Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Nejlepší funkce u nových Apple Watch 4 nám je zapovězena

  |  9 komentářů  |  autor: Pavel Kreuziger

Nové Apple Watch 4 zahrnují elektrický snímač tepové frekvence, z něhož dokážete získat EKG (elektrokardiogram) výstup s využitím aplikace EKG, integrovaného snímače a elektrod obsažených v digitální korunce hodinek.

Jenže tahle funkce bude k dispozici až někdy koncem roku. Což znamená, že se jí při oficiálním spuštění prodeje zařízení nedočkáme, respektive nebude funkční. Jenže podle portálu MacRumors se jí nedočkáme nejspíš nikdy. Alespoň ne u nás, protože funkce má být omezena pouze na Spojené státy. A když mají smůlu v Kanadě či Velké Británii, budeme mít smůlu i my.

Pro získání EKG výstupu stačí na digitální korunku hodinek umístit prst jedné ruky (a zároveň mít hodinky nasazené na té druhé). Pro získání dat stačí 30 vteřin, což uživatelům umožňuje zjistit, zda jejich srdce bije pravidelně nebo vykazuje známky arytmie, která může být doprovodným projevem vážnějších zdravotních problémů.

Podle Applu však nová funkce u Apple Watch 4 může být využívána pouze pro informativní účely, měli by ji používat pouze osoby nad 22 let a není vhodná pro lidi, kteří o svých arytmiích už vědí. Všechna EKG data sesbíraná hodinkami Applu jsou ukládána v aplikaci Health ve formátu PDF, který lze jednoduše sdílet s lékaři.

Zdroj: MacRumors

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

avatar
3 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
MichalQwePastelkaKirisThegrid Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Martin
Martin

Takže vlastne úplně zbytečný nesmysl který nebude funkční zvyšuje to cenu a zabírá to místo pro lepší baterií, je tu vidět logika Applu.

Qwe
Qwe

Apple asi moc nemůže za to ze jsme 100 let za opicema

Pastelka
Pastelka

HW s regionálně omezenou funkcí je celá řada. Pravděpodobně i vy máte doma nějaké WiFi zařízení a 14. kanál na něm nenastavíte :) Funkci EKG otestuje patřičný orgán v dané zemi a v lepším případě bude později povolena.

Thegrid
Thegrid

Pro zdraví mladý teenagery, kterým je to určené asi ano, pro starší lidi to může být užitečné.

Martin
Martin

To ano já nenamítám že tam nemůže být EKG mě jde spíš o to že když to nebude fungovat všude k čemu to tam tedy je?

Kiris
Kiris

Apple tuto funkci může zpřístupnit kdykoliv a kdekoliv. Lepší otázka je, zda to povolí zdejší zdravotní instituce jako např. FDA v Americe.

Thegrid
Thegrid

Chápu to dobře že funkce EKG mi vyjede přesný graf s možností vidět nepravidelnost a případné srdeční potíže, kdežto tepová frekvence je jen počet úderů srdce za minutu – co bývá obyčejně na dig. hodinkách?

Pastelka
Pastelka

Je to jak píšete. Ovšem vzhledem k Apple řešení ten graf nebude přesný, ale jen zjednodušený. Každopádně přesnost v tomto případě není až tak zásadní. Podstatné je upozornění na odchylku od běžného stavu a pravidelný sběr dat.

Michal
Michal

Jaký by mněl rozdíl proti použití hrudního pásu přes Bluetooth a použití nějaké app měřící HRV?

Když tedy pominu jednoduchost použití – jde o výskedné údaje.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Na internet unikají i obaly na nový Huawei Mate 20 Pro

Na internet unikají i obaly na nový Huawei Mate 20 Pro

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Další vlajková loď mezi phablety od Huawei je za rohem. Oficiálně má být uvedena 16. října, a kromě jiného…

Top 3 superphony, které vám nezruinují rozpočet

Top 3 superphony, které vám nezruinují rozpočet

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  6 komentářů

Každý výrobce nabízí ve svém portfoliu vlajkové modely, s kterými nám demonstruje, co nabízí naprostá špička smartphonového trhu. Častokrát…

Potvrzena tři kódová označení pro modely Galaxy S10

Potvrzena tři kódová označení pro modely Galaxy S10

DNES  |  Daniel Fousek  |  3 komentáře

Tři varianty budoucí vlajkové lodě Galaxy S10 teď dostávají trochu oficiální nádech. Samsung totiž použil nová označení tří modelů,…

Mobilní zobrazení