Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Nokia nabídne zdarma své mapy pro telefony s Windows Phone Mango

  |  7 komentářů  |  autor: David Kovařík

Jednou z aplikací, které Nokia společně s ostatními novinkami ohledně Windows Phone uvedla, je také aplikace Nokia Maps, která je známa hlavně z operačního systému Symbian. Nejen, že bude dostupná pro veškerá zařízení s platformou Windows Phone, ale bude navíc dostupná zcela zdarma. Nokia tak chce ještě více posílit postavení Windows Phone na trhu mobilních telefonů.

Nokia, s cílem zachování exkluzivity pro svá zařízení, nenabídne funkci offline map ani automobilovou navigaci pro Nokia mapy, které uvolní pro Windows Phone telefony. Tyto funkce budou obsažené v aplikaci nazvané Nokia Drive, která bude dodávaná pouze s telefony Nokia, aktuálně tedy modely Lumia 710 a 800. I tak má aplikace Nokia Maps rozhodně co nabídnout. Za zmínku stojí například lokální seznam POI, který obsahuje adresu, telefonní číslo, recenzi či fotografii, a to až pro 25 míst ve vašem okolí. Dále pak funkce Deep Link – možnost přidat jakoukoliv destinaci na úvodní obrazovku, či zobrazování 2D a 3D satelitních map.


Ukázka aplikace Nokia Maps na platformě Windows Phone

Další skvělou zprávou je, že služba nabídne pokrytí většiny zemí po celém světě. Od finského výrobce se jedná rozhodně o velmi sympatické gesto, které přináší pro uživatele Windows Phone Mango novou alternativu mapových podkladů, a to zvláště v našich končinách, kde jsou vestavěné Bing mapy téměř nepoužitelné.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
JohnyAsbest
JohnyAsbest

nechápu jednu věc – vyšly zprávy o tom, že Apple koupil firmu, která dělá Nokia maps………nepřipadá to někomu divné, že Elop zaspal ? a přitom jsou Nokia maps vč. navigace nejlepší z nejlepších ?

Hadas
Hadas

Tam se ale jedná o společnost C3 Technologies, která vyvíjí technologii pro snadné vytváření plastických fotorealistických 3D map. Tahle společnost nedělá navigaci a mapy. V současné době jsou tuším mapy vyvíjeny pod společností Accenture.

blue.sun
blue.sun

Kdo vůbec Applu dodává mapové podklady? Zatím jede na Google maps, pokud vím. Nevšiml jsem si, že mezi jeho akvizicemi by byl kdokoli z dodavatelů mapových podkladů.

Hadas
Hadas

Apple má smlouvu s Googlem a mapové podklady má od něj. Teď asi pečou něco svého. Uvidíme

blue.sun
blue.sun

Hadas: Svého… to bude těžké, když nemají vlastní společnost pro mapy. Navteq patří Nokii, TeleAtlas TomTomu…

david.p
david.p

Nokia má mapy od firmy Navteq, kterou vlastní. Accenture vyvíjí pro Nokii Symbian…

Hadas
Hadas

Navteq dodává pouze mapové podklady. Jak je to teď přímo s aplikací Nokia Mapy, to nevím. Všude se psalo a říkalo něco jiného :-)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Sluchátka Sony WH-1000XM2 přestávají po aktualizaci fungovat

Sluchátka Sony WH-1000XM2 přestávají po aktualizaci fungovat

18. 5. 2018  |  Martin Skořepa  |  diskuze (1)

Prvotřídní bezdrátová sluchátka Sony WH-1000XM2, která vyjdou na téměř 10 tisíc, ale i tak je výrobce rozdával zcela zdarma…

O telefon Honor 10 je zájem. V Evropě už hlásí vyprodáno

O telefon Honor 10 je zájem. V Evropě už hlásí vyprodáno

18. 5. 2018  |  Luboš Srb  |  5 komentářů

V některých evropských zemích se po novém telefonu Honor 10 jen krátce po oficiálním uvedení na trh a zahájení…

LG G7 ThinQ míří na český trh. Známe cenu a dostupnost

LG G7 ThinQ míří na český trh. Známe cenu a dostupnost

18. 5. 2018  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Nejnovější vlajkový model, který byl představený před dvěma týdny, si už zanedlouho najde cestu na český trh. Do té…

Mobilní zobrazení