Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Nové baterie od Samsungu slibují opravdu snové vlastnosti

  |  15 komentářů  |  autor: Petr Louda

Baterie a její výdrž je jedním z největších nešvarů moderních mobilních telefonů. Pravidelně se setkáváme s informacemi o nových typech baterií a jejich úžasných vlastnostech, které změní celé odvětví. Co je ale skutečně nového? Přeci jen ty současné začalo Sony vyrábět už v roce 1991.

Nyní se k dalším adeptům slibujícím úžasné vlastnosti nových baterií přidal jihokorejský Samsung, respektive jeho výzkumná odnož SAIT (Samsung Advanced Institute of Technology). Podařilo se jí vyvinout baterii, která dokáže pojmout obrovské množství využitelné elektrické energie při zachování současných rozměrů baterie. Údajně dokáže dané zařízení udržet nabité o 45 % více času, než současné baterie. Jednalo by se tedy o poměrně zásadní posun celého odvětví. Vše se podařilo díky patentu, kterému Samsung říká v překladu „grafenová koule“.

Tým SAIT našel mechanismus pro použití Si O2 (oxid křemičitý), aby syntetizoval grafen jako trojrozměrný popcorn. Poté používal tyto grafenové koule jako materiál pro anody a katody na lithium-iontových bateriích. Ale do technických detailů zabíhat nebudeme, od toho je tady podrobný článek v časopisu Nature.

Tip: Mobilní telefon může fungovat i bez baterie. Prototyp už existuje

Kromě vyšší výdrže se nová technologie chlubí zkrácením času dobytí až o pětinásobek (!) oproti původnímu. Pokud se vám dnes baterie na 70 % nabije za hodinu, s patentem Samsungu se můžete těšit na nabití za 12 minut.

Aby těch dobrých zpráv nebylo málo, dokážou spolehlivě fungovat i při dosažení teploty až 60° C, což může do budoucna ocenit především automobilový průmysl. Pokud má dnes nějaký elektromobil dojezd 500 km, po přičtení 45 % by měl dojezd 725 km – ruku na srdce, to už jsou hodnoty rovnající se konvenčním motorům. Pokud se například elektromobil dokáže nabít za 45 minut, nově by to znamenalo nabití za 9 minut. Kolikrát jste strávili na benzince 9 minut čepováním paliva? To už jsou opravdu snové vlastnosti a údaje.

Zatím nemáme žádnou záruku, že Samsung tuto technologii použije v nějakém svém budoucím smartphonu a ani že tato technologie není pouze teoretická a „laboratorní“. Jak už to u takových objevů bývá, jejich realizace může být, ale také nemusí být. A vše zůstane při starém ještě několik let.

Zdroj: Phonearena

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

15 Komentáře zapnuto "Nové baterie od Samsungu slibují opravdu snové vlastnosti"

Upozornit na
avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Martin
Martin

Tolik slibů :D

haha
haha

tolik tvich kecu bez si lehnout

Martin
Martin

lol

haha
haha

presne lol decko

Martin
Martin

Ty jsi děcko ty pako

Boris
Boris

Dobití, ne dobytí :-) Dobýt leda může trh s telefony ;-)

Hardy
Hardy

Wow, místo jednoho dne vydrží den a půl, to je fakt sen!

tomas
tomas

Ked by bola pravda to co píšu v článku tak by satacilo od rana do 10-11 večer bez obmedzovania využívať smart. A potom ho supnes na nabíjačku a mas ho nabitý do 10-15 min. To by bola parada

JaPrvý
JaPrvý

Pokiaľ im to pôjde ako skladacie displeje, najbližších 5 rokov žiadne baterky nebudú.

Michal
Michal

Patří mezi snové vlastnosti i větší exploze?

haha
haha

jo tvé hlavy a pak tvého čínana za par šupek :D

Bayer
Bayer

Takových článků už vyšlo tolik a h…o z toho.

krepa
krepa

Dobití…
A zkrácení o pětinásobek? Takže když to trvá hodinu, pětinásobek je 5 hodin. A po zkrácení o 5 hodin budu mít nabito už 4h před začátkem nabíjení. A to se vyplatí :)

haha
haha

tak ty jsi uplne mimo :D

Martin
Martin

chudák samsung zas ho předběhly a dokonce už mají prototyp a objevit se má v 2019.

wpDiscuz
Android Oreo má stále mizivý podíl. A co ostatní verze?

Android Oreo má stále mizivý podíl. A co ostatní verze?

DNES  |  Petr Louda  |  2 komentáře

Na to, že má Android oproti konkurenčnímu iOS velice pomalé aktualizace, jsme si už dávno zvykli. Na to, že s každou…

Samsung Galaxy S9 a S9+ na renderech ve všech pěti barvách

Samsung Galaxy S9 a S9+ na renderech ve všech pěti barvách

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Jihokorejská společnost Samsung se již plně soustředí na představení nadcházejících vlajkových modelů Galaxy S9 a Galaxy S9+. Na internet se aktuálně…

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

DNES  |  redakce  |  diskuze (0)

Unikátní maraton soutěží při příležitosti 10 let redakce Mobilizujeme.cz pokračuje tento týden s dalším povedeným smartphonem, tentokrát opět od HTC. Pohledný…

Mobilní zobrazení