Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Microsoft prý vyvíjí nový smartphone se speciálními Windows

  |  5 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Podle nejnovější informace pocházející přímo z Microsoftu se společnost znovu snaží vstoupit na trh s mobilními zařízeními.

Tip: Šéf Microsoftu podněcuje spekulace o telefonu Surface

Konkrétně prý Microsoft připravuje nejen nový smartphone, ale i speciální upravenou verzi mobilních Windows. S informací přišel zahraniční web Thurrott, kterému zprávu potvrdily údajně hned dva zdroje z Microsoftu, a to nezávisle na sobě.

Aktuálně má v Microsoftu probíhat interní testování nového zařízení, pro které byla také údajně vyrobena speciální varianta operačního systému Windows Phone. O samotném zařízení, ani systému však zatím nejsou známy žádné podrobnosti.

Zprávu je zatím nutno brát s rezervou, což uvádí i zmíněný web. Podle něj se v Microsoftu projekty a jejich cíle mění klidně ze dne na den. Takže se v případě neúspěchu tohoto údajného projektu dost možná ani nemusíme dozvědět, jestli vůbec existoval.

Každopádně alespoň malá naděje tady pro fanoušky Windows stále je.

zdroj: Thurrott

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Martin
Martin
Bjørn
Bjørn
Podle mě je jedinou cestou přijít s „telefonem“ obsahující plnohodnotné Windows 10 64bit s možností spouštět jak moderní aplikace (při použití displeje telefonu), tak x86 aplikace při zadokování a používání jako normální PC… doteď byl problém hlavně ve výkonu mobilních čipů, ale už SD 835 spolu s novou kompatibilitou W10 s ARM čipy ukazují ten správný směr..možná to bude chtít ještě jednu, dvě generace ARM čipů a hafo paměti RAM (6GB+) aby to nebyla jen hračka ale určitě by to bylo lepší řešení než androido-samsungácký deX… prostě by šlo o miniaturní PC jako je třeba Rasberry, nebo ty intel based… Číst vice »
Yegor
Yegor

Podle mě žereš hovna….

JelliMann
JelliMann

Podle mě žereš hovna ty retarde.

Milan
Milan

Proč by nemohlo jít spouštět x86 aplikace i na diplej telefonu?Stačí výsuvnou klávesnici jako u starý nokie,popř. jako u PGS Lab,nebo GPD win – Něco ve stylu steam ovladače – Vpravo dotyková ploška – Vlevo pohybový klávesy a uprostřed mini klávesnice…Dosavadní itel processory Atomy jsou naprd. snad to vylepší + Amd ryzen Mobile…Nesnášim ty Androidí bazmeky – Rádoby Smartphony,který nic moc neumí a nejsou aktualizovaný…Na cestě si pustit v telefonu nenáročnou hru ze steamu nezní vůbec špatně.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Jihokorejští giganti odhalí své novinky již na veletrhu CES

Jihokorejští giganti odhalí své novinky již na veletrhu CES

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

V lednu se bude konat veletrh CES 2018 v Las Vegas. A právě na této akci se chystají své novinky představit…

Face ID opět chybuje. Tentokrát však lidé nejsou příbuzní

Face ID opět chybuje. Tentokrát však lidé nejsou příbuzní

DNES  |  Jakub Fišer  |  5 komentářů

Světem mobilních technologií vládne tzv. biometrie, tedy autorizace uzamčených dat na základě biologických originalit uživatele (oční duhovka, obličejové rysy, otisk prstů).…

Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Před třemi lety představil Google světu projekt Tango. Jedná se AR, jenž je určená pro smartphony. V reálném čase dokáže mapovat…

Mobilní zobrazení