Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Jak dostat data z telefonu do počítače bezdrátově? Poradíme vám

  |  8 komentářů  |  autor: Petr Matuška

Neradi připojujete telefon k počítači přes USB port? Také Vám vadí, že musíte hledat kabel, telefon nemůžete mít po připojení u sebe a rychle a pohodlně si např. zavolat? Pak čtěte dál a dozvíte se, jak na bezdrátové připojení svého Android telefonu/tabletu k PC.

Probereme si několik možností, jak svého mobilního miláčka připojit k počítači tak, aniž bychom museli konektivitu zajišťovat datovým USB kabelem.

SwiFTP Server

Aplikace SwiFTP Server je velmi jednoduchá, a jak název napovídá, vytvoří z vašeho Android zařízení FTP server. Připojíte se k němu buď pomocí internetového prohlížeče, nebo některého z FTP klientů pro počítač. Postup je následující.

1. Stažení a instalace

Nejprve stáhněte a naistalujte aplikaci SwiFTP Server z Android Marketu.

2. Nastavení Android zařízení

Po úspěšné instalaci aplikaci spustíte a otevřete nabídku SETUP. Zde nastavíte přihlašovací jméno a heslo pro ověření připojení k telefonu. Port number je nastaveno automaticky. Pokud nikdo jiný nepoužívá stejný port na stejné IP adrese, nemusíte hodnotu měnit.

Další nastavení slouží pro povolení připojení přes Wi-Fi, následující „fajfka“ je povolení přenosu dat přes proxy server provozovatele aplikace, čímž máte možnost spravovat soubory i přes síť operátora (tato služba je však placená 1 GB/0,30 $) a poslední položka zajišťuje stálé probouzení telefonu při zapnutém serveru (pozor tato volba zvyšuje spotřebu telefonu).

Po dokončení nastavení uložíte tlačítkem SAVE a na další obrazovce stisknete START.

3. Nastavení a připojení PC k telefonu

Pro správu souborů v počítači se nejvíce hodí programy jako Windows Commander, Total Commander apod. Nastavení si ukážeme v Total Commanderu.

Připravil jsem krátký videonávod, pomocí kterého jednoduše nastavíte připojení k telefonu v PC.

4. Vypnutí

Pokud chcete připojení zrušit, v telefonu zvolte volbu STOP. Ikona z oznamovací lišty zmizí a k telefonu se nebudete moci připojit.

 pohodlné spravování souborů v telefonu na dálku Wi-fi/3G neporadí si s českými znaky v názvu souborů
 nemusíte u sebe nosit USB kabel
 vysoká rychlost přenosu dat pokud jsou zařízení ve stejné síti


Samsung KIES Air

Samsung pro své Androidí telefony připravil aplikaci Kies Air, kterou najdete v obchodě od Samsungu (Samsung Apps).

K telefonu se připojujete pouze pomocí internetového prohlížeče. Do URL adresy na PC napíšete adresu, která se zobrazí na displeji telefonu po spuštění aplikace. Opět jsem připravil krátký videonávod s ukázkou zajímavých funkcí.

 podpora posílání sms pomalá a nepřehledná práce s více soubory
 zvolení vyzváněcího tónu
 základní práce se souboryi

K oběma aplikacím existuje na Marketu nespočet alternativ, ať už méně či více povedených. Některé z nich mohou být i placené a přidávají nějakou tu funkci navíc. Pokud máte typ na lepší aplikaci, podělte se s ostatními v diskuzi pod článkem.

ČLÁNKY:, ,
Nokia 7: skleněný design, čistý Android a příznivá cena

Nokia 7: skleněný design, čistý Android a příznivá cena

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Již v pořadí pátý smartphone se vzkřísenou legendární značkou, Nokia 7, se snaží zaujmout poměrem cena/výkon, nebo podle slov výrobce ještě spíše…

Očekávané HTC U11 Plus se poprvé objevilo v benchmarku

Očekávané HTC U11 Plus se poprvé objevilo v benchmarku

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Před nedávnem jsme se dozvěděli, že HTC zve na událost, která proběhne 2. listopadu. Pravděpodobně představí vlajkovou loď jménem HTC U11 Plus.…

Recenze Nokia 8: je to vůbec vlajková loď?

Recenze Nokia 8: je to vůbec vlajková loď?

VČERA  |  Tomáš Drahoňovský  |  7 komentářů

Finská společnost se snaží vrátit na výsluní. Cestou světem ztratila mnoho ze svého lesku, obrali ji o patenty, kreativní mozky a teď…

Mobilní zobrazení