Mobilizujeme.cz

Otestovali jsme výkon dvoujádra Samsungu Galaxy S II

  |  14 komentářů  |  autor:

Samsung Galaxy S II je prvním telefonem s dvoujádrovým procesorem Exynos 4210, s taktem 1,2 GHz. Jaký má telefon výkon, obstojí grafika Mali-400MP a jak je to ve srovnání s 1 GHz dvoujádrem Nvidia Tegra 2? Udělali jsme menší test před vydáním recenze Samsungu Galaxy S II.

Vzali jsme si na test vlajkovou loď Samsungu, model Samsung Galaxy S II a podrobili ho řadě zatěžkávacích zkoušek (Quadrant, Linpack, Smart Benchmark 2011, NenaMark2), z nichž vzešlo překvapivé zjištění. Nemá cenu popírat dominantní postavení z hlediska výkonnosti dvoujádrového procesoru s taktem 1,2 GHz, avšak v některé disciplíně je i přesto lepší dvoujádro od Nvidie Tegra 2. Do budoucna pak budeme jistě zvědaví na srovnání výkonu s HTC Sensation či Motorolou Atrix.

Doporučujeme: přečtěte si obsáhlou recenzi Samsungu Galaxy S II.

Telefon pohání souhrnně čipová sada Exynos 4210, kterou tvoří dvojice procesorů A9-Cortex taktovaných na 1,2 GHz, grafický čip Mali-400MP a obří 1GB RAM paměť. Není to tedy žádný začátečník, nýbrž profesionál mezi telefony. Potvrdí to i v samotných testech? Porovnání s dvoujádrovým telefonem LG Optimus 2X by vzhledem k verzi Android 2.2 Froyo nebylo objektivní, protože Android 2.3 Gingerbread u Galaxy S II si přeci jen lépe dokáže pohrávat s výkonem a redukcí procesů. Až oba budou disponovat stejnou verzí OS, test zopakujeme.

TIP: ptejte se na Samsung Galaxy S II, který máme v redakci a nebo si přečtěte, jak se Samsung Galaxy S II připojuje k TV přes nový MHL port.


Screeny z bechmark aplikací (brali jsme vždy nejvyšší naměřený výsledek z 10 měření)

Samsung Galaxy S II – výsledky testů

Linpack47,87 (průměr 47,48)
Quadrant3462 (průměr 3423)
Smart Benchmark 2011
– produktivita
3728 (průměr 3698)
Smart Benchmark 2011
– hry
2260 (průměr 2212)
(LG Optimus 2X má 2520)
NenaMark237,4 fps (průměr 36,9)


Parametry telefonu jsou přímo stvořené pro spouštění Full HD videa z webu

Testy vyznívají takřka jednomyslně pro Samsung Galaxy S II, i když skóre ve hrách je nižší než u LG Optimusu 2X s dvoujádrem Nvidia Tegra 2 (1GHz). Možná jen měřící aplikace nedokáže ještě zaznamenat větší výkon než 1GHz a tak by i tato oblast měření mohla patřit Samsungu. Co se mi však osobně líbilo ze všeho nejvíce, je schopnost přehrávat Full HD flash video (1080p) přímo ve webovém prohlížeči. Můj cestovní notebook Eee PC už se začíná pomalu bát, s dvoujádrem Intel Atom 1,5GHz a 1GB RAM nemá příliš navrch.

Samsung Galaxy S II nám do redakce zapůjčil obchod Sunnysoft.

ČLÁNKY:, ,
Sony možná bude muset odškodnit majitele voděodolných Xperií

Sony možná bude muset odškodnit majitele voděodolných Xperií

DNES  |    |  diskuze (0)

Japonská společnost Sony byla jednou z prvních, která začala produkovat voděodolné smartphony a tablety. Nejednalo se však pouze o prémiová zařízení, certifikaci…

Huawei ukázalo chystaný Mate 10 a jeho duální fotoaparát

Huawei ukázalo chystaný Mate 10 a jeho duální fotoaparát

DNES  |    |  diskuze (0)

Huawei si pro nás na podzim chystá ještě novinku v podobě phabletu Mate 10. O tomto modelu se poslední dobou začíná čím…

LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

VČERA  |    |  6 komentářů

Na český trh oficiálně míří očekávaný a poměrně dost zajímavý smartphone jihokorejského výrobce. Nové LG Q6 přináší zejména prémiový bezrámečkový design –…

Mobilní zobrazení