Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Jak Facebooku zabránit ve sběru citlivých dat na telefonech?

  |  2 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Největší sociální síť na světě roky tajně sbírala informace o hovorech a zprávách, ačkoliv tvrdí, že tím neporušila žádná pravidla a dále je nepřeprodávala. Nyní Facebook mění pravidla, která budou s daty uživatelů nakládat trochu lépe, ale pokud ani to někomu nestačí, je zde možnost sběr citlivých dat na telefonech zakázat. Poradíme vám jak.

Tip: Facebook tajně sbíral informace o hovorech a zprávách

Novinky oznámil Facebook po lavině negativních reakcí a kritiky na kauzu Cambridge Analytica, ve které se obchodovalo s citlivými osobními údaji více než 87 milionů uživatelů. Podle mnohých je problém přímo u společnosti Facebook, která shromažďuje až příliš mnoho soukromých dat. A to je jen jedna věc. Lidé zpravidla netuší, kolik toho Facebook o nich ví a co s tím mohou dělat. Navíc pak s daty svým způsobem Facebook i obchoduje a obchodovat s nimi očividně následně mohly i další firmy.

Daly se tedy očekávat změny, a ty již nyní přichází. Facebook konkrétně mění způsob, jakým bude přistupovat k informacím o hovorech a zprávách, ale i dalším datům. Nadále už prý nebude shromažďovat uvedené záznamy z telefonů starší než 1 rok a využívat je prý bude pouze pro funkcionalitu, tedy k navrhování nových přátel, kteří se objeví na Facebooku. Nebude už tak například zaznamenávat, kolikrát jste si s kým zavolali, nebo jak často si s někým píšete. A k tomu ještě Facebook zdůraznil, že nesbírá žádný obsah, ať už jde o hovory či zprávy.

Nicméně pokud vám to nestačí a Facebooku nechcete nechávat přístup k vašim citlivým datům z telefonu, pak máme řešení. Jednoduše aplikaci Facebook, Facebook Lite, či Facebook Messenger odeberte přístup ke kontaktům a jejich synchronizaci, a také smažte přehled kontaktů, které již Facebook má uložený.

První věc uděláte tak, že na smartphonu s Androidem nebo iPhonu kliknete v aplikaci od Facebooku na svou fotku, poté přejdete do položky Lidé a zde vypnete synchronizaci kontaktů. Aplikace jako taková bude nadále normálně fungovat, jen nemusíte dostávat správná doporučení přátel, které byste si mohli přidat na Facebook. A pro smazání již Facebooku odeslaných kontaktů pak přejděte na tyto stránky Facebooku a jednoduše je všechny jedním tlačítkem odstraňte.

Jednodušší možností pak je celé smazání Facebooku, nebo alespoň aplikací používaných na telefonech. A k tomu odstranění všech již uložených kontaktů a informací, které o vás největší sociální síť světa shromažďuje, podle druhé části našeho návodu viz výše. Pro následné ověření toho, co o vás Facebook ví, pak můžete přejít do Nastavení svého účtu a stáhnout si soubor se všemi svými daty z Facebooku.

zdroj: Facebook (1, 2)

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
htcjirkaDaniel Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Daniel
Daniel

Jak? Nepoužívat ho.

htcjirka
htcjirka

Facebook je hlavně pro děti.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Recenze Geecoo Mini 1: chytré zrcátko, hloupý telefon

Recenze Geecoo Mini 1: chytré zrcátko, hloupý telefon

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

V době, kdy výrobci mobilních telefonů skoro bojují o každý milimetr úhlopříčky navíc a velikost je pro ně dost zásadní,…

Na světě je nová varianta Xiaomi Mi 8 s 8 GB RAM

Na světě je nová varianta Xiaomi Mi 8 s 8 GB RAM

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  2 komentáře

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition je nejvyšší variantou vlajkové lodi Xiaomi Mi 8. Má čtečku otisků prstů v displeji, možnost odemykání…

Auto značky Apple znovu na scéně. Co nového o něm víme?

Auto značky Apple znovu na scéně. Co nového o něm víme?

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Apple se údajně vrací k myšlence vyrobit vlastní auto, které by bylo kompletně celé navrženo jablečnou společností. Tip: Wozniak: příští velká…

Mobilní zobrazení