Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

LG Pocket Photo: kapesní tiskárna k vašemu smartphonu (test)

  |  1 komentář  |  autor: Luboš Srb

Vyzkoušeli jsme si kapesní tiskárnu, se kterou můžete i na cestách okamžitě zhmotnit vaše snímky pořízené smartphonem. V zásadě zajímavá myšlenka, jaké ale bude její provedení?

Netradiční příslušenství k mobilnímu telefonu, zdali se to tak dá vůbec nazvat, v podobě kapesní tiskárny LG Pocket Photo korejský výrobce představil již na únorovém kongresu MWC 2013 v Barceloně. A tento netradiční produkt se přes léto začal prodávat také v České republice. Co všechno umožní za svojí pořizovací cenu kolem 3 500 korun?

Kapesní tiskárna LG Pocket Photo ukazuje, jak rychle zhmotnit své fotky ať už doma či na cestách. Spolupracuje jak se smartphony vybavenými operačním systémem Android (všech značek, nejen LG), tak i se systémem iOS. Nejprve si musí uživatel do mobilu zdarma stáhnout speciální aplikaci zvanou Pocket Photo (pro Android a pro iOS) a poté přes ni jednoduše tiskárnu spravovat (odesílat fotky, editovat fotky, ukládat fotky, sdílet apod.), bezdrátově pomocí Bluetooth, k rychlejšímu párování pak je k dispozici i NFC.

Tiskárnu rozměrů jako dva běžné smartphony položené na sobě stačí pustit delším přidržením vypínače, dokud se bíle nerozsvítí. Výrobce udává 4 vteřiny, nicméně já pokaždé čekal klidně vteřin 6 a něco. Pro zajištění správné funkčnosti doporučuju mít tiskárnu průběžně do maxima dobíjenou. Pak se vám jinak jako v mém případě může klidně stát, že fotka zůstane v tiskárně na půl cesty, když dojde „šťáva“. S celkovou výdrží to nebylo moc slavné, většinou jsem si vytiskl jednu nebo dvě fotky, načež druhý den byla tiskárna vybitá.

  

Ale zpátky k popisu tiskárny. Na protější straně, než najdeme vypínací tlačítko, je zdířka pro připojení microUSB nabíječky. Na kratších stranách pak najdeme dvířka pro doplnění papírů na tisk a na druhé pak místo, ze kterého fotky vyjíždějí. Vzhledem k tomu, že jde o bezinkoustovou tiskárnu, je potřeba dokupovat speciální papíry ZINK („zero – ink“, tedy v překladu bezinkoustové). V balení za 300 korun najdeme 3x balíček po 10ti papírech, takže celkem jich máme 30, jeden kus vychází na 10 korun.

  

Speciální papíry nestačí jen tak vložit do tiskárny. Na spod musíme potištěnou stranou dolů vložit ještě jedenáctý barevně odlišený (modrý) papír, tzv. Smart list, který nastavuje tón barvy čištěním tiskové hlavy, při každém tisknutí pak právě tento papír vždy vyjíždí jako první a až následně se objeví potištěný papír. To poněkud přidělává práci, po každém tisknutí bychom měli modrý papír opět vkládat zpátky. A pokud nastanou opakované problémy, jako v mém případě, asi nebudete s tímto příslušenstvím příliš kamarádit. Mnohokrát se mi totiž stalo, že papír zůstal zčásti v tiskárně a ručně jej nebylo možné vyndat, takže jsem si zvykl nosit s sebou ještě pinzetu.

  

Rozměry speciálního papíru jsou vhodné, 7,6 mm x 5 mm totiž znamená poměr stran 3:2. Pokud byste potřebovali narychlo svojí ID fotku třeba na občanku, pas nebo jiný průkaz, stačí vytáhnout kapesní Pocket Photo tiskárnu od LG a vše ihned zařídit. Ale kolik takových lidí, kteří by chodili s tiskárnou v kapse nebo by o tom alespoň přemýšleli, znáte? Využití bude asi spíše jinde. Možnost vytisknout si momentku na výletě nebo svůj portrét coby slavné celebrity s vašimi fanoušky rovnou na místě, mi přijde jako použitelnější. Stále mi to ale nedá a můj pohled na tento typ příslušenství je spíše typu ukázky, co dokáže dnešní mobilní technika. A že toho dokáže hodně!

ČLÁNKY:, , ,
Apple v Praze natočil vánoční spot na iPhone X. Je kouzelný

Apple v Praze natočil vánoční spot na iPhone X. Je kouzelný

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (1)

Česko začíná být zemí zaslíbenou předním technologickým společnostem, které zde natáčejí své spoty, zejména pokud jde o ty předvánoční. V České…

OnePlus 5T nebude mít největší vychytávku Androidu Oreo

OnePlus 5T nebude mít největší vychytávku Androidu Oreo

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Je to dost překvapivé, ale ani nejnovější vlajkový model od čínského OnePlus nebude obsahovat Projekt Treble od Googlu, který je výrobcům…

Leagoo má nyní velké Black Friday slevy na TomTopu

Leagoo má nyní velké Black Friday slevy na TomTopu

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Black Friday slevy probíhají na stránkách prodejce TomTop. Leagoo S8 Specifikace  5,72″ Sharp displej, 1440 x 1080 px, 18:9 1,5 GHz…

Mobilní zobrazení