Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Microsoft a Xiaomi začínají spolupracovat na poli umělé inteligence

  |  komentovat  |  autor: Jan Hobler

Společnosti Microsoft a Xiaomi podepsaly takzvané memorandum o porozumění (v originále Memorandum of Understanding – MoU) za účelem užší spolupráce v oblasti cloud computingu, umělé inteligence a hardwaru. Těšit se můžeme na reproduktory s umělou inteligencí, smartphony a podobně. Vyjde to?

Pokud teď marně bloudíte v paměti a snažíte se najít jakoukoli zmínku o spolupráci amerického a čínského mobilního giganta, moc příkladů nenajdete. Podobné spolupráce jsou totiž poměrně neobvyklé, každopádně tato smysl má. Jedná se totiž o dva největší trhy pro tyto produkty a služby, tudíž jde o velmi promyšlený krok.

Co se týče Microsoftu, plánuje povolit Xiaomi využívat produkty cloud computingu, včetně společnosti Azure, k vývoji vylepšených telefonů, notebooků a inteligentních zařízení, které přivedou na mezinárodní trh. Současně by měla společnost Microsoft získat větší přístup na čínský trh.

Oba zúčastnění prý již diskutují o možném propojení Cortany od Microsoftu s repráčkem Xiaomi AI, jenž vyniká dostupnou cenovkou a moderním vzhledem, v Česku se však zatím neobjevil. I Microsoft už ale zkušenost s inteligentními repráčky má, ostatně sám zatím vyvinul kousek jménem Harman Kardon Invoke, jenž se s Cortanou uvnitř snažil poměrně slušně konkurovat jiným populárním reproduktorům z Amazonu a Googlu.

Microsoft a Xiaomi také prý aktuálně polemizují nad dalšími projekty, které budou používat různé formy umělé inteligence od Microsoftu po boku služeb jako Bing, Edge a Skype. Vzhledem k tomu, že jde ale „jen“ o memorandum, partnerství těchto dvou velkých hráčů není právně podloženo a vůbec, nikdo neví, zda se v něm pohybují nějaké finanční prostředky.

Pokud se rádi podíváte do historie, není to první přátelské setkání těchto gigantů, poněvadž v roce 2015 podepsali také dohodu o testování systému Windows 10 na zařízeních Xiaomi. Mimochodem, věděli jste, že Xiaomi se řadí na páté místo v žebříčku nejpopulárnějších společností ve světě chytrých telefonů? Dle čísel IDC dodával tento čínský gigant 92,4 milionu telefonů, což se nápadně blíží i společnostem jako Apple, Samsung nebo Huawei.

Aktuální doba asi působí kladně na spolupráce hlavních konglomerátů. Například také společnost Samsung si našla společnost Tencent a včera oznámili společné investice do umělé inteligence a her, ostatně toto partnerství vyšlo z rozhovorů, které začaly již minulý měsíc na výstavě CES.

Zdroj: The Verge

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Siri bez Jobse postrádá smysl, říká bývalý zaměstanec Applu

Siri bez Jobse postrádá smysl, říká bývalý zaměstanec Applu

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Píše se rok 2011 a Apple představuje pátou generaci iPhonu, lehce vylepšený model iPhone 4S. Ten, kromě zlepšení výkonu,…

Nová vlajková loď od LG nabídne "pouze" LCD displej

Nová vlajková loď od LG nabídne „pouze“ LCD displej

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Chystaná vlajková loď společnosti LG se nám již pomalinku poodhaluje. O tomto modelu toho však stále nevíme příliš mnoho,…

Herní telefon Xiaomi Black Shark o sobě dává znovu vědět

Herní telefon Xiaomi Black Shark o sobě dává znovu vědět

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Zhruba před měsícem se začalo hovořit o smartphonu od Xiaomi, který nese název BlackShark. Tento kousek by měl být…

Mobilní zobrazení