Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Nejočekávanější mobily roku 2014. Na co se těšit?

  |  31 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Rok 2013 je za námi. Stojí za to se podívat směrem vpřed, co nás čeká v roce 2014? Které smartphony se chystají a které by mohly nejvíce u zákazníků zabodovat?

Loňský rok byl ve znamení dalšího nárůstu úhlopříček smartphonů, zvýšení počtu jader u procesorů či zvýšení rozlišení displejů. Jaké byly další trendy a co všechno podstatného se v roce 2013 událo, si můžete přečíst v naší bilanci roku 2013. Teď už ale svůj zrak obraťme k roku 2014.

Výrobci chystají řadu zajímavých zařízení, v tomto článku se budeme zabývat čistě jen smartphony, a to jak těmi, které už jsou představeny a chystají se v blízké době na český trh, tak i těmi, které jsou zatím ještě zahalené rouškou tajemství. Bereme v potaz jen telefony, které se pravděpodobně objeví v oficiální české distribuci, jinak bychom zařazovali i nespočet telefonů od ryze čínských výrobců.

Sony Xperia Z1 Compact

A začínáme hned jedním z vůbec nejočekávanějších telefonů celého roku. Xperia Z1 Compact již byla před pár dny představena na veletrhu CES 2014 v Las Vegas a do prodeje má jít v únoru. Jedná se o zmenšenou verzi vlajkové lodi Xperia Z1, ale oproti ostatním výrobcům zde Sony přineslo i top výbavu z původního „většího“ modelu. Spojení kompaktnější telefon s Androidem a top výbavou jistě bude velmi lákat, což už první ohlasy potvrdily.

LG G Flex

První telefon s prohnutým displejem, který dorazí do České republiky nejpozději v březnu, se jmenuje LG G Flex. Výbavou na úrovni vlajkové lodi LG G2 a hlavně netradičním a atraktivním prohnutím celého těla včetně displeje a baterie má na to, aby se marketingově a následně i v prodejních číslech prosadil.

Další telefony prozatím nebyly oficiálně představeny. Začínáme abecedně.

Apple iPhone 6

Nová generace iPhonu má údajně navázat na kovové tělo a opět něco ubrat na tloušťce, konkrétně by měla být novinka tenká jen 6 mm, čímž by patřila mezi nejtenčí telefony na světě. Celkově prý ale naopak telefon přibere, zejména díky většímu displeji. Současné 4″ nejsou občas úplně ideální a rozšíření displeje při zachování přibližných kompaktních rozměrů současné generace by určitě zákazníky oslovilo. Dále se spekuluje o prohnutí celého těla. K představení zřejmě dojde opět až na podzim.

HTC One+ ala One 2 ala M8

Vrcholné HTC, které naváže na poslední vlajkovou loď HTC One, má zatím nejasné označení. Ať už se ale bude jmenovat jakkoliv, má oslovit vylepšeným procesorem Snapdragon 805, větším 5″ displejem, větším počtem megapixelů v rámci UltraPixel fotoaparátu (6 nebo 8 Mpx), návratem slotu pro microSD karty a nejnovější verzí Androidu a zcela nové nadstavby Sense 6.0. Výbava tedy bez kompromisů a velmi nadějný model.

HTC One 2 mini

O zmenšené verzi budoucí vlajkové lodi od HTC se zatím ani nemluví, přesto nemůže chybět v tomto výčtu. Loňský model One mini byl poměrně vydařený a abychom se nedočkali nástupce, muselo by se stát něco opravdu nečekaného. Zatím však nemáme o tomto smartphonu naprosto žádné informace. Je však docela dost možné, že po vzoru Sony a jeho modelu Xperia Z1 Compact bude konečně druhá generace One mini vybavena téměř stejně jako větší originál.

LG G3

LG má být časově opět pozadu oproti zbytku mobilního světa. Zatímco všichni přední výrobci představují své vlajkové lodi začátkem roku, LG údajně odhalí očekávaný smarpthone G3 až zase v létě. Podle informací má telefon přinést ultrajemný QHD displej (2560 x 1440 px) s jemností přes 500 ppi, dále 8-jádrový procesor vlastní výroby, 16 Mpx fotoaparát a další lahůdky.

Nokia Normandy

Nokia s Androidem. Už dlouho se o ní mluví, reálné výsledky jsou však stále velmi nejisté. Už víme, že Nokia má prototyp, ovšem po odkoupení její mobilní divize Microsoftem možná bude tohle zařízení rychle hozené do koše, aby nic neodvíjelo pozornost od Windows Phone. Pokud bychom se ale nakonec této Nokie dočkali, mělo by jít o low-endový smartphone, zřejmě s nejnovějším Androidem 4.4 KitKat a hlavně základními funkcemi. Tedy něco, co dokáže nahradit levné a méně lákavé telefony Nokia řady Asha a nebude konkurovat levným Windows Phone zařízením.

