Mobilizujeme.cz

NFC bude v každém telefonu. Jak je to možné?

  |  5 komentářů  |  autor:

Každé zařízení, podporující karty SD, miniSD nebo microSD, bude moci využívat výhod NFC čipu. Usnadní se tak přenos dat mezi zařízeními, ale také budete moci využít plateb pouhým klepnutím na terminál u pokladny.

SD Association, která je orgánem pro normalizaci paměťových karet, navrhla příští generaci SD karet všech velikostí, které budou obsahovat NFC čip. Takto provedené karty už byly předvedeny např. firmou Netcom, ale až teď dochází k jejich standardizaci kvůli kompatibilitě se všemi zařízeními. Vývoj zabezpečení těchto SD karet bude zajištěn ve spolupráci s GlabalPlatform, která se bude starat o standardizaci zabezpečení aplikací pro správu NFC čipu.

U nás se způsob placení pomocí NFC testuje a komerčního využití bychom se měli dočkat v roce 2012. Více informací o tomto testovacím projektu se dozvíte v samostatném článku.

TIP: NFC – platba mobilem se testuje už i v ČR

Platby pomocí NFC se chytl také Google, který uvedl dvě svázané aplikace Google Wallet a Google Offers. S aplikací Wallet mohou zákazníci platit v sítích s rychlým občerstvením a do „peněženky“ Offers se zákazníkovi budou načítat po zaplacení body nebo kupóny na další nákup. Tyto služby jsou v Americe také pouze v testovacím provozu, ale určitě se brzy dostanou do ostrého provozu a budou se dále rozšiřovat.

TIP: více informací o Google Wallet a Google Offers – placení mobilem

A co vy, budete využívat NFC k placení nákupu, v restauraci, při půjčování knih v knihovně nebo se těšíte na placení mobilem v MHD? Otázkou zůstává bezpečnost, protože strach lidí o finanční prostředky, které se bez zadání PIN kódu budou moci strhávat, bude velký.

ČLÁNKY:
První recenze na iPhone 8: jen pokrok v mezích zákona

První recenze na iPhone 8: jen pokrok v mezích zákona

VČERA  |    |  diskuze (0)

Je nový iPhone 8 plnohodnotným nástupcem předešlé řady anebo jen pouhou iterací? Pojďme se nyní podívat, co si o tom myslí naši kolegové…

Geekbuying zlevňuje až o 20 % vybrané kategorie s elektronikou

Geekbuying zlevňuje až o 20 % vybrané kategorie s elektronikou

VČERA  |    |  diskuze (0)

Přední zahraniční eshop si připravil pro své zákazníky velkou podzimní akci, ve které až do zhruba poloviny října zlevňuje vybrané kategorie s…

Nokia 9 se znovu producíruje. Zřejmě bude mít i zahnutý displej

Nokia 9 se znovu producíruje. Zřejmě bude mít i zahnutý displej

VČERA  |    |  diskuze (0)

Finská legenda pod taktovkou HMD Global ještě neřekla letos poslední slovo. Po představení top modelu v podobě Nokie 8 si pro nás…

Mobilní zobrazení