Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Lenovo Yoga Tablet 10 HD+ naživo a konečně s Full HD panelem (video)

  |  komentovat  |  autor: David Šantora

Lenovo v Barceloně na MWC 2014 oficiálně představilo inovovaný tablet Yoga Tablet 10 HD+, který oproti povedenému předchůdci citelně vylepšil rozlišení displeje. Konečně, dalo by se říct.

S tablety série Yoga slaví Lenovo velké úspěchy a to zejména díky velice originální a hlavně velmi praktické konstrukci. Tři pozice výklopného hliníkového stojánku pro ideální držení v ruce a čtení, pro perfektní pozici pro psaní či pro sledování filmů, prostě uživatelům učarovala. Lenovo u nové revize + ale nevylepšil pouze rozlišení displeje, ale rovnou celý tablet.

První, čeho si samozřejmě všimnete, je právě onen zmiňovaný displej. Ten měl u původní Yogy 10 rozlišení 1280 x 800 px, čímž dosahoval nelichotivé hustoty pixelů 149 ppi. Nový model s Full HD rozlišením 1920 x 1080 px je na tom podstatně lépe a dosahuje hustoty 224 ppi. LCD displej je vyroben pomocí technologie IPS a na pohled je jednoduše skvělý. Barvy i pozorovací úhly nám přišli pod umělým osvětlením výstaviště perfektní.

 

Další část, kterou Lenovo vylepšil, je schovaná pod kapotou a rozhodně jde taktéž o krok správným směrem. V první řadě došlo k výměně u procesoru, kde byl MediaTek MT8125 vyměněn za výkonnější Qualcomm Snapdragon 400 ve verzích MSM8228 u Wi-Fi verze a APQ8028 u verze s 3G modulem. Snapdragon 400 by měl být zhruba o 30 procent výkonější jak původní řešení postavené na MediaTeku MT8125. K plynulejšímu chodu celého tabletu jistě přispěje i zvýšení kapacity operační paměti a to z původného 1 GB na 2 GB RAM. Vnitřní paměť naopak zůstává stejná a Yoga 10+ se bude prodávat s pamětí 16 či 32 GB, navíc ale rozšiřitelnou až o 64 GB microSD kartu. Změnilo se též rozlišení hlavního fotoaparátu, které vyrostlo z 5 Mpx na 8 Mpx u nové verze.

Zbylé části tabletu zůstaly zachované. Stále uvnitř tedy najdeme baterii o kapacitě 9.000 mAh, díky které Yoga 10+ deklaruje stejnou výdrž, jako její první verze. Fantastických 18 hodin. To je číslo, ke kterému se konkurence ani nepřibližuje. Tablet se taktéž díky zachovanému kloubu s integrovaným stojánkem drží v jedné ruce na výšku dobře jako žádný jiný tablet díky přesně pro tento druh úchopu vyvážené konstrukci.

Hlavní výtka v podobě malého rozlišení a ne příliš přesvědčivého výkonu byla u nové verze Yoga 10 HD+ tedy odstraněna a Lenovo se může pustit do prací na další variantě. Nepochybujeme totiž o tom, že nová verze bude prodejně stejně úspěšná, jako předchozí.

Dění přímo v Barceloně můžete navíc sledovat také v našem speciálním článku s online zpravodajstvím nebo rovnou na našem speciálním Twitter kanálu @mobilizujemeMWC, kde se vše dozvíte z první ruky.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
První zařízení s Android Go jsou na spadnutí, přijdou již příští týden

První zařízení s Android Go jsou na spadnutí, přijdou již příští týden

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Jedna z velkých nevýhod Androidu je ta, že starší zařízení se kvůli jeho náročnosti zpomalují a stávají se takřka nepoužitelnými. Minulý…

Konec zlatých časů? Prodeje telefonů začínají stagnovat

Konec zlatých časů? Prodeje telefonů začínají stagnovat

VČERA  |  Tomáš Richter  |  4 komentáře

Před několika dny jsme přinesli informaci, že Apple v posledním čtvrtletí loňského roku jasně dominoval. A to i navzdory meziročnímu poklesu…

Nové telefony od Sony v předčasném úniku, víme téměř vše

Nové telefony od Sony v předčasném úniku, víme téměř vše

VČERA  |  Luboš Srb  |  13 komentářů

Už už to vypadalo, že se Sony tentokrát povede udržet tajemství a tolik očekávaný inovovaný design odhalí skutečně až na plánované…

Mobilní zobrazení