Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Náklady na výrobu Samsungu S9+ jsou vyšší než u Note 8

  |  1 komentář  |  autor: Tomáš Richter

Nejrůznější experti se pokoušeli zanalyzovat cenu jednotlivých komponent telefonu Samsung Galaxy S9+ a zjišťují, že výroba jednoho kusu tohoto modelu je dražší než tomu bylo v případě loňského Galaxy Note 8.

Spočítat výrobní náklady u vlajkových lodí je již takový ustálený trend. Výstupy takových počtů jsou veskrze dva. První, který nám dává určitou informaci o tom, kolik daný model výrobce stojí. A ten druhý nám dává představu o hrubé marži na jednom kusu, protože známe koncovou cenu, za kterou se zařízení prodává.

Bohužel většina těchto statistických může být na hony vzdálena realitě, protože dost často nezahrnují náklady na vývoj softwaru, design, reklamu a distribuci, anebo provázané náklady s vlastní výrobou, například klimatizace, platy managementu a výdaje na udržení a optimalizaci výrobního procesu. Analytici tak často spoléhají na odhady z více zdrojů, aby se dobrali nějakého výsledku.

Tip: Prodeje nových Samsungů Galaxy S9 a S9+ mají být rekordní

Společnost Techinsights nedávno sestavila analýzu nákladů populárních superphonů současnosti. Zatímco jsou uvedená čísla založena na odhadech, které, jak jsem řekl, mohou a nemusí odpovídat realitě, stále jde v rámci možností o nejpřesnější dostupné údaje. Když se pozorně podíváte, tak podle této analýzy je nový model Galaxy S9+ dražší než Note 8, přestože prodejní ceny nebyly nastaveny stejně (Note 8 byl v době uvedení dražší). Takže ve výsledku je to 379 amerických dolarů pro Galaxy S9+ proti 369 dolarům za jeden kus Note 8.

Pro dokreslení jsou zde zachyceny i loňské modely iPhonů od společnosti Apple. iPhone 8 Plus je ve srovnání s výročním iPhonem X z hlediska nákladů na hodnotě 324,5 dolarů, kdežto “Xko”, které je zároveň nejdražší na výrobu ze všech uvedených zařízení, se zastavilo téměř na 390 dolarech.

zdroj: SamMobile , TechInsights

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Marek+Studnicka
Marek+Studnicka

Tyto analýzy jsou jistě zajímavé,nicméně pro koncového zákazníka nepodstatné,nebot v konečném výsledku stojí před jasnou otázkou:Koupit,či nekoupit?A o tom to je,nakonec si stejně vybere,kde nakoupit a kde ušetřit.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Detektivové na Floridě zkoušeli otevírat iPhone pomocí mrtvého

Detektivové na Floridě zkoušeli otevírat iPhone pomocí mrtvého

DNES  |  Jakub Foltýn  |  diskuze (0)

Dvojice floridských detektivů se pokoušela otevřít telefon mrtvého podezřelého kuriozním způsobem. Policisté chtěli využít k otevření jeho otisku prstu po tom,…

iOS 11.3.1 řeší nereagující displej u iPhone 8 a bezpečnost

iOS 11.3.1 řeší nereagující displej u iPhone 8 a bezpečnost

DNES  |  Radek Chlup  |  diskuze (0)

Apple vydal nový iOS 11.3.1, což je již třináctá aktualizace operačního systému iOS 11. Vyšla téměř měsíc po posledním iOS 11.3.…

Proč jsou virtuální operátoři oblíbení a kolik jich v Česku působí?

Proč jsou virtuální operátoři oblíbení a kolik jich v Česku působí?

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Po mobilní revoluci v roce 2013 mobilní trh výrazně ožil. Na trh vstoupila nová konkurence v podobě virtuálních operátorů, a tak doposud striktně…

Mobilní zobrazení