Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Microsoft a Xiaomi začínají spolupracovat na poli umělé inteligence

  |  komentovat  |  autor: Jan Hobler

Společnosti Microsoft a Xiaomi podepsaly takzvané memorandum o porozumění (v originále Memorandum of Understanding – MoU) za účelem užší spolupráce v oblasti cloud computingu, umělé inteligence a hardwaru. Těšit se můžeme na reproduktory s umělou inteligencí, smartphony a podobně. Vyjde to?

Pokud teď marně bloudíte v paměti a snažíte se najít jakoukoli zmínku o spolupráci amerického a čínského mobilního giganta, moc příkladů nenajdete. Podobné spolupráce jsou totiž poměrně neobvyklé, každopádně tato smysl má. Jedná se totiž o dva největší trhy pro tyto produkty a služby, tudíž jde o velmi promyšlený krok.

Co se týče Microsoftu, plánuje povolit Xiaomi využívat produkty cloud computingu, včetně společnosti Azure, k vývoji vylepšených telefonů, notebooků a inteligentních zařízení, které přivedou na mezinárodní trh. Současně by měla společnost Microsoft získat větší přístup na čínský trh.

Oba zúčastnění prý již diskutují o možném propojení Cortany od Microsoftu s repráčkem Xiaomi AI, jenž vyniká dostupnou cenovkou a moderním vzhledem, v Česku se však zatím neobjevil. I Microsoft už ale zkušenost s inteligentními repráčky má, ostatně sám zatím vyvinul kousek jménem Harman Kardon Invoke, jenž se s Cortanou uvnitř snažil poměrně slušně konkurovat jiným populárním reproduktorům z Amazonu a Googlu.

Microsoft a Xiaomi také prý aktuálně polemizují nad dalšími projekty, které budou používat různé formy umělé inteligence od Microsoftu po boku služeb jako Bing, Edge a Skype. Vzhledem k tomu, že jde ale „jen“ o memorandum, partnerství těchto dvou velkých hráčů není právně podloženo a vůbec, nikdo neví, zda se v něm pohybují nějaké finanční prostředky.

Pokud se rádi podíváte do historie, není to první přátelské setkání těchto gigantů, poněvadž v roce 2015 podepsali také dohodu o testování systému Windows 10 na zařízeních Xiaomi. Mimochodem, věděli jste, že Xiaomi se řadí na páté místo v žebříčku nejpopulárnějších společností ve světě chytrých telefonů? Dle čísel IDC dodával tento čínský gigant 92,4 milionu telefonů, což se nápadně blíží i společnostem jako Apple, Samsung nebo Huawei.

Aktuální doba asi působí kladně na spolupráce hlavních konglomerátů. Například také společnost Samsung si našla společnost Tencent a včera oznámili společné investice do umělé inteligence a her, ostatně toto partnerství vyšlo z rozhovorů, které začaly již minulý měsíc na výstavě CES.

Zdroj: The Verge

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Apple stáhl 25 000 hazardních aplikací z čínského App Storu

Apple stáhl 25 000 hazardních aplikací z čínského App Storu

DNES  |  Filip Matějka  |  diskuze (0)

Čínská státní televize v neděli odvysílala reportáž odkazující na to, že Apple údajně odstranil 25 tisíc aplikací z čínského App…

Nové teaser video představuje design a tři fotoaparáty Oppa R17 Pro

Nové teaser video představuje design a tři fotoaparáty Oppa R17 Pro

DNES  |  Dominik Hlásný  |  diskuze (0)

Čínská společnost Oppo na videu mimo designu zařízení ukazuje, čím dalším bude Oppo R17 Pro disponovat. Smartphone Oppo R17 Pro…

Apple Store v Amsterdamu byl po výbuchu iPadu evakuován

Apple Store v Amsterdamu byl po výbuchu iPadu evakuován

DNES  |  Filip Matějka  |  2 komentáře

Máme zde opět další incident s bateriemi od Applu. Tentokrát se však nejedná o starý známý problém ohledně baterií v…

Mobilní zobrazení