Mobilizujeme.cz

Jak dostat data z telefonu do počítače bezdrátově? Poradíme vám

  |  8 komentářů  |  autor:

Neradi připojujete telefon k počítači přes USB port? Také Vám vadí, že musíte hledat kabel, telefon nemůžete mít po připojení u sebe a rychle a pohodlně si např. zavolat? Pak čtěte dál a dozvíte se, jak na bezdrátové připojení svého Android telefonu/tabletu k PC.

Probereme si několik možností, jak svého mobilního miláčka připojit k počítači tak, aniž bychom museli konektivitu zajišťovat datovým USB kabelem.

SwiFTP Server

Aplikace SwiFTP Server je velmi jednoduchá, a jak název napovídá, vytvoří z vašeho Android zařízení FTP server. Připojíte se k němu buď pomocí internetového prohlížeče, nebo některého z FTP klientů pro počítač. Postup je následující.

1. Stažení a instalace

Nejprve stáhněte a naistalujte aplikaci SwiFTP Server z Android Marketu.

2. Nastavení Android zařízení

Po úspěšné instalaci aplikaci spustíte a otevřete nabídku SETUP. Zde nastavíte přihlašovací jméno a heslo pro ověření připojení k telefonu. Port number je nastaveno automaticky. Pokud nikdo jiný nepoužívá stejný port na stejné IP adrese, nemusíte hodnotu měnit.

Další nastavení slouží pro povolení připojení přes Wi-Fi, následující „fajfka“ je povolení přenosu dat přes proxy server provozovatele aplikace, čímž máte možnost spravovat soubory i přes síť operátora (tato služba je však placená 1 GB/0,30 $) a poslední položka zajišťuje stálé probouzení telefonu při zapnutém serveru (pozor tato volba zvyšuje spotřebu telefonu).

Po dokončení nastavení uložíte tlačítkem SAVE a na další obrazovce stisknete START.

3. Nastavení a připojení PC k telefonu

Pro správu souborů v počítači se nejvíce hodí programy jako Windows Commander, Total Commander apod. Nastavení si ukážeme v Total Commanderu.

Připravil jsem krátký videonávod, pomocí kterého jednoduše nastavíte připojení k telefonu v PC.

4. Vypnutí

Pokud chcete připojení zrušit, v telefonu zvolte volbu STOP. Ikona z oznamovací lišty zmizí a k telefonu se nebudete moci připojit.

 pohodlné spravování souborů v telefonu na dálku Wi-fi/3G neporadí si s českými znaky v názvu souborů
 nemusíte u sebe nosit USB kabel
 vysoká rychlost přenosu dat pokud jsou zařízení ve stejné síti


Samsung KIES Air

Samsung pro své Androidí telefony připravil aplikaci Kies Air, kterou najdete v obchodě od Samsungu (Samsung Apps).

K telefonu se připojujete pouze pomocí internetového prohlížeče. Do URL adresy na PC napíšete adresu, která se zobrazí na displeji telefonu po spuštění aplikace. Opět jsem připravil krátký videonávod s ukázkou zajímavých funkcí.

 podpora posílání sms pomalá a nepřehledná práce s více soubory
 zvolení vyzváněcího tónu
 základní práce se souboryi

K oběma aplikacím existuje na Marketu nespočet alternativ, ať už méně či více povedených. Některé z nich mohou být i placené a přidávají nějakou tu funkci navíc. Pokud máte typ na lepší aplikaci, podělte se s ostatními v diskuzi pod článkem.

ČLÁNKY:, ,
Android 8.0 Oreo je ke stažení, ale zatím jen pro vybraná zařízení

Android 8.0 Oreo je ke stažení, ale zatím jen pro vybraná zařízení

DNES  |    |  diskuze (0)

Krátké představení nové verze Androidu 8.0 Oreo s sebou přineslo i zásadní aktualizaci nové verze na první smartphony. Prozatím si sladkého Orea…

Známe datum uvedení očekávaného phabletu Huawei Mate 10

Známe datum uvedení očekávaného phabletu Huawei Mate 10

DNES  |    |  diskuze (0)

V současné době prodávaný phablet Huawei Mate 9, pyšnící se velice slušnou výbavou i na dnešní poměry, pomalu zlevňuje – a to může…

Xiaomi Redmi Note 5A: kvalitní selfie pro každého

Xiaomi Redmi Note 5A: kvalitní selfie pro každého

DNES  |    |  diskuze (0)

Společnost Xiaomi je se svou modelovou řadou Note mimořádně úspěšná, a to hlavně díky poměru cena/výkon. Proto není divu, že jsme se…

Mobilní zobrazení