Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Letošní nejlepší iPhone bude nejdražším v historii

  |  6 komentářů  |  autor: Jakub Fišer

Když se vloni mluvilo o tom, že Apple představí tři nové iPhony, nikoho by asi nenapadlo, že klasická cenovka se vychýlí až k hranici 30 000 korun. Nicméně stalo se a na prodejnosti to novému iPhonu stejně neubralo. Jeden z trojice letošních nových iPhonů, ten údajně nejlepší, má být však ještě dražší.

Marketing společnosti Apple je na mistrovské úrovni a firma si tak klidně může dovolit poslat do oběhu iPhone s cenou 29 990 korun. To bylo jistým překvapením, neboť cena nového iPhonu se tehdy pohybovala kolem 20 000 korun. V praxi to pak vypadá, jakoby fanoušci jen přikývli hlavou a z peněženky za nový iPhone vyndali o deset tisíc více, než předpokládali. A skutečně, Apple bez problémů splnil očekávání a iPhonu X se prodalo tolik, kolik lze nazvat úspěchem. Není tak divu, že u iPhonů, které uvidíme poprvé v září, půjde cena zase o kus výš.

Již v minulosti jsme informovali o tom, jaké iPhony Apple nejspíše představí. Podstatným faktem zde je to, že mají být tři. Nástupce iPhonu 8, nástupce iPhonu 8 Plus a pochopitelně, špička jablečného portfolia, nástupce jubilejního iPhonu X. Podle odhadů analytiků je vcelku možné, že cena příštího superphonu bude nadsazena z 999 dolarů (cena v USA), na 1 099 dolarů, nebo co víc, na 1 199 dolarů. V přepočtu by potom cena takového iPhonu začínala na cca 35 000 korunách, což je cena, za kterou se dnes prodává 256gigabajtová varianta současného iPhonu X.

Cenový nárůst nových iPhonů by ale také znamenal, že ceny současných vlajkových modelů půjdou o nějakou tu tisícikorunu níže, což je výborná příležitost k nákupu například současného iPhonu X, který bude mít i po ročním setrvání na trhu jistě co nabídnout.

zdroj: Business Insider, via: Phone Arena

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Michal Pustka
Michal Pustka

Tak to sem zvědav, jaká bude nová generace iPhone X vypadat. Taková cena znamená i nekompromisní smartphone. Takže obří výkon, ještě lepší fotoaparát a že by konečně bez výřezu?!

Andree
Andree

Nebuď naivní. Vypadat bude úplně stejně a něco vylepší uvnitř..klasika

Jarda
Jarda

Tak to už se fakt posrali. Zase takový žihadla to oproti konkurenci nejsou a ve skutečnosti spíše konkurenci dotahují.

Lukáš
Lukáš

Tak proč nezvednout cenu ,když máš stádo ovcí, které to koupí i kdyby si měli vzít půjčku ,aby pak měli co do huby. Taky bych to udělal.

Martin
Martin

Závist ;-)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nokia X6 poodhalena: střední třída s výřezem displeje

Nokia X6 poodhalena: střední třída s výřezem displeje

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

Nokii se v poslední době poměrně daří. Na trh přichází pořád s novými modely ze všech možných kategorií. Nyní se chystá…

Xiaomi Mi 6X: čínský drak s umělou inteligencí

Xiaomi Mi 6X: čínský drak s umělou inteligencí

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Již dlouhou dobu se spekulovalo o tom, že Xiaomi představí model Mi 6X. Nyní se tyto spekulace proměnily ve skutečnost. Novinka…

Detektivové na Floridě zkoušeli otevírat iPhone pomocí mrtvého

Detektivové na Floridě zkoušeli otevírat iPhone pomocí mrtvého

DNES  |  Jakub Foltýn  |  diskuze (1)

Dvojice floridských detektivů se pokoušela otevřít telefon mrtvého podezřelého kuriozním způsobem. Policisté chtěli využít k otevření jeho otisku prstu po tom,…

Mobilní zobrazení