Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Nordic Telecom se chce stát čtvrtým „plnohodnotným“ operátorem

  |  8 komentářů  |  autor: Martin Skořepa

Dočkáme se v České republice čtvrtého „plnohodnotného“ mobilního operátora, který by konečně rozvířil stojaté vody zdejšího telekomunikačního prostředí? Teoreticky to možné je, říká mezi řádky společnost Nordic Telecom – kterou jste dříve mohli znát jako Air Telecom, nebo ještě dříve jako U:fon.

„Čtvrtý mobilní operátor nebude moci fungovat na vlastní síti GSM, protože pro tu v České republice nejsou volné kmitočty a v budoucnosti nejspíše ani nebudou. Připravovaná aukce kmitočtů v pásmu 3,7 GHz sice v budoucnu umožní sestavit sítě pro využití 5G, tato technologie ale bude ještě několik let ve vývoji. Navíc tato frekvence je zcela nevhodná pro celonárodní pokrytí,“ konstatuje generální ředitel Nordic Telecomu Libor Dočkálek.

Pokud tedy má v dohledné době vysněný čtvrtý „plnohodnotný“ mobilní operátor v České republice nabízet obdobné služby jako „velká trojka“ – tedy O2, T-Mobile a Vodafone, bude muset kombinovat kapacitu ve vlastních sítích s kapacitou pronajatou v sítích GSM a LTE, a částečně fungovat jako plnohodnotný virtuální mobilní operátor. A to je přesně to, o co se nyní Nordic Telecom snaží. Jiný scénář, abychom se dočkali čtvrtého mobilního operátora, je spíše velice nepravděpodobný.

Zda se ze společnosti Nordic Telecom skutečně stane čtvrtý hráč na poli tuzemských mobilních operátorů, uvidíme zřejmě už v příštích měsících.

V prvním čtvrtletí 2018 pak u operátora stávající síť CDMA přejde na technologii LTE, která Nordic Telecomu umožní nabízet mobilní internetové připojení s několikanásobně vyšší rychlostí než v současnosti. A teoreticky si pak od současných operátorů z velké trojky pronajímat už jen jejich GSM sítě (pro hlasové volání), nikoliv i LTE (pro internetové služby).

Stávající portfolio produktů společnost zachová a bude ho postupně v následujícím roce vylepšovat. Jedná se o pevnou telefonní linku a mobilní data prostřednictvím vlastní sítě CDMA, která pokrývá 85 % obyvatel České republiky, mobilní hlasové a datové služby poskytované prostřednictvím partnerské GSM sítě a pevné připojení k internetu přes ADSL.

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
mrtvá žížala
mrtvá žížala

kolik vypumpuje z LTE pri tak male sirce pasma, 20-30Mbit ? mozna… a co pak az bude kapacita na hrane… mozna MIMO 4×4 a az i to nebude stacit ? trojka nasadi 1800/2100/2600Mhz, co NordicTel? nic… pokryti tak jak je ted je derave jak reseto… rok je hrozne dlouha doba, to uz vidim vic nadeji, ze nase trojka lehce prozre a nabidne solidnejsi data tarify.

thegrid
thegrid

Rozšiřovat CDMA? Jak dlouho budou pumpovat peníze do frekvencí, které nikdo nedokáže přijímat? To nebude plnohodnotný nikdy! Pořád dělají stejný faily od začátku. Ta firma je pro smích.

MUDr. Fox
MUDr. Fox

Děti ulice, vcelku se divím, že je to pořád baví.

Spíše bych viděl řešení pro malé virtuální operátory spojte se, sjednoťte tarify, bude vás více, budete mít více zákazníků, více financí, více možností. Díky tomu budete moci otevřít prodejny, mít třeba bezplatnou infolinku. Prostě se vám bude dařit. Zvolíte nové jméno, umístíte reklamu do tisku, rozhlasu, televize. Reklama na Nordic Telecom děsná a nabídka žádná. Co budete říkat v létě seveřani, aby to pro vás nebylo nákladné Nordic Telecom totiž ze Skandinávie je!

Honza
Honza

Velmi špatná zkušenost vůbec nedoporučuji na infolince nic neví s ničím vám nepomůžou. pořídil jsem si mobilní internet je to věc ktera nepoužitelná chlubí se tím že mají neoomezený limit FUP,který ale nevyužijete protože budete mít co dělat odeslat hloupý email

Jan Potůček, mluvčí Nordic Telecom
Jan Potůček, mluvčí Nordic Telecom

Dobrý den,

mobilní internet má své limity v rychlosti připojení, což je dáno zastaralou technologií sítě CDMA, již v příštím roce nahradíme moderní technologií LTE. Na limit rychlosti připojení 3,1 Mb/s upozorňujeme, tuto informaci můžete najít na našich internetových stránkách a rozhodně ji před nikým netajíme. Zhruba za rok touto dobou nabídneme připojení několikanásobně rychlejší.

Jiří
Jiří

Kolik je za minutu volani a jaká je měsíční

Adam
Adam

Dobrý den.

11.11. jsem si objednal službu LTE Data 4GB. Paní na pobočce mi řekla, že za pár dní mi přijde SIM karta. Do dnešního dne (27. 11.) mi nic nepřišlo. Pokoušel jsem se dovolat na infolinku. S infolinkou se mi podařilo spojit pouze jednou ze dvou pokusů, na víc jsem neměl sílu, protože jsem na spojení čekal hodinu. Ještě teď mám v paměti vypálený čekací tón. Nic jsem nevyřešil. Online samoobsluha nefunguje.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
V Číně klesají Samsungu prodeje. Jeho telefony jsou moc drahé

V Číně klesají Samsungu prodeje. Jeho telefony jsou moc drahé

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Výrobci smartphonů se samozřejmě snaží o co nejlepší prodeje. Jihokorejský Samsung pak v tomto odvětí téměř pokaždé zaznamenává úspěchy. Nyní se…

Samsung Galaxy A5 (2017) se již připravuje na Android 8.0 Oreo

Samsung Galaxy A5 (2017) se již připravuje na Android 8.0 Oreo

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Samsung si v první řadě zakládá na své modelové řadě S, potažmo i na modelech Note. Avšak hned pod nimi je…

Vernee X1 je prakticky jen cenově dostupnější reinkarnace

Vernee X1 je prakticky jen cenově dostupnější reinkarnace

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Číňané vyrobili „nový“ smartphone jednoduše tak, že zkombinovali paměťové varianty již nabízeného modelu. A samozřejmě patřičně vylepšili cenu. Nový, nebo alespoň…

Mobilní zobrazení