Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Na konci loňského roku Apple jasně válcoval konkurenci

  |  1 komentář  |  autor: Tomáš Richter

Období Vánoc a vlastně celé poslední čtvrtletí loňského roku znamenalo pro Apple historický rekord z hlediska tržeb a provozního zisku. Navzdory odhadu analytiků společnost prodala méně iPhonů, ale přesto díky vyšším maržím generovala vyšší tržby.

Tip: Apple má díky iPhonu X největší zisk v celé své historii

Fanoušci společnosti budou jistě nadšení, pro hejtry to možná bude důvod si pořádaně rýpnout, a ti ostatní se na to třeba budou dívat jako my. Prostě jen jako na faktickou statistickou informaci bez nějakých invektiv a výraznějších emocí.

Podle expertů ze společností IDC a Strategy Analytics, Apple jasně dominoval loňským Vánocům a vlastně i celému poslednímu čtvrtletí. Dokonce se mu podařilo předběhnout Samsung navzdory faktu, že prodeje iPhonů v kvartálním meziročním srovnání zaznamenaly pokles o 1,3 procenta. V řeči čísel to dělá 77,3 milionů kusů za Q4 2017. Je to o 2,7 milionů méně než předpovídali přední analytické společnosti.

Závěry expertů ale nejsou překvapivé, vezmeme-li v úvahu, že se v posledním čtvrtletí celosvětově prodalo „jen“ 403,5 milionů kusů, zatímco ve stejném období roku 2016 to bylo 430,7 milionů. Dokonce i Samsung zaznamenal propad v prodejích o 4,4 procent v meziročním srovnání, což vyústilo v prodej 74,1 milionů telefonů.

Jako jedním z hlavních důvodů, proč tomu tak je, se zdá být vnímání prémiových modelů zákazníky. Ať už Galaxy S8 nebo Note 8 jsou mnohdy chápány jako „luxus“ než-li bezprostřední nutnost. A to platí i pro Apple a jeho iPhone X.

Pokud se však ohlédneme za celkovými prodeji v celém loňském roce, tak bez debat kraluje Samsung, který prodal 317,3 milionů kusů, následovaný Applem s 215,8 miliony. Na třetím míště je Huawei, který prodal 153,1 milionů telefonů. Na čtvrtém místě je čínské Oppo se 111,8 miliony a páté Xiaomi s 92,4 miliony.

zdroj: engadget

ČLÁNKY:, , , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Juji
Juji

To tak vypadá že ty ajfouny fakt dostávají děti pod stromeček… A proto to tak pak v diskuzích vypadá..

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Huawei P20 Plus nabídne velkou baterii či Always on displej

Huawei P20 Plus nabídne velkou baterii či Always on displej

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Huawei si pro letošní rok chystá několik zajímavých kousků. Jedním z nich bude model P20 Plus, o kterém již například víme,…

Vlaštovka ovládaná telefonem PowerUp Dart jde do prodeje

Vlaštovka ovládaná telefonem PowerUp Dart jde do prodeje

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Roku 2014 představila firma PowerUp papírovou vlaštovku s vrtulkou, kterou lze ovládat mobilem. Dnes, když už projekt na Indiegogo překonal o…

Xiaomi Mi Mix 2S představuje na uniklém videu ovládací prvky

Xiaomi Mi Mix 2S představuje na uniklém videu ovládací prvky

VČERA  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Není to tak dávno, co jsme informovali o tom, že se čínská společnost Xiaomi pokouší okoukat od kalifornského Applu jeho povedená…

Mobilní zobrazení