Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

iPhone 8 vyvolává otázky. Prý se zpozdí a bude pěkně drahý

  |  10 komentářů  |  autor: Jakub Fišer

Mobilní svět se připravuje na velkou akci pod taktovkou Applu. Představení iPhonu není jen tak, zvlášť, když je to jubilejní desátý iPhone. Analytici se na okolnosti nového iPhonu podívali pod lupou a zjistili zajímavé věci. Předpovídají problémy s výrobou, odložení prodejů a vysokou cenu zařízení.

Tip: Že je iPhone drahý? Nejlevnější v Česku seženete již od 2 900 Kč

Jedno analytikům, kteří nyní pracují s informacemi kolem nového iPhonu, nelze upřít – přišli na informace, které jsou vlastně velmi logické, ale těžké na zodpovězení. Ano, iPhone 8 vyvolává mnoho otázek. Tak například: jak to bude s problémy s výrobou, které Apple měl, jak bude nový iPhone 8 vypadat nebo kam inženýři umístí čtečku otisků prstů Touch ID?

Tak tedy, co se týče problémů s výrobou, víme, že Apple jisté problémy v minulosti skutečně měl, týká se to především dodávky komponentů. Musíme tedy přijmou i možnost, že do prodeje se iPhone 8 vrhne až na začátku roku 2018, i když představen bude možná na konci léta. Analytici jsou si ale jistí tím, že pokud se Applu podaří „procpat“ iPhone 8 na pulty obchodů ještě před Vánoci, cena se zvýší, klidně až o 10 %. Startovací cena u nás by tak s klidem mohla převýšit sumu 21 tisíc korun.

A jak je to s tou čtečkou Touch ID? Podle nedávných úniků a spekulací to vypadá, že Apple chce pokrýt displejem celou přední stranu telefonu. To vyvolává jednoduchou otázku, na kterou ovšem není jednoduchá odpověď: kam přijde čtečka otisků prstů? Můžeme pracovat se třemi možnostmi. Apple může klidně jako první výrobce přijít se čtečkou otisků prstů přímo v displeji; byla by to velká paráda, ale druhá možnost zní pravděpodobněji.

Implementovat čtečku otisků prstů do displeje se ještě nikomu nepodařilo, to je fakt. Co je ovšem osvědčený fígl, jak to obejít, je umístit čtečku Touch ID na záda smartphonu, moc se nám ale nechce věřit, že by toho byl Apple schopný. Třetí možnost, která je spíše do počtu, se hlásí k tomu, že Apple může dokonce Touch ID vynechat a soustředit se na přední kameru, která bude umět oskenovat obličejové rysy a podle nich se rozhodne, zda-li vás vpustí do systému.

Myslíte tedy, že nás nový jubilejní iPhone překvapí, anebo nabídne přesně to, co od něj čekáme?

zdroj: Phone Arena

ČLÁNKY:, , , , , ,
Chystané LG G7 možná nabídne skener oční duhovky

Chystané LG G7 možná nabídne skener oční duhovky

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Příští vlajková loď společnosti LG se nezadržitelné blíží. Model G7 by měl především zaujmout svou vnitřní výbavou a designem. Aktuálně se…

Spekulace kolem Surface Phonu od Microsoftu znovu ožívají

Spekulace kolem Surface Phonu od Microsoftu znovu ožívají

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

S trouchou nadsázky lze říct, že bavit se o Suface Phonu je jako bavit se o císařových nových šatech. I když…

Leagoo S9 bude mít vyříznutý displej, stejně jako iPhone X

Leagoo S9 bude mít vyříznutý displej, stejně jako iPhone X

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Byla to jen otázka času, kdy přijde některý „ze známějších“ čínských výrobců a okopíruje charakteristický výřez displeje nového iPhonu X. Podobností…

Mobilní zobrazení