Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Lenovo Yoga Tablet 10 HD+ naživo a konečně s Full HD panelem (video)

  |  komentovat  |  autor: David Šantora

Lenovo v Barceloně na MWC 2014 oficiálně představilo inovovaný tablet Yoga Tablet 10 HD+, který oproti povedenému předchůdci citelně vylepšil rozlišení displeje. Konečně, dalo by se říct.

S tablety série Yoga slaví Lenovo velké úspěchy a to zejména díky velice originální a hlavně velmi praktické konstrukci. Tři pozice výklopného hliníkového stojánku pro ideální držení v ruce a čtení, pro perfektní pozici pro psaní či pro sledování filmů, prostě uživatelům učarovala. Lenovo u nové revize + ale nevylepšil pouze rozlišení displeje, ale rovnou celý tablet.

První, čeho si samozřejmě všimnete, je právě onen zmiňovaný displej. Ten měl u původní Yogy 10 rozlišení 1280 x 800 px, čímž dosahoval nelichotivé hustoty pixelů 149 ppi. Nový model s Full HD rozlišením 1920 x 1080 px je na tom podstatně lépe a dosahuje hustoty 224 ppi. LCD displej je vyroben pomocí technologie IPS a na pohled je jednoduše skvělý. Barvy i pozorovací úhly nám přišli pod umělým osvětlením výstaviště perfektní.

 

Další část, kterou Lenovo vylepšil, je schovaná pod kapotou a rozhodně jde taktéž o krok správným směrem. V první řadě došlo k výměně u procesoru, kde byl MediaTek MT8125 vyměněn za výkonnější Qualcomm Snapdragon 400 ve verzích MSM8228 u Wi-Fi verze a APQ8028 u verze s 3G modulem. Snapdragon 400 by měl být zhruba o 30 procent výkonější jak původní řešení postavené na MediaTeku MT8125. K plynulejšímu chodu celého tabletu jistě přispěje i zvýšení kapacity operační paměti a to z původného 1 GB na 2 GB RAM. Vnitřní paměť naopak zůstává stejná a Yoga 10+ se bude prodávat s pamětí 16 či 32 GB, navíc ale rozšiřitelnou až o 64 GB microSD kartu. Změnilo se též rozlišení hlavního fotoaparátu, které vyrostlo z 5 Mpx na 8 Mpx u nové verze.

Zbylé části tabletu zůstaly zachované. Stále uvnitř tedy najdeme baterii o kapacitě 9.000 mAh, díky které Yoga 10+ deklaruje stejnou výdrž, jako její první verze. Fantastických 18 hodin. To je číslo, ke kterému se konkurence ani nepřibližuje. Tablet se taktéž díky zachovanému kloubu s integrovaným stojánkem drží v jedné ruce na výšku dobře jako žádný jiný tablet díky přesně pro tento druh úchopu vyvážené konstrukci.

Hlavní výtka v podobě malého rozlišení a ne příliš přesvědčivého výkonu byla u nové verze Yoga 10 HD+ tedy odstraněna a Lenovo se může pustit do prací na další variantě. Nepochybujeme totiž o tom, že nová verze bude prodejně stejně úspěšná, jako předchozí.

Dění přímo v Barceloně můžete navíc sledovat také v našem speciálním článku s online zpravodajstvím nebo rovnou na našem speciálním Twitter kanálu @mobilizujemeMWC, kde se vše dozvíte z první ruky.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
LG X5 (2018): korejský fešák s 4500mAh baterií

LG X5 (2018): korejský fešák s 4500mAh baterií

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Jihokorejská LG na domácí půdě potichu ohlásila nástupce LG X5 z roku 2016, který tak úplně nepřináší nic moc převratného,…

Těšili jste se na malý iPhone SE 2? Smůla, žádný prý nebude

Těšili jste se na malý iPhone SE 2? Smůla, žádný prý nebude

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (1)

Mám rád malé telefony. Taková ta velká pádla mi příliš nesedí. Možnost ovládání jednou rukou, která obsáhne celý displej,…

Vyzkoušeli jsme cenově dostupné ochranné pomocníky

Vyzkoušeli jsme cenově dostupné ochranné pomocníky

DNES  |  redakce  |  diskuze (0)

Dostali jsme v redakci možnost otestovat cenově dostupné produkty firmy 3MK. Ta se zabývá výrobou a prodejem ochranných folií…

Mobilní zobrazení