na modulárním smartphonu, který si budete moci sami přizpůsobit – poskládat, jak budete sami chtít.

puzzlephone

Puzzlephone. Přesně tak by se měl jmenovat nový modulární smartphone od výrobce Circular Devices. Smartphone by měl být rozdělen na tři základní prvky. „Páteř“ bude tvořit LCD displej, reproduktory a základní strukturu. „Srdce“ bude obsahovat baterii a sekundární elektronické prvky a „mozek“ Puzzlephonu bude zajišťovat procesor a fotoaparát.

V loňském roce získal veliký zájem a podporu projekt Phonebloks, s kterým přišel Dave Hakkens a který dal základy právě již zmíněnému projektu Ara. Smartphony budou velice užitečné, neboť integrují spoustu funkcí a hardwaru do jednoho kompaktního obalu. V případě zařízení, jako je Puzzlephone nebo Ara, by uživatelé mohli vyměňovat stárnoucí procesor, nebo baterii, aniž by museli obětovat displej nebo reproduktory, které by byly naprosto v pořádku a dostačující.

Společnost, která stojí za Puzzlephony, byla oficiálně založena v září tohoto roku se sídlem ve městě Espoo, které je také sídlem společnosti Nokia. Na tomto projektu se ovšem již pracuje od roku 2013 a nyní se blíží do stádia, kdy bude možné vyrobit funkční prototypy. Circular Devices plánují vydat první modely v druhé polovině roku 2015 a mělo by se jednat o modely střední třídy. Záleží ovšem, jestli společnost dokáže zajistit dostatečné financování a podporu. Společnost by do svých Puzzlephonů zpočátku nahrávala operační systém Android a postupem času by chtěla získat také jiné alternativy a zároveň vymezit jednotnou hardwarovou specifikaci pro výrobu od ostatních telefonních výrobců.

Puzzlephone je velice ambiciózní projekt, ale úspěch záleží jen a pouze na nás – spotřebitelých, jestli budeme mít chuť upgradovat své modulární smartphony a případně, do jak „úzkých“ těl je vůbec možné tyto smartphony zasadit.

Zdroj: theverge.com

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

3
Komentujte

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
StandaRomanasvecy Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
svecy
svecy

Fakt spotřebitelých?

Romana
Romana

svecy… no, ten češtin je někdy záludný:-)
Každopádně projekt Ara už nějakou dobu sleduji a rozhodně tuto ideu podporuji. Myslím, že je to dost praktické, ekonomické a snad trochu i ekologické/čtější, než jak to chodí s dnešními telefony.

Standa
Standa

Vynikající nápad. Konečně zákazník bude moci dostat to co si bude přát. Mobil v rozumné velikosti, se slotem na paměťové karty, čidlem jasu, dobrým fotoaparátem a uživatelsky vyměnitelnou baterií. Prostě něco, co nyní na trhu citelně chybí.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Recenze Nokia 7 Plus: přesně tohle na trhu chybělo

Recenze Nokia 7 Plus: přesně tohle na trhu chybělo

DNES  |  Michal Maňák  |  diskuze (1)

Nokii se v našich posledních recenzích moc nedařilo. Sirocco nebylo tak luxusní, jak si značka slibovala, 6.1 taky na moderních…

Nešťastná sedmička? Xiaomi vysvětluje, proč přijde rovnou Mi 8

Nešťastná sedmička? Xiaomi vysvětluje, proč přijde rovnou Mi 8

VČERA  |  Jakub Fišer  |  2 komentáře

Poměrně podstatnou součástí vývoje smartphonu je i jeho obchodní označení, jinými slovy jméno, pod kterým budou moci zákazníci přístroj…

LG G6 dostává Android 8.0 Oreo konečně i v Evropě

LG G6 dostává Android 8.0 Oreo konečně i v Evropě

25. 5. 2018  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Podle zpráv, které kolovaly před dvěma měsíci na internetu, společnost LG měla brzy vydat aktualizaci na nejnovější Android 8.0…

Mobilní zobrazení