Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

iPhone 6 je po aktualizaci na iOS 11.2.2 až o 50 % pomalejší

  |  17 komentářů  |  autor: Jakub Fišer

Apple před pár dny vydal další lehkou aktualizaci operačního systému iOS 11.2.2, která přináší nutnou ochranu proti Meltdown a Spectre, tedy hackerským programům čerpajícím data z vašeho soukromí. Ukazuje se však, že starší iPhony jsou s novým iOS opět o něco pomalejší.

Tip: Apple vydává iOS 11.2.2 s důležitou bezpečnostní záplatou

Nejvíce je tato problematika vidět u iPhonu 6, který údajně ztrácí až polovinu někdejšího výkonu a je o 50 % pomalejší. Podrobný průzkum provedl holandský glosátor a analytik Melvin Mughal, vystupující pod přezdívkou Melv1n. Na svém webu zveřejnil obrovské množství tabulek vycházejících z benchmarkových testů vlastního iPhonu 6, který po přechodu na nejnovější verzi iOS 11.2.2 zaznamenal pokles výkonu až o 50 %.

Ještě před začátkem testu s verzemi 11.2.1 a 11.2.2 Melv1n oznámil, že jeho iPhone 6 nepodléhá žádným softwarovým či hardwarovým problémům, výměně komponent, jailbreaku či podobným modifikacím a je v holandštině. Průzkum, který provedl, je skutečně obsáhlý a je proto třeba rozdělit jej na několik částí. V zásadě na oddělení výkonu celého procesoru a na výkon jednoho jádra.

iPhone 6 měl s nejnovější aktualizací problém hned na několika frontách. Zásadní je samozřejmě již zmiňovaný výkon procesoru, ale opoždění se projevuje i na fotoaparátu anebo displeji (vylíčení barev, HDR). Co se týče celkového výkonu procesoru před a po aktualizaci, použijeme tato čísla: 2665 – tedy výsledek benchmarkového testu před aktualizací; a číslo 1616, což značí benchmarkový výkon po aktualizaci. Pro matematiky můžu rozdíl shrnout v procentech a dostaneme se k 39 % poklesu.

Mnohem větší ztráta je v testu výkonu na jedno jádro procesoru. Zde si opět pomůžeme několika čísly. První z nich, cifra 1561, znázorňuje výkon před aktualizací, zato číslo protipólu je 924 a znamená benchmarkový výsledek po nainstalování aktualizace iOS 11.2.2. Pozorní čtenáři si i zde všimli, že rozdíl cifer označuje 41 % celkového úpadku na rozdíl od výkonu před aktualizací.

Pokles výkonu je až neuvěřitelný a opět to oživuje myšlenky na cílené zpomalování iPhonů za účelem propagace novějších modelů. Sám Melv1n si je vědom, že úbytek výkonu je opravdu velký, nicméně druhým dechem dodává, že i přes to všechno rozhodně doporučuje volit aktualizaci, která nás ochrání před hackery. Bude to sice stát v některých případech klidně až 50 % výkonu, za ochranu soukromí a osobního bezpečí to však stojí, o tom žádná.

zdroj: Melv1n.com

ČLÁNKY:, , , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Radek
Radek

Ty vole 50 % to je masakr, a nějaký BRudolph sem napíše jaký je spokojený uživatel, může mít někdo tak nízké IQ?

haha
haha

a hlavně ten pod tebou to je borec :D

BRudolph
BRudolph

Pěkný nadpis, hezký pokus o vyvolání senzace. Tady to zcela jistě zabere, ale musím krotit nadšení zdejších handroidů
https://news.ycombinator.com/item?id=16118019

haha
haha

a ubecenec je tadyk :D nefnukej oni ti to mozna opravi :D dmnt

BRudolph
BRudolph

Vidím, že škola skončila. Ano, víme, umíš používat zkratky, díky kterým jsi mezi svými vrstevníky určitě za „hustého týpka“.. Nejprve si dodělej domácí úkoly, ať máš celý víkend volný a můžeš sem psát bludy :-)

haha
haha

to víš že jo ty blbínku, kousni si do jablka a žvíkej ho 50% pomalu :D ty bavisss co tam mas dal? dite

Martin
Martin

Co čekat od iPrdu u nich je to normální.

BRudolph
BRudolph

Nebojte.. Jednou i vás, možná, někdo zaměstná, a pak si na ten iphone budete i možná schopni nešetřit. Vím, že v prasátku se ty peníze tolik nehromadí, kucí :-)

Marek+Studnicka
Marek+Studnicka

Ale My peníze máme,My si na Nový telefon v pohodě vyděláme,ale sračky nebereme a proto předraženej šunt vod Apple nekupujeme.To jenom zfanatizované Ovce blahem hýkají a v nočních frontách se do kuropění vo tento šmejd přetahují

Mir
Mir

Tak že koupíš předražený šunt od Samsungu nebo Huawei? 5t už není žádný rozdíl.

BRudolph
BRudolph

Ano, zkus říct mamce, možná ti zvýší kapesné :-)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Je tohle první ochutnávka s malým iPhonem SE 2? (video)

Je tohle první ochutnávka s malým iPhonem SE 2? (video)

VČERA  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Na internetu se objevilo video, které údajně zachycuje připravovaný malý iPhone SE 2. Jde ale skutečně o tenhle telefon? Tip: Očekávaný…

FBI, CIA i NSA zbrojí proti Huawei ve Spojených státech

FBI, CIA i NSA zbrojí proti Huawei ve Spojených státech

VČERA  |  Radek Chlup  |  7 komentářů

Od začátku letošního roku se na americkém trhu čínská značka Huawei potýká se závažnými problémy. Začalo to varováním, že telefony…

Apple plánuje menší revoluci. Již letos použije 7 nm čipset

Apple plánuje menší revoluci. Již letos použije 7 nm čipset

VČERA  |  Martin Skořepa  |  8 komentářů

Už pan Moore v roce 1965 věděl, že nás čeká neustálý vývoj a zdokonalování čipů, které povede k nárůstu výpočetního…

Mobilní zobrazení