Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Náklady na výrobu Samsungu S9+ jsou vyšší než u Note 8

  |  1 komentář  |  autor: Tomáš Richter

Nejrůznější experti se pokoušeli zanalyzovat cenu jednotlivých komponent telefonu Samsung Galaxy S9+ a zjišťují, že výroba jednoho kusu tohoto modelu je dražší než tomu bylo v případě loňského Galaxy Note 8.

Spočítat výrobní náklady u vlajkových lodí je již takový ustálený trend. Výstupy takových počtů jsou veskrze dva. První, který nám dává určitou informaci o tom, kolik daný model výrobce stojí. A ten druhý nám dává představu o hrubé marži na jednom kusu, protože známe koncovou cenu, za kterou se zařízení prodává.

Bohužel většina těchto statistických může být na hony vzdálena realitě, protože dost často nezahrnují náklady na vývoj softwaru, design, reklamu a distribuci, anebo provázané náklady s vlastní výrobou, například klimatizace, platy managementu a výdaje na udržení a optimalizaci výrobního procesu. Analytici tak často spoléhají na odhady z více zdrojů, aby se dobrali nějakého výsledku.

Tip: Prodeje nových Samsungů Galaxy S9 a S9+ mají být rekordní

Společnost Techinsights nedávno sestavila analýzu nákladů populárních superphonů současnosti. Zatímco jsou uvedená čísla založena na odhadech, které, jak jsem řekl, mohou a nemusí odpovídat realitě, stále jde v rámci možností o nejpřesnější dostupné údaje. Když se pozorně podíváte, tak podle této analýzy je nový model Galaxy S9+ dražší než Note 8, přestože prodejní ceny nebyly nastaveny stejně (Note 8 byl v době uvedení dražší). Takže ve výsledku je to 379 amerických dolarů pro Galaxy S9+ proti 369 dolarům za jeden kus Note 8.

Pro dokreslení jsou zde zachyceny i loňské modely iPhonů od společnosti Apple. iPhone 8 Plus je ve srovnání s výročním iPhonem X z hlediska nákladů na hodnotě 324,5 dolarů, kdežto “Xko”, které je zároveň nejdražší na výrobu ze všech uvedených zařízení, se zastavilo téměř na 390 dolarech.

zdroj: SamMobile , TechInsights

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Marek+Studnicka Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Marek+Studnicka
Marek+Studnicka

Tyto analýzy jsou jistě zajímavé,nicméně pro koncového zákazníka nepodstatné,nebot v konečném výsledku stojí před jasnou otázkou:Koupit,či nekoupit?A o tom to je,nakonec si stejně vybere,kde nakoupit a kde ušetřit.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Huawei Nova 3i: bestie střední třídy s Kirinem 710

Huawei Nova 3i: bestie střední třídy s Kirinem 710

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Dnešní den představilo Huawei v Číně novinku s názvem Nova 3. Není to však jediný kousek, který nám zde ukázala. Čínská…

V celé své kráse. Modrý Note 9 opravdu dostane žlutý S Pen

V celé své kráse. Modrý Note 9 opravdu dostane žlutý S Pen

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Představení Samsungu Galaxy Note 9 se nezadržitelně blíží a tím se nám zvyšuje i počet úniků. Nedávno uniklá fotografie plakátu tohoto…

Google dostal od Evropské komise rekordní pokutu

Google dostal od Evropské komise rekordní pokutu

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (1)

Evropská unie se opět předvedla ve skvělém světle. Dala Googlu pokutu za zneužívání dominantního postavení. Kdo by to byl řekl, že…

Mobilní zobrazení