Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

NFC bude v každém telefonu. Jak je to možné?

  |  5 komentářů  |  autor: Petr Matuška

Každé zařízení, podporující karty SD, miniSD nebo microSD, bude moci využívat výhod NFC čipu. Usnadní se tak přenos dat mezi zařízeními, ale také budete moci využít plateb pouhým klepnutím na terminál u pokladny.

SD Association, která je orgánem pro normalizaci paměťových karet, navrhla příští generaci SD karet všech velikostí, které budou obsahovat NFC čip. Takto provedené karty už byly předvedeny např. firmou Netcom, ale až teď dochází k jejich standardizaci kvůli kompatibilitě se všemi zařízeními. Vývoj zabezpečení těchto SD karet bude zajištěn ve spolupráci s GlabalPlatform, která se bude starat o standardizaci zabezpečení aplikací pro správu NFC čipu.

U nás se způsob placení pomocí NFC testuje a komerčního využití bychom se měli dočkat v roce 2012. Více informací o tomto testovacím projektu se dozvíte v samostatném článku.

TIP: NFC – platba mobilem se testuje už i v ČR

Platby pomocí NFC se chytl také Google, který uvedl dvě svázané aplikace Google Wallet a Google Offers. S aplikací Wallet mohou zákazníci platit v sítích s rychlým občerstvením a do „peněženky“ Offers se zákazníkovi budou načítat po zaplacení body nebo kupóny na další nákup. Tyto služby jsou v Americe také pouze v testovacím provozu, ale určitě se brzy dostanou do ostrého provozu a budou se dále rozšiřovat.

TIP: více informací o Google Wallet a Google Offers – placení mobilem

A co vy, budete využívat NFC k placení nákupu, v restauraci, při půjčování knih v knihovně nebo se těšíte na placení mobilem v MHD? Otázkou zůstává bezpečnost, protože strach lidí o finanční prostředky, které se bez zadání PIN kódu budou moci strhávat, bude velký.

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Tomáš
Tomáš

Raději budu platit bezkontaktní platební kartou, mobil mám na volání, Internet a další aplikace, platím raději kartami.

tupaorc
tupaorc

takhle to bylo i s internetem….telefon mám jenom na volání – k čemu bych potřeboval v mobilu mp3, video, internet atd…;) nfc je zajímavé…bohužel pro mě zatím dost nedotažené zabezpečení mě děsí;)

...No...Name...
...No...Name...

S tím až tak nemohu souhlasit…u mě to bylo naopak. Nejprve jsem měl mp3jky jen na telefonu, ale jak jsem zkusil zvuk iPodu, už bych neměnil. A jako Androidysta se asi kvalitního „audio“ telefonu asi brzo nedočkám (ty *** od Beats tam nepočítám ;-)) a iPhone si opravdu koupit nechci, takže já mp3 do mobilu nikdy. Ale to jsem asi mimo téma :D

Každopádně jsem tedy zvědav jak to bude s kompatibilitou a poté i se samotným zabezpečením plateb, jinak se mi to ale opravdu líbí :)

Xzeit
Xzeit

tak to jsi měl asi špatný telefon na MP3.
Mám Nokii N8 a ta přehrává mp3 velice dobře a to k ní mám jen obyčejnějsí Sennheisery. Hlasitost je víc než dost a kvalita přehrávání pro mp3 i když mají 320kbit/s tak to prostě není pořád super super.

Xzeit
Xzeit

Jsou lidi kterí CHTĚJÍ (UMÍ) s těmito přístrojí dělat a využívat je a jsou lidé jako vy, kteří NECHTĚJÍ (protože neumějí s těmito přístroji dělat, či neumí najít svůj ideál) i když dneska mí telefon nahradí kompaktní fotoaparát, navigaci, a mp3 přehrávač zcela plnohodnotně. Počítač pak jen částečně.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Očekávejte něco úžasného, říká CEO Nokie před MWC 2018

Očekávejte něco úžasného, říká CEO Nokie před MWC 2018

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  3 komentáře

Již koncem příštího měsíce začíná velice očekávaný veletrh MWC v Barceloně, kde většina značek představí svůj vlajkový model. Společnost Nokia pak…

Xiaomi potvrzuje chybu, k níž dochází při slučování kontaktů

Xiaomi potvrzuje chybu, k níž dochází při slučování kontaktů

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Xiaomi nedávno potvrdilo chybu, která má na svědomí podivné slučování kontaktů na některých telefonech. Společnost se problémem intenzivně zabývá a tvrdí,…

Alcatel 3C: odlehčený smartphone s 18:9 displejem

Alcatel 3C: odlehčený smartphone s 18:9 displejem

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Společnost TCL, která má na starost výrobu telefonů Alcatel, zkraje ledna potvrdila, že na MWC v Barceloně představí tři nové řady…

Mobilní zobrazení