Mobilizujeme.cz

Trendy: Soutěž o telefon Sony | jak vybrat telefon | Huawei Mate 20 Pro | Android 9 Pie aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Operátoři útočí. Nové balíčky nejsou neomezené, spíše podvodné

  |  61 komentářů  |  autor: Jakub Fišer

Blíží se nový rok a trojice hlavních operátorů již představila plány na rok 2018. Ten se podle nich ponese v duchu neomezeného surfování, má to ale háček. Uživatel si bude moci vybrat službu, při jejímž používání mu nebudou strhávána data z FUPu. Nejenže služeb je omezený počet, ve skutečnosti ale ani ty „neomezené“ balíčky zas tak výhodné nejsou.

Dva z našich tří hlavních operátorů, jmenovitě Vodafone a T-Mobile, budou mít pravděpodobně Vánoce plné starostí. Jejich balíčky Video Pass od Vodafonu a StreamOn od T-Mobilu jsou totálním propadákem. V ideálním případě mají tyto služby fungovat tak, že vy si je přikoupíte k vašemu klasickému tarifu (přitom cena se pohybuje kolem 300 a 400 Kč) a při sledování videí například na YouTube vám pak nejsou odečítány megabajty z datového limitu FUP. Jak ale asi tušíte, tak skvěle to opravdu nefunguje.

Prozíraví uživatelé vcelku rychle objevili hlavní trhlinu této na první pohled atraktivní služby. Operátoři totiž vyňali z jejich „neomezeného“ balíčku reklamy, kterých se na internetu i ve videích objevují skutečně kvanta a těžko se jich zbavuje. Když vám tak do hodinového videa vstoupí dejme tomu čtyři reklamy, váš klasický objem dat to ihned pocítí. Další problém se odhaluje vzápětí, neboť bez klasického datového balíčku jsou předplacené služby StreamOn či Video Pass úplně zbytečné a ztrácí smysl.

Operátoři tak hbitě reagují a bohužel pro ně stvrzují ostudu potvrzením, že jejich balíčky opravdu neberou v potaz přehrávané reklamy, které jsou prý vysílány z několika různých zdrojů a nelze je tak předem jednoznačně identifikovat. Po finálním testování tak zjišťujeme, že služba StreamOn od T-Mobilu je naprosté fiasko a během dne je schopna při běžném používání vysát celý váš FUP. O úroveň lépe je na tom balíček Video Pass od Vodafonu, který sice také zbytečně užírá data z vašeho tarifu, avšak ve výrazně menším měřítku, než tomu je u konkurence.

Co na to říkáte? Máte i vy zkušenost s jedním z těchto „neomezených“ tarifů?

ČLÁNKY:, , , , , , ,

Diskuze

avatar
33 Comment threads
28 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
47 Comment authors
TexDavid KošeckýStTomasbombero1 Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Jirky
Jirky

Tak tohle je dobrá prasárna… akorát přemýšlím, u toho youtube by pomohl adblock ne?

Joe Poruba
Joe Poruba

Na to zapomeň na reklamy ve videu – Adblock nefunguje !!!

David Košecký
David Košecký

Reklamy v YouTube videu nevadí, protože jsou nahrány jako video na YouTube na ostatní reklamy stačí adblock. V YouTube aplikaci nemusí být ani adblock. Každopádně doporučuji sledovat využití dat v oficialní aplikaci od operatora.. Momentalně je dle mých informací problém s tím, že je na světě hodně zařízení co používají jiné nastavení, tak že se na to např. Video Pass nevstahuje, ale stačí pak kontaktovat opreratora a jejich technici by měli problém vyřešit. :) Moje osobní zkušenost je, že mi Vodafone Video Pass strhává data i za sledování Netflix, který je v baličku. Nahlásil jsem to Vodafone a dostal jsem… Číst vice »

Roman
Roman

Jsou to zmrdi, to jsou pěkné vánoční nabídky, v minulosti dával Vodafone jednotky a desítky GB dát a teď tahle traparna…

David Košecký
David Košecký

Ze strany Vodafone to není prasárna ber to tak, že je na světě tisíce modelů telefonu a nekteré z nich používají jiné nastavení pro zobrazení určitého obsahu přes internet.

např. vodafone může nastavit domenu youtube.com že nebude strhávat data a tvůj telefon tuto domenu muže načítat jako nokia.com/youtube.com (příklad nejedná se o realné nastavení).

Pokud máš problém s jakýmkoliv passem, tak stačí kontaktovat Vodafone a oni to vyřeší a máš nárok ještě na kompenzaci. U ostatních operatorů by to mělo být podobné.

Dodo
Dodo

Kartel se drží zuby nehty a kapříci asi plují správným směrem.

Pavel
Pavel

Co čekat od operátorů kteří nás neustale okradaji svymi tarify ktere jsou nejdražší v Evropě.

David Paur
David Paur

Divim se, ze se divite.Jsou to jeste vetsi zlodeji, nez posranci, jak by rekl p.Zeman..

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Sledujte živý přenos představení nové řady Huawei Mate 20

Sledujte živý přenos představení nové řady Huawei Mate 20

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Dnes v 15 hodin Huawei představí novou vlajkovou řadu Huawei Mate 20. Těšit se tak určitě můžeme na dva…

Zemřel spoluzakladatel společnosti Microsoft Paul Allen

Zemřel spoluzakladatel společnosti Microsoft Paul Allen

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Ve věku 65 let včera, v pondělí 15. 10. 2018, zemřel spoluzakladatel společnosti Microsoft, filantrop a vizionář Paul Allen.…

Uniká design, specifikace i cena chystané Nokie 7.1 Plus

Uniká design, specifikace i cena chystané Nokie 7.1 Plus

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Na dnešní události konané společností Nokia, představí tato firma model 7.1 Plus. Zdá se však, že oficiální představení bude…

Mobilní zobrazení