Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Lenovo představilo 64-bitové smartphony Vibe X2 Pro a P90

  |  komentovat  |  autor: Dominik Holeček

Také Lenovo se přidává k ostatním výrobcům, jež na CESu odhalují své novinky. U tohoto výrobce jsme se dočkali dvojice mobilních telefonů, které zaujmou nejen velmi dobrými parametry!

lenovo-vibe-x2-pro
Jeden z dvojice nových telefonů – Lenovo Vibe X2 Pro

Lenovo Vibe X2 Pro

Tím prvním je Lenovo Vibe X2 Pro, které se pyšní zejména 5,3″ IPS Full HD displejem, 64-bitovým procesorem Snapdragon 615, 2 GB RAM, dual SIM, LTE konektivitou nebo 32 GB úložištěm, které je dále možné rozšířit pomocí microSD karet.

lenovo-vibe-x2-pro-2

Hlavním lákadlem je ale až dvojice 13 Mpx fotoaparátů, jimiž se bude tento telefon snažit konkurovat zejména smartphonu HTC Desire Eye. Oproti němu však přední fotoaparát tohoto ambiciózního Lenova nedisponuje bleskem, což by mohla být zásadní nevýhoda. Lenovo ji však poměrně chytře zredukovalo, ne-li eliminovalo, když spolu se smartphony představilo i externí blesk, který se pouze ,,zapíchne“ do 3,5 mm jacku a spáruje s telefonem. Zatím však není jasné, zda-li půjde použít i na dalších zařízeních.

lenovo-externi-blesk
Externí blesk v podání Lenova

Lenovo Vibe X2 Pro také nabízí vzhledem k velikosti displeje poměrně kompaktní rozměry 146 × 71 × 6,95 mm, jež se však nepěkně projevily na velikosti baterie. Ta totiž nabízí kapacitu pouhých 2 410 mAh. Je tedy zřejmé, že dlouhá výdrž rozhodně nebude doménou tohoto smartphonu. Hmotnost pak činí příjemných 140 gramů.

Tento telefon bude dostupný od dubna ve 3 barevných provedeních (Champagne Gold, Rock Pink a Electric Blue) za zatím nespecifikovanou cenu.

Lenovo P90

lenovo-p90

Druhým z představených telefonů je pak Lenovo P90, které nabízí o něco větší 5,5″ IPS displej s totožným Full HD rozlišením, 64-bitový procesor Intel Atom Z3560, LTE modul nebo 2 GB RAM a 32 GB úložiště, jenž jde rozšířit pomocí microSD karet. Oproti Lenovu Vibe X2 Pro však nabízí znatelně větší baterii o kapacitě 4 000 mAh, která zajistí velmi dobrou výdrž. Rozměry a hmotnost pak u tohoto modelu činí 150 × 77 × 8,5 mm a 156 gramů.

lenovo-p90-2

Lenovo P90 bude dostupné od únoru za taktéž zatím neupřesněnou cenu. Předpokládá se však, že se bude pohybovat okolo 8 tisíc Kč.

via: gsmarena

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Trest smrti za pašování kokainu v krabičkách od iPhonů

Trest smrti za pašování kokainu v krabičkách od iPhonů

20. 1. 2018  |  Jakub Mokříš  |  12 komentářů

Poslední dobou se díky jedné české, velice chytré slečně dostalo pozornosti složité problematice pašování drog. Dotyčná, která poslední dobou tak nějak…

Vivo X20 Plus UD: první se čtečkou otisků prstů pod displejem

Vivo X20 Plus UD: první se čtečkou otisků prstů pod displejem

20. 1. 2018  |  Tomáš Rajnoch  |  6 komentářů

Vivo, v našich končinách sice méně známý výrobce, se postaral o první smartphone, který nabízí čtečku otisků prstů pod displejem. Své…

Názor: Jak moc jste vydíratelní skrz vaše data?

Názor: Jak moc jste vydíratelní skrz vaše data?

20. 1. 2018  |  Jakub Mokříš  |  3 komentáře

Používáním smartphonů, tabletů, nositelné elektroniky, počítačů a v podstatě všech těchto zařízení se na nich stáváme závislými. Tento druh závislosti tak…

Mobilní zobrazení