Mobilizujeme.cz

OnePlus 5 podvádí v benchmarcích. Ale má prý dobrý důvod

  |  9 komentářů  |  autor:

Kolem nového zabijáka vlajkových lodí se stahují mračna. Nejen, že je OnePlus 5 do velké míry klonem iPhonu 7 Plus, nebo že je opět o něco dražší než předchozí generace, ale nyní se ven dostala také informace, že výrobce vlastně podvádí v benchmarkových testech.

Tip: OnePlus 5 je nový „zabijácký“ superphone. Opět zaujme cenou

S informací přišel zahraniční web XDA Developers, který stojí za velmi populárním fórem s těmi největšími experty, pokud jde o odborné rady a návody kolem smartphonů.

Jejich kus určený pro recenzi OnePlus 5 prý obsahuje mechanismus, který maximalizuje výkon procesoru Qualcomm Snapdragon 835 během tzv. benchmarků. Při používání však telefon nemá stejný výkon, ale výrazně nižší.

OnePlus se již k záležitosti vyjádřil a řekl, že tím prý jen ukazuje potenciál zařízení. Nevypadá to tedy, že by s tím chtěl zatím něco dělat a speciální mechanismus pro dosažení co nelepších výsledků v syntetických testech odstranit.

Už dříve podobným způsobem podváděly i jiné společnosti, např. Samsung, či HTC. A po odhalení jejich podvodných praktik s tím – kvůli negativní vlně zpráv v mnoha médiích – přestaly. Uvidíme, zda se stejně rozhodne i firma OnePlus.

Na závěr je ještě třeba dodat, že jakékoliv benchmarkové testy – ať už Antutu, Geekbench, apod. – vlastně neukazují reálný výkon zařízení a neměly by tedy být brány příliš vážně. Někteří uživatelé a občas i výrobci si to ale bohužel nemyslí.

zdroj: xda-developers

ČLÁNKY:, , , , ,
HTC do konce roku 2017 představí ještě 3 nové telefony

HTC do konce roku 2017 představí ještě 3 nové telefony

DNES  |    |  diskuze (0)

HTC se už na začátku roku 2017 nechalo slyšet, že letos přijde jen se 6-7 telefony, což je výrazně méně, než tucet…

Huawei G10 se ukázal na prvních reálných snímcích

Huawei G10 se ukázal na prvních reálných snímcích

DNES  |    |  diskuze (0)

Huawei svůj model G10 s kódovým označením Maimang 6 uvede sice až 22. září, ovšem už teď se telefon začal objevovat na živých…

Dostanete nejnovější Android 8.0 Oreo? (velký přehled)

Dostanete nejnovější Android 8.0 Oreo? (velký přehled)

DNES  |    |  5 komentářů

Písnička kolem aktualizací Androidu je stále stejná. Google každoročně připraví novou verzi, která přináší zajímavé novinky a vylepšení, ovšem reálně se dočká…

Mobilní zobrazení