Mobilizujeme.cz

LG Optimus L5 – slabší a menší L7, přesto s Androidem 4.0 (MWC 2012)

  |  komentovat  |  autor:

Oproti svému většímu bráškovi, modelu Optimus L7, nabídne LG Optimus L5 menší displej s úhlopříčkou 4″ s nízkým rozlišením či pouze jednojádrový 800 MHz procesor. Naopak NFC, 5 Mpx fotoaparát či Android 4.0 Ice Cream Sandwich zůstaly.

Není tak dobrý, jako LG Optimus L7. Přesto si zachovává design řady L-style a důležité parametry svého vybavenějšího brášky. LG Optimus L5 si pohoršil na displeji či procesoru, pochopitelně si ale polepší na ceně.

Tento model nabídne 4″ displej s rozlišením pouhých 320 x 480 px, samozřejmě dotykový, podporující multi-touch. Nad ním se již tradičně usídlily senzory jasu a přiblížení, pod ním tlačítka, z nichž jen jedno je hardwarové. Telefon je poháněn procesorem s jedním jádrem o taktu 800 MHz, kterému statečně sekunduje 1 GB RAM paměti. Uživatelská paměť oficiálně není známa, předpokládáme ovšem stejných 2,7 GB jako u Optimusu L7, stejně tak rozšiřitelnost pomocí až 32 GB microSD karet.


LG Optimus L5 – oficiální fotografie

Fotoaparát nabídne stejných 5 Mpx, se vším, co k němu náleží, tedy geotagging, autofocus i LED blesk. Novinkou je funkce HDRI, což je funkce proslulá například z iPhonu, díky níž dokážete pořizovat lepší snímky kupříkladu při focení scény s protisvětlem. Naopak zamrzí schopnost nahrávat pouze VGA videa, což je i rozlišení přední kamerky. Přítomen je samozřejmě akcelerometr, nesmí chybět ani kompas.


LG Optimus L5 – oficiální fotografie

V telefonu LG Optimus L5 bychom marně hledali microHDMI, najdeme zde však microUSB, NFC (dostupné pouze na vybraných trzích), Bluetooth, Wi-Fi (standardy b/g/n) s funkcí Wi-Fi hotspot, rychlá data HSPA, GPS s Google mapami či 3,5 mm Jack a FM rádio s RDS. Tloušťka Optimusu L5 se zvedla na 9,68 mm, přestože i zde je displej posazen blíže ke krycímu sklíčku. Na baterii nám přes větší šířku trošku nepochopitelně ubylo, zde je nasazena s kapacitou 1500 mAh.

TIP: Pro podrobné parametry telefonu LG Optimus L5 navštivte katalog mobilů.

LG Optimus L5 přijde taktéž s Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich a grafickou nadstavbou od LG koncem druhého kvartálu. Ani u tohoto modelu však cena nebyla zatím stanovena.

ČLÁNKY:, ,
Vyměněný displej vám může hacknout telefon

Vyměněný displej vám může hacknout telefon

DNES  |    |  diskuze (0)

Rozbil se vám při prázdninových radovánkách displej vašeho smartphonu? Tak si dejte pozor, jakým displejem ten rozbitý nahradíte. Může se vám totiž…

Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

DNES  |    |  diskuze (0)

Galaxy J5 patří i ve své třetí iteraci – určené pro rok 2017 – mezi nejzajímavější telefony střední třídy. Je opět o…

Nomofobie: jak moc nám naše smartphony škodí?

Nomofobie: jak moc nám naše smartphony škodí?

DNES  |    |  diskuze (0)

Žijeme v době smartphonů, tabletů, chytrých hodinek, zkrátka mobilních technologií. Pokud chceme, jako jednotlivci, udržet krok se světem, tak dříve nebo později…

Mobilní zobrazení