Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Lenovo představilo 64-bitové smartphony Vibe X2 Pro a P90

  |  komentovat  |  autor: Dominik Holeček

Také Lenovo se přidává k ostatním výrobcům, jež na CESu odhalují své novinky. U tohoto výrobce jsme se dočkali dvojice mobilních telefonů, které zaujmou nejen velmi dobrými parametry!

lenovo-vibe-x2-pro
Jeden z dvojice nových telefonů – Lenovo Vibe X2 Pro

Lenovo Vibe X2 Pro

Tím prvním je Lenovo Vibe X2 Pro, které se pyšní zejména 5,3″ IPS Full HD displejem, 64-bitovým procesorem Snapdragon 615, 2 GB RAM, dual SIM, LTE konektivitou nebo 32 GB úložištěm, které je dále možné rozšířit pomocí microSD karet.

lenovo-vibe-x2-pro-2

Hlavním lákadlem je ale až dvojice 13 Mpx fotoaparátů, jimiž se bude tento telefon snažit konkurovat zejména smartphonu HTC Desire Eye. Oproti němu však přední fotoaparát tohoto ambiciózního Lenova nedisponuje bleskem, což by mohla být zásadní nevýhoda. Lenovo ji však poměrně chytře zredukovalo, ne-li eliminovalo, když spolu se smartphony představilo i externí blesk, který se pouze ,,zapíchne“ do 3,5 mm jacku a spáruje s telefonem. Zatím však není jasné, zda-li půjde použít i na dalších zařízeních.

lenovo-externi-blesk
Externí blesk v podání Lenova

Lenovo Vibe X2 Pro také nabízí vzhledem k velikosti displeje poměrně kompaktní rozměry 146 × 71 × 6,95 mm, jež se však nepěkně projevily na velikosti baterie. Ta totiž nabízí kapacitu pouhých 2 410 mAh. Je tedy zřejmé, že dlouhá výdrž rozhodně nebude doménou tohoto smartphonu. Hmotnost pak činí příjemných 140 gramů.

Tento telefon bude dostupný od dubna ve 3 barevných provedeních (Champagne Gold, Rock Pink a Electric Blue) za zatím nespecifikovanou cenu.

Lenovo P90

lenovo-p90

Druhým z představených telefonů je pak Lenovo P90, které nabízí o něco větší 5,5″ IPS displej s totožným Full HD rozlišením, 64-bitový procesor Intel Atom Z3560, LTE modul nebo 2 GB RAM a 32 GB úložiště, jenž jde rozšířit pomocí microSD karet. Oproti Lenovu Vibe X2 Pro však nabízí znatelně větší baterii o kapacitě 4 000 mAh, která zajistí velmi dobrou výdrž. Rozměry a hmotnost pak u tohoto modelu činí 150 × 77 × 8,5 mm a 156 gramů.

lenovo-p90-2

Lenovo P90 bude dostupné od únoru za taktéž zatím neupřesněnou cenu. Předpokládá se však, že se bude pohybovat okolo 8 tisíc Kč.

via: gsmarena

ČLÁNKY:, , , , ,
Výrobce sexuálních hraček sbíral data od uživatelek

Výrobce sexuálních hraček sbíral data od uživatelek

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Internet věcí se nám pomalu ale jistě vymyká z rukou. Tentokrát nemáme na mysli „tradiční“ hacknutou ledničku, ale něco mnohem intimnějšího. Tip: Spermobanky…

Je společnost Qualcomm přeci jen na prodej?

Je společnost Qualcomm přeci jen na prodej?

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Před týdnem jsme vás informovali o tom, že Qualcomm oficiálně odmítnul nabídku akvizice společností Broadcom. Výše nabídky činila 130 miliard amerických…

Smartphone od Xiaomi s minimálními rámečky uniká na fotce

Smartphone od Xiaomi s minimálními rámečky uniká na fotce

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Xiaomi je se svou řadou Note mimořádně úspěšné. Vždy smartphone boduje v poměru cena výkon. V modelu Note 5 Plus navíc…

Mobilní zobrazení