Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

iPhone 5 má 2x rychlejší displej než přístroje s Androidem

  |  9 komentářů  |  autor: Jakub Vrbický

Odezva dotykových displejů je velmi důležitým aspektem, co se uživatelského prožitku týče. Společnost Agawi provedla výzkum, kde zjistila, že jsou iPhony mnohem pohotovější než přístroje s Androidem.

Ve studii byly použity přístroje Apple iPhone 5, Apple iPhone 4, Samsung Galaxy S4, Nokia Lumia 928, HTC One a Motorola Moto X. Měření probíhala pomocí vysokorychlostní kamery, která zvládne 240 snímků za sekundu a měřící zařízení jménem Touchscope.

graf-odezva-displeje

Na prvním místě skončil iPhone 5 s odezvou 55 milisekund, druhý byl iPhone 4 s odezvou 85 milisekund, třetí Samsung Galaxy S4 s odezvou 114 milisekund, pátá se umístila Nokia Lumia 928 s odezvou 117 milisekund, po ní následovalo HTC One s odezvou 121 milisekund a na posledním místě usedla Motorola Moto X s rychlostí odezvy 123 milisekund.

Tato studie dokládá skutečnost, že přístroje s iOS mají plynulejší a rychlejší chod, než tomu tak je u Androidu. Nyní tedy máme důkaz pro to, že se nejedná jen o subjektivní pocity, ale o skutečnou věc.

Zdroj: GSMArena.com

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Refael
Refael

Je to asi největší výhoda oproti Androidu. Při každé nově uvedené verze Android Google oznamuje, jak překreslování obrazu na displeji je lepší a lepší, ale iOS je v tomto bodě vždy nejlepší.
Jsem majitelem Androida.

Michal
Michal

Jenomže to je tak malý rozdíl, že na to musí být použita vysokorychlostní kamera. Navíc pocitově je rychlejší například nexus 4, protože iPhone má pomalé animace, například aplikace jsou otevřeny rychleji u nexusu.
A jak souvisí odezva s plynulostí? To jako ta nokia plynulý chod nemá?

Dodiiix
Dodiiix

Přesně! Jsou to tak minimální rozdíly, že mi téměř uniká smysl tohoto článku, jsem majitel jak Androidu, tak zařízením s iOS a fakt nepoznám rozdíl…jsou to moc malé rozdíly…akorát něco, čím se mohou iOvce oháně, až se zase budou hádat..

Dafne
Dafne

To už je naprosté zoufalství ze strany Aple fanatiků ….. lidské smysly prostě nedokáží rozlišit rozdíl mezi odezvou 85 milisekund a odezvou 114 milisekund. Takžde jde opět jen a pouze o dojem , pocit …. to prostě nemá cenu na tento blábol reagovat.

Pavel
Pavel

Odkud si vzal že lidské smysly nedokáží rozlišit odezvu mezi 85ms a 114ms??? Podívej se na toto video http://youtu.be/vOvQCPLkPt4?t=52s
Na videu je vidět i rozdíl mezi 10ms a 1ms takže nejdřív si ověř fakta než začneš plácat blbosti…

Michal
Michal

A teď to vyzkoušej na malým displeji na mobilu tak , jak se normálně používá. Takovýhle šmrdlání je přesně pro takový honiče, jako seš ty.

xzeit
xzeit

Jo, a díváš se na to na monitoru, který má odezvu tak 30ms. :-)

tomm1k
tomm1k

Jsem majitelem iPhone5 a Htc One a rozdíl není žádný. Dokonce pocitově a subjektivně je rychlejší Htc One ( a to díky „dokonalému“ iOS7 který srší barvičkama a animacema a iPhone degradují).

fry
fry

zas jeden parameter o ničom.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Trest smrti za pašování kokainu v krabičkách od iPhonů

Trest smrti za pašování kokainu v krabičkách od iPhonů

20. 1. 2018  |  Jakub Mokříš  |  12 komentářů

Poslední dobou se díky jedné české, velice chytré slečně dostalo pozornosti složité problematice pašování drog. Dotyčná, která poslední dobou tak nějak…

Vivo X20 Plus UD: první se čtečkou otisků prstů pod displejem

Vivo X20 Plus UD: první se čtečkou otisků prstů pod displejem

20. 1. 2018  |  Tomáš Rajnoch  |  6 komentářů

Vivo, v našich končinách sice méně známý výrobce, se postaral o první smartphone, který nabízí čtečku otisků prstů pod displejem. Své…

Názor: Jak moc jste vydíratelní skrz vaše data?

Názor: Jak moc jste vydíratelní skrz vaše data?

20. 1. 2018  |  Jakub Mokříš  |  3 komentáře

Používáním smartphonů, tabletů, nositelné elektroniky, počítačů a v podstatě všech těchto zařízení se na nich stáváme závislými. Tento druh závislosti tak…

Mobilní zobrazení