Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Microsoft prý vyvíjí nový smartphone se speciálními Windows

  |  5 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Podle nejnovější informace pocházející přímo z Microsoftu se společnost znovu snaží vstoupit na trh s mobilními zařízeními.

Tip: Šéf Microsoftu podněcuje spekulace o telefonu Surface

Konkrétně prý Microsoft připravuje nejen nový smartphone, ale i speciální upravenou verzi mobilních Windows. S informací přišel zahraniční web Thurrott, kterému zprávu potvrdily údajně hned dva zdroje z Microsoftu, a to nezávisle na sobě.

Aktuálně má v Microsoftu probíhat interní testování nového zařízení, pro které byla také údajně vyrobena speciální varianta operačního systému Windows Phone. O samotném zařízení, ani systému však zatím nejsou známy žádné podrobnosti.

Zprávu je zatím nutno brát s rezervou, což uvádí i zmíněný web. Podle něj se v Microsoftu projekty a jejich cíle mění klidně ze dne na den. Takže se v případě neúspěchu tohoto údajného projektu dost možná ani nemusíme dozvědět, jestli vůbec existoval.

Každopádně alespoň malá naděje tady pro fanoušky Windows stále je.

zdroj: Thurrott

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Martin
Martin
Bjørn
Bjørn
Podle mě je jedinou cestou přijít s „telefonem“ obsahující plnohodnotné Windows 10 64bit s možností spouštět jak moderní aplikace (při použití displeje telefonu), tak x86 aplikace při zadokování a používání jako normální PC… doteď byl problém hlavně ve výkonu mobilních čipů, ale už SD 835 spolu s novou kompatibilitou W10 s ARM čipy ukazují ten správný směr..možná to bude chtít ještě jednu, dvě generace ARM čipů a hafo paměti RAM (6GB+) aby to nebyla jen hračka ale určitě by to bylo lepší řešení než androido-samsungácký deX… prostě by šlo o miniaturní PC jako je třeba Rasberry, nebo ty intel based… Číst vice »
Milan
Milan

Proč by nemohlo jít spouštět x86 aplikace i na diplej telefonu?Stačí výsuvnou klávesnici jako u starý nokie,popř. jako u PGS Lab,nebo GPD win – Něco ve stylu steam ovladače – Vpravo dotyková ploška – Vlevo pohybový klávesy a uprostřed mini klávesnice…Dosavadní itel processory Atomy jsou naprd. snad to vylepší + Amd ryzen Mobile…Nesnášim ty Androidí bazmeky – Rádoby Smartphony,který nic moc neumí a nejsou aktualizovaný…Na cestě si pustit v telefonu nenáročnou hru ze steamu nezní vůbec špatně.

Yegor
Yegor

Podle mě žereš hovna….

JelliMann
JelliMann

Podle mě žereš hovna ty retarde.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Huawei P20 Plus nabídne velkou baterii či Always on displej

Huawei P20 Plus nabídne velkou baterii či Always on displej

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Huawei si pro letošní rok chystá několik zajímavých kousků. Jedním z nich bude model P20 Plus, o kterém již například víme,…

Vlaštovka ovládaná telefonem PowerUp Dart jde do prodeje

Vlaštovka ovládaná telefonem PowerUp Dart jde do prodeje

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Roku 2014 představila firma PowerUp papírovou vlaštovku s vrtulkou, kterou lze ovládat mobilem. Dnes, když už projekt na Indiegogo překonal o…

Xiaomi Mi Mix 2S představuje na uniklém videu ovládací prvky

Xiaomi Mi Mix 2S představuje na uniklém videu ovládací prvky

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Není to tak dávno, co jsme informovali o tom, že se čínská společnost Xiaomi pokouší okoukat od kalifornského Applu jeho povedená…

Mobilní zobrazení