Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

OnePlus 5 podvádí v benchmarcích. Ale má prý dobrý důvod

  |  9 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Kolem nového zabijáka vlajkových lodí se stahují mračna. Nejen, že je OnePlus 5 do velké míry klonem iPhonu 7 Plus, nebo že je opět o něco dražší než předchozí generace, ale nyní se ven dostala také informace, že výrobce vlastně podvádí v benchmarkových testech.

Tip: OnePlus 5 je nový „zabijácký“ superphone. Opět zaujme cenou

S informací přišel zahraniční web XDA Developers, který stojí za velmi populárním fórem s těmi největšími experty, pokud jde o odborné rady a návody kolem smartphonů.

Jejich kus určený pro recenzi OnePlus 5 prý obsahuje mechanismus, který maximalizuje výkon procesoru Qualcomm Snapdragon 835 během tzv. benchmarků. Při používání však telefon nemá stejný výkon, ale výrazně nižší.

OnePlus se již k záležitosti vyjádřil a řekl, že tím prý jen ukazuje potenciál zařízení. Nevypadá to tedy, že by s tím chtěl zatím něco dělat a speciální mechanismus pro dosažení co nelepších výsledků v syntetických testech odstranit.

Už dříve podobným způsobem podváděly i jiné společnosti, např. Samsung, či HTC. A po odhalení jejich podvodných praktik s tím – kvůli negativní vlně zpráv v mnoha médiích – přestaly. Uvidíme, zda se stejně rozhodne i firma OnePlus.

Na závěr je ještě třeba dodat, že jakékoliv benchmarkové testy – ať už Antutu, Geekbench, apod. – vlastně neukazují reálný výkon zařízení a neměly by tedy být brány příliš vážně. Někteří uživatelé a občas i výrobci si to ale bohužel nemyslí.

zdroj: xda-developers

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

9
Komentujte

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
pedesKounirZapoměl jsemTerezMax Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Martin
Martin

We have made it so that when running benchmark apps, the phone performs the same as when running resource intensive apps such as 3D games. We also fully activate our chipset in other parts of OxygenOS, for instance when launching apps to make the launch experience faster and smoother. We are not making it easier for the chipset to perform, for instance by changing to a lower resolution when detecting a benchmark app. We are not changing the performance of our chipset, for instance by overclocking it. When users run benchmark apps, which I agree aren’t a useful proxy for… Číst vice »

Libb
Libb

Kecy prdy. Systém má poskytovat stále stejný výkon, kontrola na konkrétní aplikace je fail. Pochopil bych třeba herní režim, že by tam byla kontrola na typ aplikace, ve kterém by jel telefon naplno. Pokud ale jede naplno jen v benchmarku, je to špatně.

hbx
hbx

Dvě poznámky. Za prvé, kde jste vzal to, že systém má poskytovat stále stejný výkon? Různé aplikace i samotné procesy systému vytěžují rozdílným způsobem jednotlivé části hardware. Pokud by tyto byly vytíženy neustále naplno, výdrž telefonu (beztak už tragická, což míním obecně) by se počítala maximálně tak na desítky minut. Zde je potřeba vědět, že benchmarky poskytují poměrně komplexní zátěž a zde se dá přespokládat, že co největší počet výkonových komponent poběží naplno, což v reálu málokdy – pokud vůbec – dosáhnete. A za druhé: řeč je zde o Snapdragonu 835, jehož výkon jako takový je v současnosti až skoro… Číst vice »

Max
Max

Můžeme si za to sami. Každej se žene za GHz, MPx, GB RAM a kde jakým číslem a tak výrobci prostě přistoupili na tuhle hru a dávají lidem přesně to, po čem touží. Co na tom, že skutečnost je jiná, hlavně že benchmark!

Terez
Terez

Po zkušenosti s Huawei P9 Lite 2017 bych v ceně OP5 už raději sáhla opět po Huawei, třeba po P10.

Zapoměl jsem
Zapoměl jsem

https://oneplus.net/cz/invite#5NBVBN7Q7JMR8RJ Sleva 20€ na příslušenství :) Máte zkušenosti s Huawei P9 Lite (Předpokladám že s 1+ ne) a raději by jste sáhla po Huawei? Proč tak jistě? 1+ má mnohem odladěnější system než Huawei kdy měl. Nemluvě o komunitě, která je schopna vytvořit nespočet alternativních ROM s nepředstavitelnými funkcemi. Navíc Huawei do P10 strká co ho napadne, až už pomalé uložiště nebo rychle… Nikdy nevíte co dostanete. U 1+ je vše jasné. To nejlepší. Až už UFS 2.1 nebo LPDDR4X. Jediné co je u P10 lepší tak je baterie – teoreticky lepší výdrž. Ale Oneplus 5 by se měl srovnávat… Číst vice »

pedes
pedes

Tak zde s vámi nemohu souhlasit. Pominu to, že vzhledově se blíží mnohem více právě Huawei P10 než iPhonu. EMUI 5 je velmi slušné a přehledné prostředí, navíc pro „klasiky“ má i tento režim s „menu“. Mám dost dobré zkušenosti jak s levnějším P8lite tak s P9 a pokud si přestaneme hrát na nějaká čísla v BM, tak zde máme stabilní stroj, který vás nenechá ve štychu, poskytne vám vysoce kvalitní fotoaparát a rozhodně bych jej upřednostnil před OP5.

Martin
Martin

Huawei P10 nemá lepší baterii než OP5 na gsmarena je test OP5 83h a P10 75h.

Kounir
Kounir

Ukazují potenciál zařízení, který je dosažitelný při použití alternativního jádra a co navíc dle mě to je dobře. Na zátěž se celý telefon rozjede na plné obrátky a na nižší méně náročné věci, jede pomaleji, aby uspořil energii. OnePlus dle mého je firma, která si to jela vždy trochu jinak a osobně říkám, že společně s Google a Xiaomi jsou to nejepší telefony celého světa. Neserou práci Google, jako ostatní. Jejich OxygenOS je naprosto geniální a úžasná ROM.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Unikly fotografie připravovaného Samsungu Galaxy Note 9

Unikly fotografie připravovaného Samsungu Galaxy Note 9

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Jedna z nejočekávanějších novinek tohoto roku se na nás usmívá z fotografií, které unikly na internet. Ač máme možnost vidět telefon…

Chystané hodinky od Samsungu prošly certifikací FCC

Chystané hodinky od Samsungu prošly certifikací FCC

DNES  |  Daniel Fousek  |  diskuze (0)

Prozatím tu bylo o designu letošních hodinek od Samsungu mnoho spekulací. Nyní do toho vnáší světlo dokumenty z amerického úřadu FCC s detailním…

Unikly nové specifikace LG V40. Má konkurence důvod se bát?

Unikly nové specifikace LG V40. Má konkurence důvod se bát?

DNES  |  Lucie Poláčková  |  3 komentáře

Společnost LG tento rok obohatila náš mobilní rybníček o 3 vlajkové lodě a nyní se potvrzuje, že bychom se měli dočkat…

Mobilní zobrazení