Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Nesmysly na MWC? Třeba powerbanka s bezdrátovým nabíjením

  |  4 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Na letošním veletrhu MWC v Barceloně jsme viděli spoustu zajímavých vychytávek, ale našli jsme i pár šíleností.

Jednou z nich je rozhodně powerbanka Arun JWX0001, která se chlubí podporou bezdrátového nabíjení. Tedy technologií, která má nižší účinnost nabíjení než kabelem, a tím pádem jde o opravdu neobvyklý způsob, jak promrhat drahocenné miliampéry ze své přenosné powerbanky. Účinnost zde pro jistotu ani není uvedena.

Tip: Vyzkoušeli jsme nejvyspělejší bezdrátovou nabíječku

Ale abychom výrobci jen nekřivdili, powerbanka vlastně může teoreticky fungovat jako klasická bezdrátová nabíječka, kterou budete mít položenou někde na stole a neustále ji budete dobíjet kabelem. Šlo by to. Ovšem pak počítejte, že bude rychle ztrácet na své kapacitě a až ji vezmete na cesty, její reálná max. kapacita bude nižší.

Powerbanka disponuje kapacitou 6000 mAh a dvojicí USB portů, přes které můžete připojit běžný kabel pro nabíjení. Nechybí ani praktické rychlonabíjení (až 2,1A), akorát u bezdrátové technologie Qi to neplatí. A pro snadné dobíjení powerbanky pak poslouží microUSB. Logo Qi na powerbance je ze silikonu, aby po ní telefon neklouzal. Šikovné jsou i LED diody, které signalizují úroveň zbývající kapacity baterie u powerbanky.

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Mirek
Mirek

Mohu se zeptat proč je nesmysl bezdrátová powerbanka? Nedvedu si představit nabijet telefon jinak než bezdratove byť nabijim z powerbanky. Dokonce vlastním powerbanku která lze samotná nabijet také bezdratove. Bohužel na trhu je powerbanek s qi jak šafránu. Doufám ze se to změní.

Oli
Oli

Powerbanka s bezdrátovým nabíjením, tady někdo objevil „Ameriku“ :D powerbanku s bezdrátovým nabíjením mám už bezmála rok. Nemusím tahat kabel a nabíjí bezproblému v kapse, ideální na cesty.

Martin
Martin

Nabíjet i pak bezdrátově mobil no není to špatné.

Libb
Libb

Já takovou měl už pár let zpátky. Jasně, nedává to smysl z hlediska efektivity, ale pokud jdu třeba na sraz a vím, že jedno nabití mně stačí, je to dobrá věc.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
V Česku jsou zavirované telefony, které skrytě volají do ciziny

V Česku jsou zavirované telefony, které skrytě volají do ciziny

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

V České republice se objevily levné telefony, které mají předinstalovaný software pro volání do ciziny, aniž by o tom…

Recenze Sony Xperia XA2 Ultra: těžká kráska s výdrží

Recenze Sony Xperia XA2 Ultra: těžká kráska s výdrží

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Přiznávám, že velké, skutečně velké telefony nejsou moje krevní skupina. Možná i proto jsem se paradoxně těšil, že si…

Microsoft a BlackBerry dají firmám ještě lepší zabezpečení

Microsoft a BlackBerry dají firmám ještě lepší zabezpečení

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Nové strategické partnerství mezi americkým Microsoftem a kanadským BlackBerry má za cíl poskytnout ještě lepší zabezpečení pro firemní klientelu.…

Mobilní zobrazení