Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Apple má díky iPhonu X největší zisk v celé své historii

  |  6 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Apple oznámil finanční výsledky za poslední čtvrtletí loňského roku. A pokud jde jen o peníze, má jablečná firma rozhodně co slavit.

Tip: Výjimečný Apple: díky iPhonům za ním jde 103,6 % zisků

Díky výročnímu iPhonu X (recenze) a jeho historicky nejvyšší ceně za iPhone, který se kdy prodával (cena za vybavenější variantu v ČR atakuje hranici 35 tisíc korun), dosáhla společnost Apple na rekordní čtvrtletí v celé své 41leté historii.

Rekord se týká celkového příjmu 88,3 miliard dolarů a zisku 20,1 miliard dolarů, což dělá výdělek 3,89 dolarů na akcii. Apple v žádném jiném čtvrtletí za celou svou existenci nevykázal vyšší příjmy a výdělky na akcii. Akcionáři si tedy mnou ruce.

Pokud se podíváme na jednotlivé kategorie produktů a služeb, které za rekordními čísly stojí, pak jsou na prvním místě stále telefony iPhone (70 %), dále pak služby (10 %), počítače Mac (8 %), tablety iPad (7 %), a ostatní (6 %).

Tip: Apple je nejvýdělečnější firma na světě

„iPhone X překonal naše očekávání a byl každý týden nejprodávanějším iPhonem již od zahájení prodeje,“ prozradil Tim Cook, CEO společnosti Apple.

Nicméně Applu i přes rostoucí příjmy klesá podíl prodaných iPhonů na trhu se smartphony. A nejen to, firmě taktéž klesá počet prodaných iPhonů za čtvrtletí – nyní prodal 77,3 milionů kusů oproti 78,3 milionům v posledním čtvrtletí minulého roku.

Naopak se již třetí čtvrtletí za sebou daří prodávat více iPadů, a to 13,2 milionů kusů, oproti 13,1 milionům kusů před rokem. A historicky nejlepší čtvrtletí, pokud jde o prodeje, pak za sebou mají hodinky Apple Watch, jejichž prodej roste o 50 % už 4 měsíce v řadě.

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Radek
Radek

Akcionáři si mnou ruce, a už jim někdo řekl, že výroba iPhonu X prakticky stojí a uvažuje se o předčasném ukončení výroby tohoto modelu?

Mir
Mir

Umíš číst vydělávají a to je hlavní .

Martin
Martin

Vydělávali ne že budou dál vydělávat už je konec, další rok budou čekat :D

Radek
Radek

No jo já zapomněl, že tahle firma má své iOvečky, které by koupili i hovno kdyby do něj bylo vyražené nakousnuté jablíčko.

bosto2
bosto2

Je fakt že pro majitele iPhonů je iPhone X velká evoluce. Už nebudou mít pořád to samé.

Harlo
Harlo

Na tupcoch a oveckach sa lahko zarabaju velke peniaze. Na tom je tato firma postavena.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Z těchto cen Samsungu Galaxy S9 a S9+ vám spadne brada

Z těchto cen Samsungu Galaxy S9 a S9+ vám spadne brada

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  9 komentářů

Když se podíváme po světě, kolik kde stojí iPhony, bývají zpravidla těmi nejdražšími zeměmi Itálie, Norsko a možná Brazílie, kde tento…

Problémy pro Samsung? Apple citelně snižuje výrobu iPhonu X

Problémy pro Samsung? Apple citelně snižuje výrobu iPhonu X

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Apple podle posledních zpráv omezuje výrobu svého výročního telefonu iPhone X a Samsungu se kupí zásoby OLED displejů na skladě. Hlavní…

Sony láká na nový design u chystané vlajkové lodě

Sony láká na nový design u chystané vlajkové lodě

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Japonské Sony pro letošní rok připravuje nejednu zajímavou novinku. Nejočekávanějším smartphonem je však chystaná vlajková loď Xperia XZ2 Pro. Tento kousek…

Mobilní zobrazení