Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Na konci loňského roku Apple jasně válcoval konkurenci

  |  1 komentář  |  autor: Tomáš Richter

Období Vánoc a vlastně celé poslední čtvrtletí loňského roku znamenalo pro Apple historický rekord z hlediska tržeb a provozního zisku. Navzdory odhadu analytiků společnost prodala méně iPhonů, ale přesto díky vyšším maržím generovala vyšší tržby.

Tip: Apple má díky iPhonu X největší zisk v celé své historii

Fanoušci společnosti budou jistě nadšení, pro hejtry to možná bude důvod si pořádaně rýpnout, a ti ostatní se na to třeba budou dívat jako my. Prostě jen jako na faktickou statistickou informaci bez nějakých invektiv a výraznějších emocí.

Podle expertů ze společností IDC a Strategy Analytics, Apple jasně dominoval loňským Vánocům a vlastně i celému poslednímu čtvrtletí. Dokonce se mu podařilo předběhnout Samsung navzdory faktu, že prodeje iPhonů v kvartálním meziročním srovnání zaznamenaly pokles o 1,3 procenta. V řeči čísel to dělá 77,3 milionů kusů za Q4 2017. Je to o 2,7 milionů méně než předpovídali přední analytické společnosti.

Závěry expertů ale nejsou překvapivé, vezmeme-li v úvahu, že se v posledním čtvrtletí celosvětově prodalo „jen“ 403,5 milionů kusů, zatímco ve stejném období roku 2016 to bylo 430,7 milionů. Dokonce i Samsung zaznamenal propad v prodejích o 4,4 procent v meziročním srovnání, což vyústilo v prodej 74,1 milionů telefonů.

Jako jedním z hlavních důvodů, proč tomu tak je, se zdá být vnímání prémiových modelů zákazníky. Ať už Galaxy S8 nebo Note 8 jsou mnohdy chápány jako „luxus“ než-li bezprostřední nutnost. A to platí i pro Apple a jeho iPhone X.

Pokud se však ohlédneme za celkovými prodeji v celém loňském roce, tak bez debat kraluje Samsung, který prodal 317,3 milionů kusů, následovaný Applem s 215,8 miliony. Na třetím míště je Huawei, který prodal 153,1 milionů telefonů. Na čtvrtém místě je čínské Oppo se 111,8 miliony a páté Xiaomi s 92,4 miliony.

zdroj: engadget

ČLÁNKY:, , , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Juji
Juji

To tak vypadá že ty ajfouny fakt dostávají děti pod stromeček… A proto to tak pak v diskuzích vypadá..

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Xiaomi Black Shark je již v prodeji. Využijte speciální kódy

Xiaomi Black Shark je již v prodeji. Využijte speciální kódy

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  2 komentáře

Nejen v překladu, ale i svým způsobem černý žralok mezi herními smartphony disponuje brutální výbavou. A nyní se dá zakoupit. Pro…

Samsungy A6 a A6+ se nám vysvlékly z ochranných krytů

Samsungy A6 a A6+ se nám vysvlékly z ochranných krytů

VČERA  |  Radek Chlup  |  3 komentáře

Samsungu nyní „utekly“ už i oficiální rendery chystaných telefonů Galaxy A6 a A6+ a tak víme, že předchozí spekulace byly pravdivé. Tip:…

Sluchátka za 400 Kč? Mohou být moderní, bezdrátová, i sportovní

Sluchátka za 400 Kč? Mohou být moderní, bezdrátová, i sportovní

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (1)

Doba bezdrátová je tady, a tak se tomu přizpůsobují samozřejmě všechny možné produkty. Třeba i cenově nejdostupnější sluchátka. Zealot H1 jsou…

Mobilní zobrazení