Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Měření: Samsung Galaxy S6 má nejlepší displej mezi smartphony

  |  12 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Odborníci z DisplayMate důkladně prověřili displeje nejnovějších smartphonů Samsung Galaxy S6 a S6 Edge. A výsledek? Jde prý o nejlepší displeje, jaké dosud u smartphonů měřili. Dokonce poráží konkurenční Retina HD displeje nových iPhonů 6 a 6 Plus.

Oba modely Galaxy S6 disponují 5,1″ Super AMOLED displejem s vysokým QHD rozlišením 2560 x 1440 px a úžasnou jemností 577 ppi. Rozdílem mezi nimi je jen použití plastové složky u zakřiveného modelu Edge, jinak jsou prakticky totožné a dosahují také totožných výsledků.

Při praktickém měření dosáhly displeje Galaxy S6 v první řadě nejpřirozenějších barev ze všech dosud měřených smartphonů a tabletů. Stejného výsledku dosáhl jen loňský phablet Galaxy Note 4. A pouhým okem prý již rozdíly mezi skutečností a těmito displeji v reprodukci barev nepoznáte.

Výtečného výsledku dosáhly oba displeje také v oblasti dosaženého kontrastu a jasu. Super AMOLED displeje jsou vždy obecně kontrastnější než konkurenční LCD displeje, a zde dokonce mají nejvyšší kontrast při maximálním nastaveném jasu. Když k tomu připočteme, že Galaxy S6 navíc dosahují nejvyššího jasu 784 nitů, je to takřka neuvěřitelné. Pro srovnání, takové iPhony 6 s konkurenční technologií LCD dosahuje maximálního jasu „jen“ 550 nitů.

A také v další disciplíně dopadl displej nových vlajkových Samsungů dobře. Jeho odrazivost, na které také (kromě maximálního jasu) závisí čitelnost na přímém slunečním světle, zde činí 4,6, což je stejně jako v případě obou iPhonů 6.

I přes všechna prvenství a dosažené výsledky však jihokorejský výrobce dokázal udržet nízkou spotřebu. A to dokonce tak nízkou, že je nižší než u Note 4 či Galaxy S5. Při průměrném 50 % jasu spotřebuje o 20 % méně energie, konkrétně 0,65 W oproti 0,82 W u předchůdce Galaxy S5. Čili vyšší QHD rozlišení oproti dřívějšímu Full HD ještě neznamená automaticky vyšší spotřebu.

Co na displeje nových Samsungů Galaxy S6 říkáte? Díváte se jen na technické parametry jako je rozlišení, technologie a jemnost, nebo vám také záleží na jiných praktických aspektech?

zdroj: DisplayMate

ČLÁNKY:, , , , , ,
Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

DNES  |  redakce  |  diskuze (0)

Unikátní maraton soutěží při příležitosti 10 let redakce Mobilizujeme.cz pokračuje tento týden s dalším povedeným smartphonem, tentokrát opět od HTC. Pohledný…

Chystané LG G7 možná nabídne skener oční duhovky

Chystané LG G7 možná nabídne skener oční duhovky

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Příští vlajková loď společnosti LG se nezadržitelné blíží. Model G7 by měl především zaujmout svou vnitřní výbavou a designem. Aktuálně se…

Spekulace kolem Surface Phonu od Microsoftu znovu ožívají

Spekulace kolem Surface Phonu od Microsoftu znovu ožívají

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

S trouchou nadsázky lze říct, že bavit se o Suface Phonu je jako bavit se o císařových nových šatech. I když…

Mobilní zobrazení