Mobilizujeme.cz

NFC bude v každém telefonu. Jak je to možné?

  |  5 komentářů  |  autor:

Každé zařízení, podporující karty SD, miniSD nebo microSD, bude moci využívat výhod NFC čipu. Usnadní se tak přenos dat mezi zařízeními, ale také budete moci využít plateb pouhým klepnutím na terminál u pokladny.

SD Association, která je orgánem pro normalizaci paměťových karet, navrhla příští generaci SD karet všech velikostí, které budou obsahovat NFC čip. Takto provedené karty už byly předvedeny např. firmou Netcom, ale až teď dochází k jejich standardizaci kvůli kompatibilitě se všemi zařízeními. Vývoj zabezpečení těchto SD karet bude zajištěn ve spolupráci s GlabalPlatform, která se bude starat o standardizaci zabezpečení aplikací pro správu NFC čipu.

U nás se způsob placení pomocí NFC testuje a komerčního využití bychom se měli dočkat v roce 2012. Více informací o tomto testovacím projektu se dozvíte v samostatném článku.

TIP: NFC – platba mobilem se testuje už i v ČR

Platby pomocí NFC se chytl také Google, který uvedl dvě svázané aplikace Google Wallet a Google Offers. S aplikací Wallet mohou zákazníci platit v sítích s rychlým občerstvením a do „peněženky“ Offers se zákazníkovi budou načítat po zaplacení body nebo kupóny na další nákup. Tyto služby jsou v Americe také pouze v testovacím provozu, ale určitě se brzy dostanou do ostrého provozu a budou se dále rozšiřovat.

TIP: více informací o Google Wallet a Google Offers – placení mobilem

A co vy, budete využívat NFC k placení nákupu, v restauraci, při půjčování knih v knihovně nebo se těšíte na placení mobilem v MHD? Otázkou zůstává bezpečnost, protože strach lidí o finanční prostředky, které se bez zadání PIN kódu budou moci strhávat, bude velký.

ČLÁNKY:
Na domácí stránce vyhledávače Microsoftu se objevil penis

Na domácí stránce vyhledávače Microsoftu se objevil penis

DNES  |    |  diskuze (1)

Ne vždy vše vyjde podle plánu, tuto větu si jistě klade na srdce Microsoft po včerejším celkem vtipném odhalení. Na domácí stránce…

6 nových telefonů Asus Zenfone 4 oficiálně: vybere si každý?

6 nových telefonů Asus Zenfone 4 oficiálně: vybere si každý?

DNES  |    |  diskuze (1)

Od Asusu unikly na internet specifikace čtyř chystaných smartphonů už koncem minulého týdne. Nyní tchajwanský výrobce představil šest smartphonů modelové řady Zenfone…

Leagoo se stalo oficiálním partnerem klubu Tottenham Hotspur

Leagoo se stalo oficiálním partnerem klubu Tottenham Hotspur

DNES  |    |  diskuze (0)

Čínský výrobce mobilních telefonů Leagoo se dohodl na spolupráci s fotbalovým klubem ze slavné anglické Premier League, Tottenham Hotspur. Je novým exkluzivním oficiálním…

Mobilní zobrazení