Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

3 nejdůležitější tipy, jak si nezničit baterii ve svém smartphonu

  |  32 komentářů  |  autor: Vladimír Chlup

Jedním z největších problémů dnešních smartphonů je bezesporu výdrž na baterii. Když se k baterii, správně řečeno akumulátoru, nebudeme chovat šetrně, můžeme i tak někdy nedostatečnou výdrž ještě snížit. Jak bychom se tedy měli k bateriím správně chovat?

Baterie jsou odvěkým tématem na poli mobilních zařízení, čímž nemyslíme jen chytré telefony, ale i notebooky, wearables či jiná zařízení, jež si zkrátka bez baterie lidově řečeno „neškrtnou“. I přes nezpochybnitelný vývoj na opravdovou revoluci v bateriích stále ještě čekáme, takže si musíme vystačit s tím, co máme. Jak ale zajistit, aby nám akumulátor v telefonu, případně jiném zařízení, vydržel co nejdéle? Redaktoři serveru Digital Trends si položili stejnou otázku, a tak vám několik rad přinášíme i my.

Doporučujeme: Jak prodloužit výdrž baterie vašeho smartphonu?

Mohu nechat telefon v nabíječce i přes noc?

Ačkoliv se jedná o relativně často probírané téma, spousta lidí v něm stále nemá jasno. Ponechání telefonu v nabíječce přes noc nijak viditelně nepoškodí jeho baterii. Je to dáno tím, že dnešní smartphony jsou schopny si přísun energie ohlídat samy, takže se nemusíte obávat případného „přebití“.

Pozor si ovšem dávejte na přílišné přehřívání, které by mohlo způsobit oxidaci, v jejímž důsledku by se kapacita baterie mohla výrazně snížit. Pokud tedy používáte ochranné obaly a pouzdra, doporučujeme je před nabíjením sundat.

Nabíjecí cykly a životnost baterie

Určitě jste všichni slyšeli o životnosti baterie. Ta je do velké míry ovlivněna počtem nabíjecích cyklů. Ty jsou u každé baterie přesně dané, respektive každá baterie má určitý počet těchto cyklů, které garantují, kolik nabití akumulátor zvládne bez viditelného snížení kapacity. Jedním cyklem se myslí úplné nabití, tedy od 0 do 100 %. Faktem však je, že ani jeden extrém lithium-iontovým bateriím nesvědčí. Pokud tedy máte možnost, nabíjejte baterie v průběhu celého dne, přičemž se je snažte udržovat nabité mezi 50 – 80 % kapacity. Pokud takovou možnost nemáte, snažte se alespoň zabránit úplnému vybití baterie.

Používejte originální či ověřené příslušenství

Důležité je také příslušenství, kterým svůj telefon (nebo případně jiné zařízení) nabíjíte. Nejlepší je používat výrobcem dodanou nabíječku, tedy tu, kterou jste našli v balení společně s telefonem. V případě, že se rozbije, si vždy můžete koupit novou, například z webu daného výrobce. Pokud vás ale odrazuje mnohdy několikrát vyšší cena, snažte se vybrat si příslušenství od ověřeného výrobce, případně příslušenství s kladnými recenzemi mezi uživateli. Dávejte ovšem pozor na parametry, především pak na dobíjecí proud, který měl zůstat totožný (rozhodně ne vyšší) s proudem originálního příslušenství. Neoriginální a neověřená příslušenství často neodpovídají různým normám, a tak mohou ublížit nejen vašemu telefonu, ale i vám samotným.

Zajímavost: Třikrát větší výdrž baterie? Zrnka písku to zařídí!

Shrnutí v bodech

Závěrem tedy ještě připomeneme těch pár nejdůležitějších bodů:

  • chraňte telefon před přehříváním, při nabíjení případně sundejte pouzdro z telefonu
  • snažte se zabránit úplnému vybití telefonu
  • nepoužívejte neoriginální neověřené nabíječky

A jak jste na tom vy? Kupujete si nové akumulátory, nebo dříve kupujete nový telefon? Napište nám do diskuse pod článkem!

zdroj: Digital Trends

ČLÁNKY:, , , , ,
První dojmy z OnePlus 5T: radovat se z maličkostí

První dojmy z OnePlus 5T: radovat se z maličkostí

DNES  |  Dominik Hlásný  |  diskuze (0)

Po neskutečně krátké době ukončil OnePlus prodeje své vlajkové lodi a přišel s vylepšenou verzí. Novinka s přídomkem 5T však tentokrát nepřináší výrazné…

Apple Pay Cash: chyba v systému umožňuje smazat aplikaci

Apple Pay Cash: chyba v systému umožňuje smazat aplikaci

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Společnost z Cupertina měla v posledních pár týdnech plné čelo vrásek, protože se musela věnovat menším či větším opravám chyb, které…

Skládací Bluetooth sluchátka nyní seženete jen za 240 korun

Skládací Bluetooth sluchátka nyní seženete jen za 240 korun

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Doba bezdrátová tady je, ať už chceme nebo ne. A díky nejnovější akci to nemusí nutně znamenat, že byste měli zbytečně…

Mobilní zobrazení