Mobilizujeme.cz

Trendy: Soutěž o telefon Sony | jak vybrat telefon | Huawei Mate 20 Pro | Android 9 Pie aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Ochutnávka iOS 11.3 s novými Animoji a vypnutím zpomalování

  |  2 komentáře  |  autor: Jakub Fišer

Apple se v současnosti s aktualizacemi jeho operačního systému iOS vůbec nemaže. Zvolil taktiku častějšího aktualizování za účelem oprav drobných chyb či bugů, namísto menšího počtu široce zaměřených updatů. Tato strategie nám již vynesla iOS 11.2.5 a vidinu iOS 11.3, které Apple oficiálně představil na svých stránkách.

Zmiňovaná verze iOS 11.3 má být jednou z těch větších aktualizací, které se zaměřují na širší pole aspektů a ne jen na několikero málo chyb. Změny v iOS 11.3 lze rozdělit na estetické a latentní. Jelikož druhé jmenované – latentní, neboli skryté – se dotýkají hlavně novinek pro běžné uživatele postradatelných, začneme u prvních jmenovaných, tedy estetických.

Tady se hodí zmínit tu nejočekávanější novotu, a sice novou kolonku v nastavení, která hlídá a zobrazuje zdraví baterie. Funkce je však dostupná pro iPhone 6 a vyšší, se staršími tedy Apple již nepočítá. S touto novinkou se pojí ještě další zásadní změna a to je již slibovaná možnost vypnout úsporu výkonu, díky čemuž může docházet k ničení baterie. Opět dostupné pro iPhone 6 a vyšší.

Pro majitele iPhonu X Apple nechal rozrůst sbírku interaktivních smajlíků Animoji. Do party k jednorožci nebo lišákovi přibude ještě drak, medvěd či lebka. Dohromady jich vývojáři přidali šestnáct, o zábavu tak nebude nouze. Zbývá doplnit něco málo ke službě Apple Music, kterou čeká masivní boom hudebních videoklipů. Zatím jich je dostupných pomálu, to se však má brzy změnit.

Tip: Animoji Karaoke baví svět. Vymysleli ho první majitelé iPhone X

Další novinky zařadím již do druhé kategorie latentních změn, tedy na první pohled ne zcela evidentních. Daleko zajímavější než u nás nepoužívané Apple News jsou například obměny týkající se ARKitu. Ten vstupuje do verze 1.5 a s nástupem iOS 11.3 bude dostupný pro vývojáře aplikací. Aplikace Zdraví vám nově bude sledovat rekordy a ty tak budete moci porovnávat se sportovními kolegy, pochopitelně ale jen v případě, že tuto integrovanou aplikaci používáte.

Za zmínku, byť jen malou, ještě ale rozhodně stojí funkce AML, tedy Advanced Mobile Location (pokročilá možnost lokalizace telefonu). Ta se s novým iOS 11.3 objeví ve vašem iPhonu a funguje na bází klasické lokalizace, kterou využívají záchranné složky (policie, hasiči, zdravotníci), aby našli vaši přesnou polohu a přijeli vám, v případě potřeby, na pomoc. Jediný zádrhel spočívá v tom, že AML u nás není rozšířeno, na rozdíl dejme tomu od Velké Británie, Islandu anebo Finska.

Jak vidíte, iOS 11.3 je další ze zásobníku aktualizací, které přináší více než jen klasické opravy systému a změny v softwaru jsou skutečně vidět. Jen podotýkám, že v těchto dnech je ke stažení verze 11.2.5, po které zhruba v průběhu jara nastoupí právě iOS 11.3. To je v tuto chvíli dostupné jen pro vývojáře a na ostrý start si ještě nějaký ten pátek počkáme. Nicméně novinek je dost a musíme počítat s tím, že sem tam nějaká ta chyba se objevit může; není tak od věci systém řádně otestovat a vychytat nepříjemné mušky.

zdroj: Apple, via: Phone Arena

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
LOLMirek Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Mirek
Mirek

Super. Po půl roce usilovneho testování a horko těžkopadne opravy chyb bude za chvíli iOS 12 a kolotoč začne znovu. Co z toho? Není lepší vylepšovat jeden systém a ne pořad začínat od piky?

LOL
LOL

Horko těžkopádné opravy chyb? To znáte jenom z doslechu ne?

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Firma Essential propustila 30 % zaměstnanců. Důvod?

Firma Essential propustila 30 % zaměstnanců. Důvod?

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Velké propouštění ve velkých firmách obvykle značí nějaký problém. A typicky je to problém, za který propuštění zaměstnanci nenesou…

Facebook chce vidět k vám domů, pracuje na "televizi" s kamerou

Facebook chce vidět k vám domů, pracuje na „televizi“ s kamerou

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Není to tak dávno, co Facebook představil jakýsi chytrý komunikátor Portal. To je jednoduché zařízení s displejem a webkamerou,…

Luxusní značka Vertu se vrací s telefonem za 116 tisíc korun

Luxusní značka Vertu se vrací s telefonem za 116 tisíc korun

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Pamětníci si jistě ještě dobře vybaví britskou značku Vertu, která vyráběla luxusní smartphony z kvalitních materiálů a také podobně…

Mobilní zobrazení