Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Jak dostat data z telefonu do počítače bezdrátově? Poradíme vám

  |  8 komentářů  |  autor: Petr Matuška

Neradi připojujete telefon k počítači přes USB port? Také Vám vadí, že musíte hledat kabel, telefon nemůžete mít po připojení u sebe a rychle a pohodlně si např. zavolat? Pak čtěte dál a dozvíte se, jak na bezdrátové připojení svého Android telefonu/tabletu k PC.

Probereme si několik možností, jak svého mobilního miláčka připojit k počítači tak, aniž bychom museli konektivitu zajišťovat datovým USB kabelem.

SwiFTP Server

Aplikace SwiFTP Server je velmi jednoduchá, a jak název napovídá, vytvoří z vašeho Android zařízení FTP server. Připojíte se k němu buď pomocí internetového prohlížeče, nebo některého z FTP klientů pro počítač. Postup je následující.

1. Stažení a instalace

Nejprve stáhněte a naistalujte aplikaci SwiFTP Server z Android Marketu.

2. Nastavení Android zařízení

Po úspěšné instalaci aplikaci spustíte a otevřete nabídku SETUP. Zde nastavíte přihlašovací jméno a heslo pro ověření připojení k telefonu. Port number je nastaveno automaticky. Pokud nikdo jiný nepoužívá stejný port na stejné IP adrese, nemusíte hodnotu měnit.

Další nastavení slouží pro povolení připojení přes Wi-Fi, následující „fajfka“ je povolení přenosu dat přes proxy server provozovatele aplikace, čímž máte možnost spravovat soubory i přes síť operátora (tato služba je však placená 1 GB/0,30 $) a poslední položka zajišťuje stálé probouzení telefonu při zapnutém serveru (pozor tato volba zvyšuje spotřebu telefonu).

Po dokončení nastavení uložíte tlačítkem SAVE a na další obrazovce stisknete START.

3. Nastavení a připojení PC k telefonu

Pro správu souborů v počítači se nejvíce hodí programy jako Windows Commander, Total Commander apod. Nastavení si ukážeme v Total Commanderu.

Připravil jsem krátký videonávod, pomocí kterého jednoduše nastavíte připojení k telefonu v PC.

4. Vypnutí

Pokud chcete připojení zrušit, v telefonu zvolte volbu STOP. Ikona z oznamovací lišty zmizí a k telefonu se nebudete moci připojit.

 pohodlné spravování souborů v telefonu na dálku Wi-fi/3G neporadí si s českými znaky v názvu souborů
 nemusíte u sebe nosit USB kabel
 vysoká rychlost přenosu dat pokud jsou zařízení ve stejné síti


Samsung KIES Air

Samsung pro své Androidí telefony připravil aplikaci Kies Air, kterou najdete v obchodě od Samsungu (Samsung Apps).

K telefonu se připojujete pouze pomocí internetového prohlížeče. Do URL adresy na PC napíšete adresu, která se zobrazí na displeji telefonu po spuštění aplikace. Opět jsem připravil krátký videonávod s ukázkou zajímavých funkcí.

 podpora posílání sms pomalá a nepřehledná práce s více soubory
 zvolení vyzváněcího tónu
 základní práce se souboryi

K oběma aplikacím existuje na Marketu nespočet alternativ, ať už méně či více povedených. Některé z nich mohou být i placené a přidávají nějakou tu funkci navíc. Pokud máte typ na lepší aplikaci, podělte se s ostatními v diskuzi pod článkem.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Hi
Hi

Cho tak myphone Explorer. Ten je tiež výborný

xsarahdi
xsarahdi

Dá sa povedať, že MpEx je najlepším a najpohodlnejším zálohovacím programom a nielen na Android…:)
škoda, že ho tu nepredstavia aj ostatným a aj tým by určite podporili vývojárov ktorý nelenia a stále pracujú na vylepšeniach…vďaka im zato

tatko
tatko

Co znamena zkratko MpEx (je najlepším a najpohodlnejším zálohovacím)?

JR
JR

Zkratka MpEx je výše uvedený MyPhone Explorer, který lze stáhnout ze stránek fjsoft.at. Pro Android asi fakt nejlepší soft pro ovládání a synchronizaci např. s Outlookem. Nově nabízí i zobrazení displeje telefonu na PC a ovládání telefonu přes klávesnici a myš, docela vychytané, na to že jde o soft zadara.

pudl
pudl

A co treba bluetooth ……delam s nim root, tuning atd atd. Velmi jednoduche.

aldav
aldav

MyPhone Explorer sice zdarma je,ale tech sracek co se vam s nim nainstaluje. I kdyz date custom instalaci, vubec to nerespektuje a nainstaluje nejaky Babylon soft :-((((( V prvni verzi byl prenos souboru rychly,ale ted to nejak vazne. Mozna je ale chyba v uzivateli :-)))

wpDiscuz
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
V první polovině příštího roku přijde hned 6 nových telefonů Meizu

V první polovině příštího roku přijde hned 6 nových telefonů Meizu

DNES  |  Petr Louda  |  diskuze (0)

Přesto, že nejnovější přírůstek do rodiny Meizu M6S měl přijít příští týden, zdá se, že se jeho premiéra odloží na začátek…

Google Asistent konečně i na tabletech a starších telefonech

Google Asistent konečně i na tabletech a starších telefonech

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Google Asistent byl původně exkluzivním pomocníkem pouze pro telefony řady Pixel, vzpomínáte? Postupně se pak dostal na další zařízení, která běžela…

Češi v roce 2017: zajímaly je nové iPhony, Fidget Spinner a další

Češi v roce 2017: zajímaly je nové iPhony, Fidget Spinner a další

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Google zveřejnil žebříčky pojmů, které Češi v roce 2017 nejčastěji hledali prostřednictvím Vyhledávače. A na předních pozicích se samozřejmě opět umístily…

Mobilní zobrazení