Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Puzzlephone aneb složte si svůj smartphone

  |  3 komentáře  |  autor: Ladislav Kučera

Finská firma Circular Devices se rozhodla konkurovat projektu Ara od společnosti Google a pracuje na modulárním smartphonu, který si budete moci sami přizpůsobit – poskládat, jak budete sami chtít.

puzzlephone

Puzzlephone. Přesně tak by se měl jmenovat nový modulární smartphone od výrobce Circular Devices. Smartphone by měl být rozdělen na tři základní prvky. „Páteř“ bude tvořit LCD displej, reproduktory a základní strukturu. „Srdce“ bude obsahovat baterii a sekundární elektronické prvky a „mozek“ Puzzlephonu bude zajišťovat procesor a fotoaparát.

V loňském roce získal veliký zájem a podporu projekt Phonebloks, s kterým přišel Dave Hakkens a který dal základy právě již zmíněnému projektu Ara. Smartphony budou velice užitečné, neboť integrují spoustu funkcí a hardwaru do jednoho kompaktního obalu. V případě zařízení, jako je Puzzlephone nebo Ara, by uživatelé mohli vyměňovat stárnoucí procesor, nebo baterii, aniž by museli obětovat displej nebo reproduktory, které by byly naprosto v pořádku a dostačující.

Společnost, která stojí za Puzzlephony, byla oficiálně založena v září tohoto roku se sídlem ve městě Espoo, které je také sídlem společnosti Nokia. Na tomto projektu se ovšem již pracuje od roku 2013 a nyní se blíží do stádia, kdy bude možné vyrobit funkční prototypy. Circular Devices plánují vydat první modely v druhé polovině roku 2015 a mělo by se jednat o modely střední třídy. Záleží ovšem, jestli společnost dokáže zajistit dostatečné financování a podporu. Společnost by do svých Puzzlephonů zpočátku nahrávala operační systém Android a postupem času by chtěla získat také jiné alternativy a zároveň vymezit jednotnou hardwarovou specifikaci pro výrobu od ostatních telefonních výrobců.

Puzzlephone je velice ambiciózní projekt, ale úspěch záleží jen a pouze na nás – spotřebitelých, jestli budeme mít chuť upgradovat své modulární smartphony a případně, do jak „úzkých“ těl je vůbec možné tyto smartphony zasadit.

Zdroj: theverge.com

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
svecy
svecy

Fakt spotřebitelých?

Romana
Romana

svecy… no, ten češtin je někdy záludný:-)
Každopádně projekt Ara už nějakou dobu sleduji a rozhodně tuto ideu podporuji. Myslím, že je to dost praktické, ekonomické a snad trochu i ekologické/čtější, než jak to chodí s dnešními telefony.

Standa
Standa

Vynikající nápad. Konečně zákazník bude moci dostat to co si bude přát. Mobil v rozumné velikosti, se slotem na paměťové karty, čidlem jasu, dobrým fotoaparátem a uživatelsky vyměnitelnou baterií. Prostě něco, co nyní na trhu citelně chybí.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Xiaomi Mi Max 3 přinese bezdrátové nabíjení a čtečku duhovky

Xiaomi Mi Max 3 přinese bezdrátové nabíjení a čtečku duhovky

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Nejočekávanějšími smartphony od Xiaomi pro letošní rok jsou jistě vlajkové modely Mi Mix 2S a Mi 7. Ale ne každý chce…

První zařízení s Android Go jsou na spadnutí, přijdou již příští týden

První zařízení s Android Go jsou na spadnutí, přijdou již příští týden

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Jedna z velkých nevýhod Androidu je ta, že starší zařízení se kvůli jeho náročnosti zpomalují a stávají se takřka nepoužitelnými. Minulý…

Konec zlatých časů? Prodeje telefonů začínají stagnovat

Konec zlatých časů? Prodeje telefonů začínají stagnovat

VČERA  |  Tomáš Richter  |  5 komentářů

Před několika dny jsme přinesli informaci, že Apple v posledním čtvrtletí loňského roku jasně dominoval. A to i navzdory meziročnímu poklesu…

Mobilní zobrazení