Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Oficiálně: Galaxy Note 8 nebude mít čtečku otisků v displeji

  |  5 komentářů  |  autor: Jakub Fišer

Chystaný phablet Galaxy Note 8 od korejského Samsungu má být technologickým výstřelkem, podobně jako Galaxy S8. V různých zákoutích internetu se hutně spekuluje o tom, co všechno nový Note přinese. Velké procento spekulací se zabývá problematikou čtečky otisků prstů v předním dotykovém panelu, tuto možnost ale ověřené zdroje vyloučily.

Už to zkrátka vypadá tak, že Galaxy Note 8 nepřijde s revoluční čtečkou otisků prstů pod displejem, nebo respektive v něm. Samsung toto jejich rozhodnutí vysvětluje tím, že nechtějí instalovat takto složitý prvek do smartphonu, který se „zkrátka musí povést“, který nesmí následovat stejný osud jako jeho posledního předchůdce. Navíc to Samsung kompenzuje praktickou čtečkou oční duhovky, která má ale zatím zdá se jediné praktické využití a to při odemykání smartphonu.

Ovšem ony spekulace kolem Touch ID v displeji nevznikly čirou náhodou. Vědělo se totiž, že prototyp tohoto panelu ve svých laboratořích Samsung má. Nicméně to, že se tato technologie neobjeví u Galaxy Notu 8 neznamená, že by Samsung nechtěl pokračovat ve vývoji, ba naopak. Ve vzduchu je pro korejského giganta navíc věčný strašák v podobě konkurence jménem Apple, kde se silně chvástají tím, že chystaný iPhone 8 tuto technologie přinese a bude tak prvním.

Bude ještě zajímavé sledovat, jak se situace kolem čtečky otisků prstů v displeji vyvine a zda-li bude tím průkopníkem skutečně Apple a ne Samsung. To by byla pro Samsung jistě velká rána, neboť velkým novátorem je v posledních letech právě korejský obr, který silně operuje například se zahnutými displeji nebo čtečkou oční duhovky.

zdroj: Phone Arena

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Bosto2
Bosto2

K čemu čtečka, mám ji v mobilu už 2 roky a nikdy jsem ji nepoužil, jak v Sony Z5, iPhone 7 plus tak v Samsungu S8+

zora
zora

Psali ještě ale, že Samsung spolupracuje s jakou firmou která čtečku otisku prstů má v displeji takže myslím že note 8 ji bude mít v displeji.

Bjørn
Bjørn

To je fakt škoda, i když s Xiaomi sem si na záda pro čtěčku docela zvyknul a žádná tragédie to neni :)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Vivo V9: mistr selfie s výřezem

Vivo V9: mistr selfie s výřezem

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Čínská společnost Vivo sice není u nás příliš známá, nicméně ve světě se těší velké oblibě. A to hlavně díky tomu,…

Sharp Aquos S3 mini aneb Essential Phone za lidovou cenu

Sharp Aquos S3 mini aneb Essential Phone za lidovou cenu

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Je to tak, výkroje prostě vládnou světu mobilních telefonů. A v případě nejnovějšího zástupce střední třídy od společnosti Sharp to platí dvojnásob.…

HTC U12+ se producíruje na podrobných renderech

HTC U12+ se producíruje na podrobných renderech

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Před nedávnem se na internetu objevil první render, který nám ukazoval, jak bude vypadat chystaná vlajková loď HTC U12+. Nyní se…

Mobilní zobrazení