Nexus 6

Je téměř na 99,9% jisté, že zřejmě opět na podzim Google představí novou generaci referenčního telefonu Nexus. Těšit se už nyní můžeme na novou verzi Androidu, o které však zatím prakticky nic nevíme, stejně jako ani o samotném zařízením.

Samsung Galaxy S5

To o Galaxy S5 je toho znát už podstatně více. Podle posledních informací a spekulací má mít nová vlajková loď Samsungu hliníkové tělo, větší 5,25″ a jemnější 2K displej, 64-bitový procesor, 3 nebo 4 GB paměti RAM, nejnovější Android s novou verzí nadstavby TouchWiz či 16 Mpx fotoaparát. Na potvrzení či vyvrácení zmíněných informací si však budeme muset počkat, nejdříve na únorový kongres MWC 2014 v Barceloně.

Samsung Galaxy S5 mini

Ani Samsung určitě nezapomene přijít se zmenšenou verzí vlajkové lodi pro rok 2014. Pokud se naše předpovědi potvrdí, nenechá se Samsung zahanbit a i jeho zmenšenina bude mít konečně výbavu srovnatelnou s vlajkovou lodí, a nikoliv jen společný název, vzhled a vyšší cenovku, jako tomu bylo u dosavadních zmenšenin tohoto, ale i jiných výrobců.

Samsung Galaxy Note 3 Lite

Odlehčená by naopak měla být verze Galaxy Notu 3, která ušetří v oblasti displeje (jen HD displej), přičemž velikost zůstane na zhruba 5,5 až 5,7″. Největší přednost, kterou je bezesporu dotykové peru S Pen, by mělo zůstat. Při vhodně zvolené cenovce si může tento typ zařízení najít své zákazníky.

Samsung Galaxy Note 4

O Galaxy Notu 4 se ví, že stejně jako jednotlivá roční období přijde. Vzhledem k tomu, že má dorazit opět zřejmě až v září na veletrhu IFA 2014, víme prozatím jen několik informací typu spekulace. Změna by se měla objevit u displeje, místo Super AMOLEDu prý Samsung bude používat Super PLS displej, který je levnější na výrobu. Nejdůležitějšími by však opět měly být spíše samotné funkce kolem speciálního stylusu S Pen.

Sony Xperia Z2 ala Sirius

5,2″ QHD displej, Snapdragon 805, 3 GB RAM, 20,7 Mpx fotoaparát či 3 500 mAh baterie. Takové by měly být podle posledních informací parametry příští vlajkové lodi od Sony. Zatím se ji říká Sony Sirius, je však možné, že dostane označení Xperia Z2. K představení by mohlo dojít na únorovém kongresu MWC 2014 v Barceloně.

Sony s Windows Phone

Proslýhá se, že Microsoft hledá silnější partnery, kteří by nabídli smartphony s jeho operačním systémem a pomohli tak celému ekosystému. Sony je jedním z výrobců, kteří to možná v letošním roce zkusí. O konkrétním modelu se zatím nemluví, je tedy těžké odhadnout, o jaký typ zařízení by se jednalo a jakou by mohlo mít výbavu.

Těšíte se na novinky? A na které? Jsou ještě jiné, které jsme nezmínili a neměly by podle vás v tomto výčtu chybět?

ČLÁNKY:, ,
Poslední aktualizace aplikace Uber potěší hlavně řidiče

Poslední aktualizace aplikace Uber potěší hlavně řidiče

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Uber neustále zdokonaluje svou aplikaci, se kterou se dá jednoduše nechat odvést nebo naopak s ní snadno vydělávat, to v případě…

OnePlus 3 a 3T nyní dostávají aktualizaci Android 8.0 Oreo

OnePlus 3 a 3T nyní dostávají aktualizaci Android 8.0 Oreo

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Společnost OnePlus slibovala, že aktualizace na Android 8.0 bude pro obě zařízení dostupná do konce tohoto roku. A slib dodržela. Od…

Alcatel Idol 5: i brácha modelu 5s má co nabídnout

Alcatel Idol 5: i brácha modelu 5s má co nabídnout

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Alcatel představil kromě modelu 5s také telefon Idol 5. Již z názvu je jasné, že se bude jednat o něco méně…

Mobilní zobrazení